Grieķija. Atpūta Zakintos salā


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Grieķija


 

Grieķija. Atpūta Zakintos salā

Zakintas (Zakintosa): ballīte Jonijas jūrā  

Zakintās nevar neiemīlēties. Poēzijas, slaveno grieķu Solomosa un Kalvosa, krāšņas augu valsts, dziļās, zilās jūras, Caretta Caretta bruņurupuču, un „Navagio” (gr.: kuģa avārija) salas, kas vienkārši nevar palikt nepamanīta, dēļ.

Spožas nakts dzīves, gleznainu, bizantiešu ciemu, un diženu pludmaļu mīļotāji uzskata salu par otrajām mājām.

Zakintasrada īpašas sajūtas. Tā ir neatkārtojama, unikāla atmosfēra, kurai piemīt daži kopīgi raksturojumi ar citām Jonijas jūras salām, taču, neskatoties uz to, sala izceļās to vidū. Šeit ir lēnīgs, kūtrs dzīves ritms, un liekas, ka laiks ir apstājies pavisam kādā citā, pagājušā laikmetā. Vakaros, protams, ainava mainās pilnīgi, populārie salas rajoni dzīvo ballīšu straujajā ritmā, kuras ierasti ilgst līdz pat rītam.

Сenas on-line no 415 EUR

No Rīgas cenas meklēšana Novatours>>

Zakintas ir pilnīgi saglabājušas savu venēciešu spožumu ar greznajām lodžijām un venēciešu galerijām-arkām, veclaiku savrupmājām un bruģētiem ceļiem uz Agios Markos laukuma. Pastaigājieties pa Strada Marina, kas sākas Dionīsa Solomosa laukumā un sasniedz Agiosa Dionīsa baznīcu, turpiniet aplūkot promenādi piekrastē, slavenajā Rugā, tirdzniecības centrā un, protams, Venēciešu pilī, kas atrodas kalna galotnē virs pilsētas un ļaus Jums sajust sevi pārcēlušos uz 18. gadsimta Venēciju.

Nedaudz zemāk atrodas Bohali rajons, kas ir ideāla vieta kafijas baudīšanai, pusdienām un vakara atpūtai ar skatu uz lieliskām ainavām. Stranisa kalns, kas atrodas iepretī šim rajonam, ir tā pati vieta, kur Dionīss Solomos vēroja Mesologiosa iznākumu un sarakstīja himnu Grieķijas neatkarībai.

Bezgalīgām pastaigām ideāli piemēroti ir gandrīz visi salas gleznainie ciemi. Brīnumainā Ija, kaut arī nav tik pazīstama, ir romantiska vieta saulrietu vērošanai, bet Svētā Georgija klosteris, kas uzcelts 1568. gadā Gremnā – Volimes rajonā – pārsteidz ar savu skaistumu. Starp citu, kafejnīcās ciema laukumos pasniedz ļoti labu kafiju.

Zakintas pludmales:

Zakintas pludmales, pārsvarā smilšainas, ar kristāltīriem ūdeņiem – ir Jonijas salas simbols un, neapšaubāmi, viena no salas stiprajām pusēm. Atkarībā no vēlmēm, Jūs varat atrast tukšas vai kosmopolītiskas pludmales, labiekārtotas vai gandrīz neskartas, milzīgas vai mazas un omulīgas.

Nepalaidiet garām Geraka, Alikes, Porto Roma, Keri un Cilivi pludmales. Salas rietumu daļā atrodas Limnionas pludmale ar koši ziliem ūdeņiem un baltiem akmeņiem, kas ideāli saskaņoti ar kuplojošu augu valsti, kas rada paradīzes apstākļus. Vienā no salas populārākajiem tūrisma rajoniem – Laganās, Jūs varēsiet apmeklēt Nacionālo Jūras parku, kur mīt Caretta Caretta bruņurupuči. 

Aizsargājot šo jūras bruņurupuču sugu, būvniecība reģionā ir krietni samazinājusies, bet kuteru kustība Laganas līcī ir aizliegta. Ja Jūs vēlaties redzēt bruņurupučus tuvumā – nokāpiet līča krastos ekskursijā vai zemūdens niršanai.Viena no Zakintas, ja ne visas Grieķijas pazīstamākajām vietām, ir Navagio pludmale.

Zakintas viesnīcas:

Praktiski katrā Zakintas rajonā Jūs varat atrast ļoti daudz viesnīcu un apartamentu, atbilstošu jebkuriem, pat ļoti īpašiem un izsmalcinātiem pieprasījumiem.

Zakintas izklaides un restorāni:

Zakintās Jums būs lieliska iespēja izbaudīt lielisko, tradicionālo virtuvi, kā arī lielu starptautiskās kulinārijas piedāvājumu skaitu, jo sala ir viena no viskosmopolītiskākajām Grieķijas salām, kur atpūšas tūristi no visas pasaules.

Zakintas ievērojamās vietas:

Venēciešu pils, kas atrodas Bohali kalna virsotnē, uzcelta uz senās Akropoles drupām.

Solomosa, Kalvosa un Zakintosa muzejs, atrodas Agiosa Markosa laukumā, Zakintas pilsētā, kur atrodas divu slaveno dzejnieku kapavietas un daudzi citi eksponāti.

Zakintas bizantiešu muzejs, atrodas Solomosa laukumā, ar bagātu bizantiešu un pēcbizantiešu laikmeta ikonu, fresku un skulptūru kolekciju.

Stranisa zaļais kalns ar lielisku skatu uz Zakintas līdzenumu.

Grigorija Ksenopulosa muzejs Zakintas pilsētas Faneromeni rajonā, kurā atrodas autora manuskripti un tradicionālā stila mājas mēbeles.

Salas svētā aizbildņa – Agiosa Dionīsa – svētki 24. augustā.

Navagio, Galazies Spilies – vietas, kurām ir vērts pievērst uzmanību!

 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.