Parīze un Luāras ielejas diženās pilis


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Francija


 

Papildus izmaksas:
 • Lidojums sākot no 100 EUR

Parīze un Luāras ielejas diženās pilis

   CEĻOJUMA PROGRAMMA:

   1. diena. PARĪZE
   Izmitināšana viesnīcā. Brīvais laiks.

   2. diena. PARĪZE
   Autobusa ekskursija pa Parīzi. Iepazīšanās ar vēsturisko centru: Latīņu kvartālu, Mare, Site salu, Jūs pārbrauksiet pār Saskaņas laukumu, kur bija uzstādīta giljotīna un tika sodīti ar nāvi Francijas karalis Ludoviks XVI un viņa laulātā draudzene Marija-Antuanete, Jūs ieraudzīsiet diženo Parīzes Dievmātes katedrāli, apbrīnosiet Eifeļa torni. No Luvras ēkas gar Tilerī dārzu pa Elizejas laukiem Jūs tiksiet līdz vēl vienam Parīzes arhitektūras piemineklim – Triumfa arkai Šarla de Golla laukumā. Nākošais ekskursijas posms notiks pilsētas modernajā rajonā La Defence.  Eiropā lielākā biznesa kvartāla būvēšana sākusies 1950. gados pēc toreizējā Francijas prezidenta Šarla de Golla iniciatīvas. Rajona būvēšanu pabeidza tikai 1989. gadā, celtniecības pabeigšana tika pieskaņota Lielās Franču revolūcijas divsimtajai gadadienai. Projekta autori pasludināja, ka viņi necels neko līdzīgu garlaicīgajam Manhetanam. Tagad kvartāls La Defence ir sava veida 20. gadsimta beigu – 21. gadsimta sākuma arhitektūras muzejs zem atklātās debess un dzīvs modernās mākslas iemiesojums. La Defence nav līdzīga frivolajai Monmartrai vai aristokrātiskajam Site. Tā ir pavisam cita Parīze. Lietišķā rajona teritorijā pastāvīgi tiek izstādīti ap 60 mūsdienu skulptoru darbu, tai skaita Žana Pankri rādītā skulptūra „Cēzara pirksts”. Vēlāk būs iespēja doties nelielajā kruīzā pa Sēnas upi. Kuģīši atiet no piestātnes „Bateaux Parisiens” blakus Eifeļa tornim. Kruīza maršruts – gar Sēnas kreiso krastu līdz salām Site un Saint-Luis un atpakaļ gar labo krastu virzienā uz Grenelles tiltu līdz Eifeļa tornim. Būs iespēja pastaigāties gar Sēnas krastmalu un ieraudzīt tādas ievērojamas vietas, kā Invalīdu namu, Burbonu pili, d’Orsay muzeju, Finanšu ministrijas ēku, Bersi sporta kompleksu un daudzas citas ievērojamas vietas, kus atrodas Sēnas krastā.

   3. diena. PARĪZE
   Pastaiga pa Parīzes vēsturisko centru. Daudzi vecās Parīzes kvartāli nav pieejami autotransportam, tāpēc tieši kājāmgājēju ekskursijas ļauj labāk iepazīt pilsētu. Jūs apmeklēsiet Site salu – pagātnē Lutēciju – pilsētas vēsturisko centru. Viduslaikos sala bija valsts un baznīcas varas centrs. Salā atrādījās Justīcijas pils, bijušais cietoksnis Konsjeržerī pils, kapela Sainte-Chapelle un Parīzes Dievmātes katedrāle. Ekskursijas laikā Jūs uzzināsiet, kas salā ir saglabājies no viduslaikiem, bet kas ir izmainījies laiku gaitā, Jūs uzzināsiet pasaulslavenās katedrāles vēsturi un apbrīnosiet tās arhitektūru. Parīzes Dievmātes katedrālē bieži vada dievkalpojumus pats Parīzes bīskaps – kardināls Lustižē.

   Sēnas kreiso krastu kopš senlaikiem dēvē par Latiņu kvartālu. Tas ir intelektuālu un studentu, mācību iestāžu un grāmatnīcu rajons. Šeit atrodas Sorbona – viena no Eiropas vecākajām universitātēm, Romiešu termas, Panteons – dižo cilvēku kapliča, Luksemburgas dārzs un Francijas Senāta pils. Tagad Latiņu kvartāls ir slavens ar savām kājāmgājēju ieliņām, kur atrodas daudz franču virtuves restorānu. Ekskursija uz Monmartras rajonu sākas no Monmartras pakalna dienvidu nogāzes, no Pigalle laukuma, kur atrodas vairāki restorāni, kabarē un citas izklaides vietas, kas piesaista tūristus. Pakalna virsotnē paceļas romantiskajā bizantijas stilā uzceltā baznīca Sacre Coeur. No šejienes paveras lielisks skats uz Parīzi, kas sevišķi iespaido nakts laikā. Monmartra ir gleznotāju iecīnītākā vieta. Šeit dzīvoja un radīja Renuārs, Dega, Utrillo un daudzi citi mākslinieki. Arī šodien rajona centrālajā laukumā Place du Tertre strādā gleznotāji, kas piedāvā visiem gribētājiem uzgleznot viņu portretu vai vienkārši pārdod savus darbus.

   4. diena. PARĪZE
   Brīvais laiks. Kam būs vēlēšanās, varēs pasūtīt papildu ekskursijas, apmeklēt populārus izklaides centrus un restorānus.

   5. diena. FONTENBLO
   Autobusa ekskursija uz Fontenblo pili – vienu no vecākajām karaliskajām rezidencēm. Pili no visām pusēm ieskauj mežs, kurā jau kopš viduslaikiem devušies medībās Francijas karaļi. Franciska I valdīšanas laikā uz Fontenblo uzaicināja itāļu māksliniekus. Sešpadsmitajā gadsimtā tur bija radusies pirmā franču Renesanses skola. Līdz šodienai ir saglabājušās Primatiče un Rosso gleznotās freskas. Fontenblo bija arī viena no četrām Napoleona I iecienītākajām rezidencēm. Tur 1814.gadā viņš arī parakstīja savu pirmo atteikšanos. Ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet karaļa un imperatora apartamentus, Jūs arī pastaigāsities pa parku, viena daļa kura ir izveidota pēc franču dārza, bet otrā – pēc angļu dārza principa, kas kļūs par īstu atklājumu vēstures un mākslas cienītājiem. Brīvais vakars.

   6. diena. LUĀRAS IELEJAS PILIS
   Brauciens uz Luāras ieleju uz visu dienu. Šī rajona iedzīvotāji ir pārliecināti, ka Luāras ieleja ir Francijas centrs un tās vēstures sirds … Kaut gan ne visi francūži piekrīt šim viedoklim, tomēr apstiprina, ka Luāras pilis ir Francijas kāzu tērps. Luāras ieleja ir slavena ar savām senajām pilīm un vēsturiskajām senlaicīgajām pilsētām: Ambuāza, Šenonso, Šambora, Šartra, Šomona, Blua … Nevar nosaukt visas, jo tās ir vairāk nekā 70! Tāpēc ir jāapmeklē vismaz dažas, lai izjustu īstu Viduslaiku un Renesanses laikmeta atmosfēru. Jūs apmeklēsiet Šamboras pili, kuras jumtus salīdzina ar pasakainām pilīm. Tā tika uzcelta karalim Franciskam I un arī šodien pārsteidz apmeklētājus ne tikai ar savu lielumu – 440 istabas un 365 kamīni, bet arī ar arhitektūras novatorismu. Ne velti to uzskata par inženieru domas šedevru un pastāv pat pieņēmums, ka pils pirmo projektu izstrādāja pats Leonardo da Vinči. Tagad meži apkārt pilij – 5440 ha – ir Francijas prezidenta medību liegums. Tālāk Jūs apmeklēsiet vienu no oriģinālākajām Renesanses laikmeta celtnēm – Šenonso pili, kas stāv Šeras upes – Luāras pietekas – krastā. Tā vēl ir pazīstama kā Dāmu pils, jo ar to ir cieši saistīti vairāku izcilu sieviešu – Marijas Stjuartes, Jekaterinas Mediči, Dianas de Puatje, Luizas de Loreinas, Žoržas Sandas – likteņi. Šenonso pils ir unikāls, tajā ir ļoti bagāti interjeri un dārzi, bet pati pils burtiski stāv uz ūdens.

   Karaliskajai pilij Ambuāzai, ko uzcēla karalis Kārlis VII un viņa sieva Bretaņas Anna, vienmēr bija svarīga loma franču karaļu vēsturē. Pie tam pateicoties pils stratēģiski izdevīgai atrašanās vietai augstajā plato virs Luāras tā bija nepieejama ienaidniekiem. Pils vēl ir slavena ar to, ka tās teritorijā kapelā ir apglabātas Leonardo da Vinči atliekas.

   Luāras ielejas vīnu dārzi un vīni ir ne tik labi pazīstami vīna cienītājiem, kā Bordo, Burgundija vai Šampaņa, bet arī tie ir bez šaubām uzmanības vērti. Šeit audzē tādas vīnogu šķirnes, kā Gamay, Cabernet Sauvignon, Chardonnay, no kurām ražo balt-, sarkan- un sārtvīnus, kā arī dzirkstošus vīnus, kurus Jūs paši varēsiet nogaršot vietējos vīnu pagrabos. Vakariņas restorānā.  

   7. diena. VERSAĻA
   Brauciens ar autobusu uz Parīzes piepilsētu Versaļu. Versaļa bija Francijas galvaspilsēta 107 gadus. Tā ir Eiropā vislielākais parku un pils komplekss. Arī šodien joprojām rodas jautājums, vai tā bija vienkārši Saules karaļa kaprīze vai rūpīgi pārdomāts politiskais gājiens? Ekskursijas maršruts iet caur septiņu salonu anfilādi: lielie karaliskie apartamenti, kur Saules karalis rīkoja savas pieņemšanas; slavenā spoguļu galerija ar garumu 75 m un platumu 10 m, kurā ir 17 lieli logi, kuru priekšā uz sienas karājas 17 tāda paša izmēra spoguļi; karalienes parādes apartamenti, kur pirmās karalistes dāmas dzīve ritēja kā labi organizēta teātra izrāde. Šeit atrodas vairāki pazīstamo Eiropas meistaru mākslas darbi: gleznas, mēbeles, gobelēni un citi atbilstošā laikmeta interjera priekšmeti. Pēc ekskursijas karaliskajos apartamentos Jūs varēsiet nobaudīt pastaigu Versaļas krāšņajā parkā ar tā puķu parteriem, skulptūrām, paslēptajām birzēm vai pat arī pastaigu īstajā karietē.

   8. diena.
   Izbraukšana no viesnīcas.

   CEĻOJUMA CENA: no 697 EUR + lidojums

   CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

   •  dzīvošana izvēlētājā viesnīcā (7 naktis)
   •  ēdināšana: 7 brokastis;
   •  ekskursiju un transports pēc programmas;
   •  biļetes uz tūrisma objektiem saskaņā ar programmu;
   •  krieviski runājošs gids.

   CEĻOJUMA CENĀ NAV IEKĻAUTS:

   •  lidojums uz Parīzi un atpakaļ (no 200  EUR lidojumam no Rīgas; no 100 EUR ar budžeta aviokompānijām no Viļņas (а/к Ryanair/Wizzair);
   •  transfērs lidosta - viesnīca – lidosta (~110 EUR/cilv.) vai lidosta – pietura Porte Maillot – lidosta;
   •  medicīnisko izdevumu apdrošināšana;
   •  personīgi izdevumi. 

   PIEZĪMES:

   •  izbraukšana uz ekskursijām nevis no viesnīcas, bet no konkrētām vietām, pārsvarā no Garnier operas teātra;
   •  ceļojumu var pagarināt apmaksājot papildu dzīvošanu (griezties aģentūrā);
   •  ceļojuma precīza cena, ja ceļojuma datumi sakrīt ar gadatirgu un svētku datumiem, tiks noteikta saskaņā ar konkrētu pieprasījumu;
   •  Jaunā gada svētku periodā – cenas pēc atsevišķa pieprasījuma;
   •  atkarībā no viesnīcas un aviobiļešu cenām un no valūtas kursa cena var tikt koriģēta. 

   KL

   uzdod jautājumu...
   Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
   I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
    

   Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.