Malta. Atpūta Maltā


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Malta


 

Malta. Atpūta Maltā

Jums patiks ceļojums uz Maltu, jo Malta ir eleganta, miniatūra un apbrīnojami bagāta ar pagātnes noslēpumiem, varenu arhitektūru un lieliskiem, viesmīlīgiem cilvēkiem. Ar šo bagātību ar uzviju pietiktu visai Eiropai. 

Katru gadu ceļojumus uz Maltu izvēlas miljoniem tūristu, pārsvarā no Eiropas. Kas gan viņus šurp vilina? Lieliskais ģeogrāfiskais stāvoklis, siltais klimats, saule, tīra jūra, bagāta vēsture, sena kultūra, droša vide, viesmīlīgi angliski runājošie vietējie iedzīvotāji – tas viss kopā rada īpašu pievilkšanas spēku. Šai saules un smaidu sasildītajā zemē katrs ceļotājs atklās sev daudz jauna un interesanta, katrs atradīs sev piemērotu nodarbošanos. 
Maltā nav ne upju, ne kalnu. Ainavas galvenā iezīme ir terases, kas, atdalītas zemām akmens sienām, novietojušās pakalnos. Maltas piekrastes dziļi izrobotā krasta līnija veido neskaitāmas lagūnas, klinšainus līčus un smilšu pludmales.

Malta

Сenas no 187 EUR

No Kaunas cenas meklēšana >>  

Lieliskais klimats, siltā Vidusjūra, attīstītā viesmīlības industrija ir pavērusi plašas durvis tūrismam. Ja vasaras Maltā ir ļoti karstas, tad gada aukstākajā mēnesī janvārī vidējā dienas temperatūra ir ap +20. Valleta ir Eiropas „ siltākā” galvaspilsēta un arī ūdens temperatūra pie Maltas krastiem līdz novembra beigām pārsniedz 20 grādu atzīmi. Saulaino dienu skaits šeit ir viens no augstākajiem Eiropā – divreiz (un ziemā gandrīz piecas reizes) pārspējot, piemēram, Londonas rezultātus.
Bet ne jau tikai lieliskais klimats pievilina atpūtniekus. Maltas ģeogrāfiskā atrašanās vieta seno civilizāciju pārvietošanās krustpunktā ir atstājusi ārkārtīgi bagātu vēstures mantojumu, kas ir aizraujošs ne tikai speciālistiem...

Valleta
Maltas Republikas galvaspilsēta atrodas Maltas salas ziemeļaustrumu piekrastē starp diviem līčiem, kuri jau no pašiem pilsētas dibināšanas pirmsākumiem tikuši izmantoti kā ostas.
Valleta dibināta 1566. gadā un nosaukta par godu Maltas ordeņa lielmestram. Pilsēta tika uzbūvēta praktiski tukšā vietā un projektēšanas un būvniecības darbus vadīja itāļu arhitekts Frančesko Laparelli.
Valleta ir viena no pirmajām vietām pasaulē, kas tika iekļauta UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Tā tiek uzskatīta par vienu no pilsētām, kurā ir visblīvākā vēsturisko arhitektūras pieminekļu koncentrācija uz katru km2 – 55 ha platībā atrodas 320 ievērības cienīgas būves.
Pilsētas šaurās ieliņas ir vērts izstaigāt kājām, pārvarot, brīžiem, stāvos kāpienus par kāpnēm, taču īstenībā Valleta ir īsta Vēlās Renesanses baroka pilsēta ar manierisma un neoklasicisma elementiem savā arhitektūrā un tikai nedaudz modernām celtnēm atsevišķos pilsētas rajonos.
Valters Skots sacījis, ka Valleta ir piļu pilsēta, kuras džentlmeņi ir būvējuši džentlmeņiem.

Gozo
Otrai lielākai arhipelāga salai Gozo ir pavisam cits raksturs nekā Maltai.
Tā ir daudz zaļāka un gleznaināka. Gozo ir tikai 14 km gara un 7 km plata un tajā dzīvo ap 31 tūkstotis iedzīvotāju.
Homēra “Osdisejā” Gozo jeb Ogigijā mitinājās nimfa Kalipso.
Sala ir mierpilna, ar brīnišķīgu Vidusjūras lauku ainavu, burvīgiem līcīšiem un pludmalēm, kā arī slaveno Zilo logu – milzīgu kaļķakmens arku jūrā. Gozo piekrastes ūdeņi ir iemīļota niršanas paradīze.
Šeit atrodas otrs Maltas Republikā esošais megalītisko tempļu komplekss, kas iekļauts UNESCO cilvēces vēsturiskā mantojuma sarakstā, kā otrā pasaules vecākā brīvstāvošā būve. 

Mdina
Mdina jeb Klusā pilsēta ir senā Maltas galvaspilsēta – viduslaiku cietoksnis, kas atrodas salas vidienē, pašā augstākajā tās vietā.
Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka šeit sensenos laikos dzīvojuši pūnieši.
Mdina ir apjozta ar augstu aizsargsienu un grāvi un tajā dzīvo tikai ap 300 iedzīvotāju. Pilsēta ir cieši saistīta ar līdzās esošo Rabatu un tās 11000 iemītniekiem.
Mdina, kļuva par Maltas galvaspilsētu Romas impērijas laikos - šeit atradās romiešu valdnieka pils un leģenda stāsta, ka šeit pēc kuģa katastrofas pie salas krastiem, uzturējās Svētais apustulis Pauls.
Pilsētas nosaukums un plānojums atspoguļo arābu laikus, bet senākās līdz mūsdienām saglabājušās celtnes ir no normaņu perioda, kas sākās 1091. gadā. Tajā laikā Mdina tika atdalīta no Rabatas.
1693. gadā pilsēta cieta no spēcīgas zemestrīces un pēc tam tajā parādījās baroka stila celtnes. Maltas bruņinieki pārbūvēja Sv. Paula katedrāli, pilsētas pārvaldnieka pili un citus apskates vērtos objektus.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.