Baskāju taka - Sabile- Riežupes smilšu alas - Kuldīga


ceļojums ar autobusu
Apmeklētās valstis: Latvija


 

Baskāju taka - Sabile- Riežupes smilšu alas - Kuldīga

   1. Diena
   Izbraukšana no Rīgas ~ 08:00-09:00 (precīzu laiku lūgums skatīties mūsu mājaslapas sadaļā „Klientiem. Izbraukšanas grafiks” 2 dienas pirms ceļojuma).

   Ierašanās Baskāju takā (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi, uz vietas). Aizraujoša pastaiga basām kājām. Nelieli oļi un lieli akmeņi, sūnas un čiekuri, jūras smiltis un Ķemeru ārstnieciskās dūņas, meldri un skaidas, māls un atsvaidzinošs upes ūdens. Jo lielākas sajūtas kājām, jo pamanāmāks efekts.

   Došanās uz Sabili. Sabile ir neliela gleznainā pilsēta Kurzemē. Neliela apskates ekskursija. Tālāk dosimies uz Sabiles vīnogulājiem. Vīnogu ķekars ir attēlots uz pilsētas ģerboņa, bet Sabiles vīnogulāji ir ierakstīti Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk ziemeļos esošais stādījums, kur vaļējā gruntā arī šodien tiek audzētas vīnogas.

   Noteikti nogaršosim vīnu saimniecībā. Ģimene saimniecībā ir ierīkojusi savu vīnogulāju. Šeit ražo gardos ķiršu, aveņu, ķirbju, jāņogu un vīnogu vīnus.

   Iespēja piedalīties mājas vīnu degustācijā, kā arī noklausīties saimnieku stāstus par viņu pieredzi (pēc vēlēšanās, par papildu maksu).

   Tālāk dosimies uz Riežupes smilšu alām (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi, uz vietas).

   Alas ir cilvēku roku darbs, bet kuras tika izveidotas, pateicoties unikālajām šīs apkārtnes smilts īpatnībā. Tīras un baltās kā cukurs, tās kādreiz tika izmantotas stikla ražošanai Iļģuciemā. Alās cauru gadu ir 8 grādi, tāpēc iesakām paņemt jakas un virsjakas.

   Došanās uz Kuldīgu.

   Ekskursija Kuldīgā. Kuldīga ir brīnišķīga pilsētiņa, jo šeit, pilsētas centrā, trokšņo platākais ūdenskritums Eiropā „Ventas rumba”. Redzēsim divus rātsnamus, bet pilsētas baznīcā var ieraudzīt hercoga Jēkaba karogu — melnā vēža spīles. Šeit ir sava mazā Venēcija: virs Alekšupītes slejas senlaicīgas gleznainās mājiņas.

   Ierašanās Rīgā ~ 22:00.

    

   Uz vietas tiek apmaksātas ieejas biļetes:

   • Baskāju taka: pieaugušiem - 7 €, skolēniem un pensionāriem - 5 €, bērniem - bezmaksas;
   • Sabiles vīnogulāji: pieaugušiem - 1,50, bērniem un pensionāriem - 0,70;
   • Vīna degustācija Sabilē – 7 €;
   • Riežupes smilšu alas – 6 € (Alās valda nemainīga gaisa temperatūra - +8 grādi visu gadu, paņemiet līdzi siltas drēbes!).

   Ceļojuma cena: no 7 EUR

   SVARĪGI: 

   • Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
   • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
   • Ekskursijas var notikt gida pavadībā latviešu, krievu vau angļu valodā (atkarībā no tā, kādā valodā to pieprasīs 60% grupas dalībnieku)

    

   uzdod jautājumu...
   Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
   I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
    

   Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.