Dienviditālijas krāsas, saulainais Itālijas papēdis Apūlija


ceļojums ar autobusu
Apmeklētās valstis: Itālija


 

Dienviditālijas krāsas, saulainais Itālijas papēdis Apūlija

Austrijas pērle – Grāca – neticami skaista Boloņa – "papēža galvaspilsēta" Bari – pārsteidzošā klinšu pilsēta Matēra – Itrijas ieleja – mazā pērlīte Altamura – pasakainā Alberobello pilsēta ar trulli mājiņām – Baltā pilsēta Ostuni – Polignano a Mare – Apūliešu tradicionālās pusdienas – stalaktītu alas Grotte Castellanа – Olīveļļas degustācija – Castel del Monte un jūras sāls tvaicētava – Pundurvalsts San Marino – Klāgenfurte


   Precīzu brīvu vietu skaitu un cenu noteiktām vietām un datumiem lūdzam precizēt aģentūrā.

   (11 dienas / visas naktis viesnīcās)

   1. diena.
   Agri no rīta izbraukšana no Rīgas, plkst. 06:00. Laiks ceļā: Latvija, Lietuva, Polija. Nakts tranzītviesnīcā Polijā, netālu no Čehijas robežas.

   2. diena: Austrijas pērle - Grāca.
   Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Austriju: Čehija, Austrija. Ierašanās Grācā. Neliela ekskursija pa pilsētu. Grācā atrodas viens no lielākajiem viduslaiku arhitektūras ansambļiem Eiropā. Renesanses laikmetā pilsēta kļuva par Hābsburgu dinastijas rezidenci un šodien, pateicoties tā laika mantojumam. Grāca tiek uzskatīta par vienu no vislabāk saglabātajām vecpilsētām Centrālajā Eiropā. Slēptie iekšpagalmiņi, renesanses stila ēkas un dienvidu noskaņojums piešķir pilsētai neatkārtojamu romantismu. Dienas turpinājumā ceļš uz Itāliju. Nakts viesnīcā Padovas rajonā (Itālijas ziemeļos).

   3. diena: Boloņa - Emīlijas-Romanjas reģiona galvaspilsēta.
   Brokastis viesnīcā. Ekskursija pa Boloņu, kas dos iespēju izbaudīt slaveno Boloņas virtuvi, kurā ietilpst tādi kulinārijas šedevri kā Boloņas mērce. Boloņa, viena no senākajām Itālijas pilsētām, kas var lepoties ar unikālo vēsturisko centru. Pilsētas apskates ekskursijas laikā gida pavadībā: katedrāle San Francesco, bazilica di San Petronio, Piazza Maggiore, Neptūna strūklaka, palaco Komunale, Palaco Podesta, Palaco Arhiģimnāzija (Boloņas universitātes pirmā ēka). Gadsimta beigās Boloņā bija vairāk nekā 150 torņu, šodien palikuši tikai kādi piecpadsmit, divi no tiem ir Boloņas simbols. Vēlu vakarā ierodamies Itālijas saulainajā reģionā Apūlijā - Itālijas „papēdī”. Iekārtošanās viesnīcā jaukā Bari piepilsētā - Bisceglie. Nakts viesnīcā.

   4. diena: Saulainie Itālijas dienvidi un Bari pilsēta.
   Brokastis viesnīcā. No rīta atpūta pie jūras. Pēcpusdienā iespēja doties izbraukuma ekskursijā Nr.1: Bari (par papildus samaksu: 40 €).
   Bari - Apūlijas galvaspilsēta ar bagātu vēsturi, interesantu arhitektūru un skaistu vecpilsētu pazīstama visā Eiropā un ārpus tās galvenokārt kā slavens kristietības centrs, jo Svētā Nikolaja klosteris katru gadu pievilina tūkstošiem svētceļotāju.Pilsētas galvenais dārgums ir Sv.Nikolaja bazilika, kurā visas kristīgās pasaules svētceļotāji pielūdz Sv.Nikolaja relikvijas. Pilsētas apskate un bazilikas apmeklējums. Ja Jums interesē Dienviditālijas gastronomiskie jautājumi, Barī var uzzināt visu par Apūlijas pastu orecchiette, to izgatavo vienā no centrālajām Bari-Vekia ieliņām, kur to var arī iegādāties, bet ja laiks pieturās silts un saulains, tad tradicionālas „itāļu austiņas" (kaut kas līdzīgs makaroniem ar dārzeņiem) gatavo tieši uz ielas. Atgriešanas viesnīcā. Nakts viesnīcā.

   5.diena: Alberobello un stalaktītu alas Grotte Castellana.
   Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras. Pēc vēlēšanās izbraukuma ekskursija Nr.2: Alberobello un Grotte Castellana (par papildus samaksu: 50 €).
   Dienas sakumā Alberobello. Alberobello, UNESCO pasaules kultūras mantojuma piemineklis, vienīgā vieta pasaulē, kur ar sajūsmu var aplūkot 1400 baltās pasaku rūķīšu- trulli mājiņas ar koniskiem jumtiem. Šajos orģinālajos namiņos izvietojušies trulli veikalņii un restorāni un pat trulli katedrāle. Vairākās trulli mājiņās darbojas suvenīru bodes, kur Jūs var iegādāties iekārotos suvenīrus. Dienas turpinājumā iespēja nobaudīt masseria Papaperta, Apūliešu tradicionālās pusdienas (par papildus samaksu ), kuru neatņemam sastāvdaļa ir tomāti ar mocarella sieru un baziliku, grillēti dārzeņi, pasta, olīvas, tipiskas olīveļļu mērcītes un dažādas maizes un protams, vietējais vīns!.
   Un noslēgumā stalaktītu alas Grotte Castellanа apmeklējums (iesakām paņemt līdz siltās drēbes, alās temperatūra ir pazemināta) – Itālijas lielākās un skaistākās stalaktītu alas. Redzēsiet unikālo stalaktītu un stalagmītu neparasto skaistumu! Jums būs iespēja pabūt neiepazītā pazemes pasaulē ar dabas veidotiem tempļiem. Vakarā atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

   6.diena: Ostuni - Apūlijas baltā pilsēta, Polignano a Mare.
   Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras. Pēc vēlēšanās izbraukuma ekskursija Nr.3: Ostuni – Polignano a Mare – olīvu "dzirnavās" (par papildus samaksu: 50 €).
   Pa ceļam uz Ostuni pietura Polignano a Mare: Unikālā pilsēta, kas atrodas tikai 38 kilometru attālumā no Bari un burtiski izbūvēta uz klints, ļoti īpatnēja ir vietējā pludmale, kas pievilina gan tūristus, gan vietējos iedzīvotājus. Polignano a Mare tika uzņemtas tādas slavenās filmas, kā "La ragazza con la pistola" (Meitene ar pistoli), "Beautiful" un daudzas citas. Ekskursijas turpinājumā Ostuni - visbaltākā Apūlijas reģiona pilsētiņu, kur patiešām visas ēkas ir baltas un pielietot citu krāsu stingri aizliegts. Ostuni atrodas uz pakalna, no kura paveras neaizmirstamie skati uz Itrijas ieleju - baltās ēkas, daudzie mazie celiņi, kāpnes, neskaitāmās alejas un arkas padara Ostuni par vienu no skaistākajām dienvidu Itālijas pilsētām. Pilsētas ievērojamākās celtnes ir Katedrāle un Bīskapa pils. Brīvs laiks pilsētā. Apmeklēsim arī Olīveļļas degustāciju (iepazīšanās ar olīvu "dzirnavām" un Masseria Brancati degustācija). Vakarā atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

   7. diena: Klinšu pilsētiņa Matēra un pastaiga Altamurā.
   Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras. Pēc vēlēšanās izbraukuma ekskursija Nr.4: Klinšu pilsētiņa Matēra un Altamura (par papildus samaksu: 50 €).
   Šodien dosimies ārpus Apūlijas reģiona robežām uz citu dienvidu Itālijas reģionu - Bazilikatu.
   Matera (UNESCO)ir alu pilsēta, tā mēdz to dēvēt īpatnējo mājokļu dēļ. Tās izcirstas klintīs un ir bez logiem. Matēra atrodas nelielas upītes veidotā kanjonā, tās senākā daļa ir Sassi di Matera - klintīs cirstas telpas jeb alas. Šajās alās ģimenes bija dzīvojušas gadsimtiem ilgi, vēl 20 gadsimtā tā bija blīvi apdzīvota. Pēdējā laikā šī pilsēta, ar tās dabisko, elpu aizraujošo skaitumu ir bieža skatuve kino industrijā. Dienas turpinājumā dosimies uz Alatmuru. Altamura ir pazīstama kā „maizes pilsēta”. Vakarā atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

   8. diena: Castel del Monte un jūras sāls tvaicētava.
   Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras. Pēc vēlēšanās izbraukuma ekskursija Nr.5: Castel del Monte un jūras sāls tvaicētava (par papildus samaksu: 40 €).
   Castel del Monte (UNESCO) - savdabīgu 8-stūrainu 13.gs. cietoksni. Tas ir unikāls viduslaiku militārās arhitektūras paraugs - akurāti izvēlēta atrašanās vieta, būvēts ar matemātisku precizitāti un izmantots arī astronomiskām vajadzībām (ārēja apskate). Turpinājumā Jūras sāls tvaicētavas apmeklējums.
   Jūras sāls tvaicētavas Margherita di Savoia apmeklējums. Sāls ezers plešas 20 km garumā un līdz pat 5 km platumā, kopējā virsma ir 45 000 ha, no kuriem 40 000 ha ir pārklāti ar ūdeni un atlikušie 5 ha ir ceļi, uzbērumi, sāls glabāšanas zonas u.c. Vislabvēlīgākais periods sāls produkcijas iegūšanai ir laika posmā no jūnija līdz septembrim. Pēc pusdienā visas grupas izbraukšana uz Itālijas centrālo reģionu Emilija Romanija. Nakts viesnīcā Rimini - Riccione rajonā.

   9.diena: Pundurvalsts San Marino.
   Brokastis. Atpūta pie jūras vai iespējams doties izbraukuma ekskursijā Nr.6: uz San Marīno republiku (par papildus samaksu: 40 €).
   San Marino - muzejs zem klajas debess. Iepazīšanās ar pundurvalsti San Marino, kas ir vismazākā un vissenākā republika mūsdienu Eiropā. Republikas galvenais lepnums - neieņemamais cietoksnis Titano kalnā, valsts galvaspilsēta, kuras nosaukums sakrīt ar republikas San Marino nosaukumu. Ekskursija pa pilsētu sākas no San Frančesko (Del Loko) vārtiem. Pilsētas laukumus un ielas rotā neskaitāmie pieminekļi un mākslas darbi: Sv. Marino bazilika, Tautas pils, Valsts muzejs, cietokšņi Cesta un Guaita, seno ieroču muzejs. Jums būs arī iespēja apmeklēt arī LaBefana tirdzniecības centru, lai iegādātos populārākās itāļu preces: vīnu, olīvu eļļu, makaronus u c. Izbraukšana uz viesnīcu Itālija Ziemeļos. Nakts viesnīcā Udines apkaimē.

   10.diena: Klāgenfurte ir īstā dienvidu Austrijas pērle, burvīgā roze pie Verterzee ezera.
   Brokastis viesnīcā. Austrija, Karintija. Izstaigāsim Karintijas federālās zemes galvaspilsētu un apskatīsim tās ievērojamākās vietas: jūgendstilā būvēto Pilsētas teātri, Veco laukumu un Jauno laukumu ar pilsētas simbolu tā centrā un pirmo pieminekli Austrijas imperatorei Marijai Terēzai, Doma laukumu ar katedrāli, pilsētas Domes ēku un pirmo tikai gājējiem domāto ielu Austrijā. Ceļa turpinājums: Austrija, Čehija, Polija. Nakts viesnīcā Polijā pie Čehijas robežas.

   11.diena.
   Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz mājām. Polija, Lietuva, Latvija. Vēlā atgriešanās Rīgā.

   Ceļojuma cena:

   € 640.00 (1 vieta autobusā)

   € 810.00 (1 vieta ar papildvietu autobusā)

   € 180.00 (piemaksa par vienvietīgu numuru SNGL)

   Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi:

   • Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
   • Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

   Ceļojuma cenā ietilpst:

   • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”;
   • Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris, karstais ūdens pieturas laikā, kafija, tēja), ceļu nodokļi, autostāvvietas;
   • Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*, viesu nami. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-3- vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā);
   • Grupas vadītāja pakalpojumi;

   Papildus izmaksas / “par papildus samaksu”:

   • Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem – 7 € (līdz 65 gadiem) / 14 € (65+);
   • izbraukuma ekskursija Nr.1: Bari - 40 €;
   • izbraukuma ekskursija Nr.2: Alberobello un Grotte Castellana - 50 €;
   • izbraukuma ekskursija Nr.3: Ostuni – Polignano a Mare – olīvu “dzirnavās - 50 €;
   • izbraukuma ekskursija Nr.4: Klinšu pilsētiņa Matēra un Altamura - 50 €;
   • izbraukuma ekskursija Nr.5: Castel del Monte un jūras sāls tavicētava - 40 €;
   • izbraukuma ekskursija Nr.6: San Marīno - 40 €

   Iegādāties ekskursiju paketi kopā ar ceļazīmi tagad ir IZDEVĪGĀK!
   “ekskursiju paketē” iekļautās Izbraukuma ekskursijas Nr.1; Nr.2; Nr.3; Nr.4; Nr.5; Nr.6;= Maksājot Rīgā = 240.00 € / 203.00 € - bērniem līdz 13 gadiem (12.99)

   • Masseria Papaperta, Apūliešu tradicionālās pusdienas: 17 €;
   • Olīveļas ražotnes apmeklējums un degustācija: 7 €;
   • Austiņas apskates ekskursijām: 11 €;
   • Ieejas maksa Grotte Castellana alās: 12 €/ 10€ - bērniem;
   • Ieejas maksa Sassi di Matera klints baznīcā: 6 €;
   • Ieejas maksa Castel del Monte: 11 €
   • Ieejas maksa sāls raktuvēs: 6 €

   SVARĪGI !!!

   • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto e-pastu Jūs saņemsiet ceļojuma vaučeri ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, bāzes viesnīcas nosaukumu un citu noderīgu ceļojuma informāciju t.s. “padomi ceļotājiem”. Gadījumā ja Jums NAV e-pasta, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu vaučeri drukātā formātā.
   • Izbraukuma ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, gida pakalpojumi.
   • Ieejas biļetes apskates objektos ir par papildus samaksu! Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties. Valūtu iesakām mainīt Latvijā.
   • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
   • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst.20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem.
   • Brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās naktsmītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma. Visbiežāk grupas brokastu laiks ir no plkst. 07:00 – līdz 08:00, bet var būt gan ātrāk, gan vēlāk.
   • Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
   • Ceļojuma operators ir tiesīgs mainīt ekskursiju kārtību.

   Ceļojot uz ārvalstīm, savlaicīgi parūpējieties par ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem:

   • Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.
   • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
   • Ieceļošanas vīza, ja vien valsts nav noteikusi bezvīzu ieceļošanas kārtību. Lūdzam savlaicīgi sazināties ar attiecīgās ārvalsts pārstāvniecību, lai iegūtu informāciju par vīzas saņemšanas noteikumiem.
   • Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.
   • Nodrošinieties ar ceļošanas dokumentu, biļešu un apdrošināšanas polises kopijām, gadījumos, ja dokumentu oriģināli ceļošanas laikā nozaudēti.
   • Atrodoties ārzemēs, īpaša uzmanība ir jāpievērš savu dokumentu, tai skaitā pases, drošībai.

   BL

   uzdod jautājumu...
   Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
   I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
    

   Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.