Portugāle – Spānija - Francija


ceļojums ar autobusu
Apmeklētās valstis: Portugāle, Spānija, Francija


 

Portugāle – Spānija - Francija

Leipciga – Dižona – Biskajas līcis – Biarica - Koimbra – Fatima – Lisabona – Lisabonas rivjēra – Kaškaiša – Sintra – Obiduša – Rokas rags – Porto – Portvīna degustācija – Nazare – San Sebastiana – Kolmāra – kruīzs pa Reinas upi

   Precīzu brīvu vietu skaitu un cenu noteiktām vietām un datumiem lūdzam precizēt aģentūrā.

   (13 dienas / visas naktis viesnīcas / 4 dienas pie okeāna)

   1.diena. Latvija – Lietuva – Polija.
   Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļā: Lietuva, Polija. Nakts viesnīcā Polijā pie Vācijas robežas (Vroclava apkārtnē).

   2.diena. Polija – Vācija – Leipciga – Francija – Miluza.
   Brokastis. Leipciga, Baha, Šillera un Gētes pilsēta, kurai savā laikā vācu dzejnieks Gēte deva “Mazās Parīzes” vārdu, viesmīlīgi uzņems savus viesus. Šodien mājīga un šarmanta pilsēta, moderna metropole, kas pamatoti lepojas ar 1500 arhitektūras pieminekļiem. Pastaiga pa pilsētu – opera, vecais rātsnams, vecākais tirdzniecības nams, „Speķa nams”, birža, karaļu māja, koncertzāle Gewandhaus, Sv.Nikolaja un Sv.Tomasa baznīcas, bagāto tirgoņu nami. Leipciga ir zināma arī kā izglītības centrs, kā mūzikas pilsēta, Tomēr pāri visam gadatirgus tradīcijas, ko apvij gadusimteņu slava. Mūsdienās gadatirgi tiek regulāri organizēti, tāpēc Leipcigaa ir saņēmusi neoficiālu nosaukumu Messestadt (gadatirgu pilsēta). Ierodoties šeit, dodamies pastaigas ekskursijā pa vēsturiskās pilsētas centru. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Miluzas pilsētas rajonā.

   3.diena. Miluza – Burgundija – Dižona – Bordo.
   Brokastis. Iepazīšanās ar vienu no skaistākajām Francijas pilsētām Dižonu (Dijon), mūsdienās Burgundijas reģiona centrs, aizgājušos slavas laikos Dižona bija karalistes rezidence un galvaspilsēta. Pilsēta saglabājusi ievērojamu romāņu arhitektūras daudzveidību: varenus un diženus viduslaiku dievnamus, nelielas ieliņas, pildrežģu namus un aristokrātu villas, Burgundijas hercogu pili. Šī burvīgā pilsēta daudzina slavenos Burgundijas produktus – vīnus un sinepes tālu aiz Francijas robežām! Nakts viesnīcā Bordo apkārtnē.

   4. diena - Bordo – Biarica – Spānija - Valjadolida.
   Brokastis. Pārbrauciens uz Biaricas pilsētu. Biarica – imperatora Napoleona III un imperatores Eižēnijas iemīļotā atpūtas vieta. Pateicoties maigajām ziemām, 5 km garajai pludmalei un šokolādes meistariem, šī pilsēta ir kļuvusi par vienu no visprestižākajiemm franču kūrortiem. Daži no interesantākajiem apskates objektiem Biaricā - Jūras muzejs, Šokolādes muzejs, Biaricas bāka un Jaunavas akmens. Nakts viesnīcā Spānijā netālu no Burgosas.

   5 diena. Valjadolida – Koimbra – Fatima – Vimeiro.
   Brokastis. Portugāle. Dienas otrajā pusē ierašanās Koimbrā - Portugāles galvaspilsēta viduslaikos un viena no Eiropas vecākajām universitātes pilsētām. Nesteidzīga pastaiga pa šaurām ieliņām, lai iepazīstos ar vēsturiskām celtnēm: 12.gs. katedrāle, pirmā Portugāles karaļa kapenes. Brīvais laiks. Katoļu baznīcas svētvietas Fatimas apmeklējums. 1917. gadā trīs ganu bērni piedzīvoja Dievmātes vīzijas un saņēma pareģojumus. Iespaidīgais Vissvētās Trīsvienības dievnams celts pēc Dievmātes norādījuma, Romas pāvests tai devis bazilikas statusu. Fatimas svētvietas kompleks ir iespaidīgs un aizkustinošs, katru gadu to apmeklē tūkstošiem svētceļnieku no visas pasaules. Pārbrauciens uz viesnīcu pie Atlantijas okeāna Vimero pilsētas apkārtnē.

   6 diena. Vimeiro – Lisabona – Kaškaiša – Sintra – Rokas rags – Vimero.
   Brokastis. Atpūta pie okeāna vai izbraukuma ekskursija Nr.1: (par papildus samaksu – 45 €).
   Portugāles pērle Lisabona ir izvietojusies uz gleznainiem pakalniem Težu upes grīvā. Apskates ekskursija sāksies ar Alfamas rajona apmeklējumu, no kura paveras plašs skats uz Rio Tejo upi un visu pilsētu. Pilsētas centrs - galvenā artērija Avenida da Liberdade(Brīvības avēnija), kas sākas Restauratoru laukumā un noslēdzas marķīza Pombalas laukumā. Ziemeļos plešas lielākais Lisabonas parks, nosaukts karaļa Eduarda VII vārdā. Ekskursijas turpinājumā Portugāles lepnums, gods un slava - Žeronīmuša klosteris un Svētās Marijas baznīca, kur apglabāts jūrasbraucējs, viena no nozīmīgākajām personām Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā Vasko de Gama un portugāļu ievērojamais dzejnieks Luišs de Kamoišs. Klostera dārzā 2007. gada decembrī ES valstu vadītāji parakstīja Lisabonas līgumu. Belaiņas tornis, piemineklis Enriko Jūrasbraucējam un Baišas rajons - pilsētas tirdzniecības un administratīvais centrs. Īsa foto pauze Kaškaišā, Lisabonas Rivjēras skaistākajā vietā.
   Sintra - Portugāles karaļu un mākslinieku vasaras atpūtas vieta kalnos, kuru Bairons nosauca par “vareno Ēdeni”.
   Iepazīšanās ar Eiropas galējo rietumu punktu - Roka ragu. Šeit par piemiņu Jūs varēsiet iegādāties apliecību par savu vizīti Zemes malā. Atgriešanās viesnīcā.

   7.diena. Vimeiro – Porto – vīnu degustācija – Vimero.
   Brokastis. Atpūta pie okeāna vai izbraukuma ekskursija Nr.2: (par papildus samaksu – 50 €).
   Porto – otra lielākā Portugāles pilsēta, kas devusi vārdu ne tikai visai valstij, bet arī pasaulē slavenajiem stiprinātajiem vīniem. Pilsētas apskate: G.Eifeļa projektētais tilts pār Douro upi, Riberas un Baiša kvartāli u.c. Portu vēsturiskajā centrā saglabājušās daudzas celtnes – it īpaši sakrāla rakstura, kuru dekorējumos izmantoti krāšņie barokālā stila greznojumi, zeltā rotātas ir Sao Francisco un Santa Clara baznīcas. Portu katedrāle, ir viens no vecākajiem un nozīmīgākajiem romāņu arhitektūras pieminekļiem Portugālē. Vecpilsētā atrodami gandrīz visu arhitektūras stilu paraugi, taču ceļotājam visinteresantākās būs šaurās, tieši Portugālei raksturīgās ieliņas, ar tām pāri pārvilktajām auklām, uz kurām žāvējas veļa, vai arī koši krāsotās mājas pašā Douru krastā. Cais da Ribeira ir vēsturisks, tūristu iemīļotākais rajons pie Douru upes, kur iemalkojot portvīnu kādā no daudzajām kafejnīcām, vislabāk būs sajūtama šīs harizmātiskās viduslaiku pilsētas burvība. Vilanova de Gaja - iespēja iepazīties ar pasaulē slaveno Porto vīnu pagatavošanas tehnoloģiju, uzglabāšanas principiem un vīna baudīšanas māku, degustācija. Vakarā iespēja izbraukt ar kuģi pa Douro upi. Atgriešanās viesnīcā.

   8.diena. Vimeiro – Obiduša – viduslaiku gadatirgus – Vimeiro.
   Brokastis. Atpūta pie okeāna un otrajā dienas daļā izbraukuma ekskursija Nr.3 (par papildus samaksu – 35 €).
   Apmeklēsim - muzeju zem atklātām debesīm – apburošo Obidušu, Portugāles karalieņu pilsētu, kur būs unikāla iespēja izbaudīt krāšņu viduslaiku gadatirgu, kas norisinās šeit un tikai vienu reizi gadā. Neskaitāmi daudz cilvēku ierodas no visām pasaules malām, piepildot pilsētas mazās ieliņas un senās pils telpas. Gadatirgus dienās, laukumos kā sēnes pēc lietus uzrodas teltis, kuras var pielīdzināt īsteniem mākslas darbiem. Aktieri pārģērbušies par cēliem bruņiniekiem,zemniekiem, mācītājiem un tirgotājiem, izspēlē interesantus teatralizētus uzvedumus, radot patiesu viduslaiku garu. Bet arī ar to šie svētki nebeidzas! Atsevišķos laukumos norisinās bruņinieku turnīri, izstādes un pat varenas viduslaiku dzīres! Atgriešanās viesnīcā.

   9.diena. Vimeiro – Nazare - Burgosa.
   Brokastis. Atvadoties no Portugāles ceļš ved uz Spāniju. Pirms atstājam Portugāli, apmeklēsim zvejnieku ciematu Nazare, kur būs iespēja uzbraukt ar funiekulieri Sitio kvartālā, kurā atrodas nozīmīgākie Nazares kultūrvēsturiskie pieminekļi, bet no skatu laukuma kā no putnu lidojuma, paveras lielsks skats uz Atlantijas okeānu. Nakts viesnīca Burgosa apkaimē.

   10.diena. Burgosa – Basku zeme – Sansebastjāna – Francija – Klermonta – Ferranda.
   Brokastis. Tranzīts pāri Basku zemei, kur dzīvo sena basku tauta, kura saudzīgi glabā savdabīgu kultūru un tradīcijas. Pastaiga pa Sansebastjanu – Basku zemes elitāru kūrortpilsētu, kas atrodas Biskajas līča krastā ar pasaulē slaveno Gliemežvāka līča pludmali, neskaitāmām izklaides un apskates vietām –koncertzālēm, kazino, greznām viesnīcām, dārgiem elegantiem veikaliem un interesantiem muzejiem. Pilsētā slavenas mākslas, mūzikas, teātra un kino festival tradīcijas. Brīvajā laikā būs iespēja ne tikai sauļoties un peldēties Biskajas līča siltajos viļņos, bet arī nobaudīt basku nacionālo virtuvi, kādā tapas jeb uzkodu bārā, kas katru pasniegto ēdienu cenšas pagatavot kā mākslas darbu. Nakts viesnīcā Klermonta – Ferrandas apkaimē.

   11.diena. Klermonta – Ferranda – Vācija – Kolmāra – Bretena.
   Brokastis. Kolmāra ir vislabāk saglabājusies Elzasas pilsēta un viens no populārākajiem galamērķiem Francijā gan izcilās arhitektūras, gan interesantās vēstures dēļ. Brīnumskaistā mazā Venēcija – tā tiek saukta viduslaiku pilsēta Kolmāra Francijā. Un pilnīgi pamatoti, jo cauri pilsētai gar senām, gleznainām pildrežģu mājām un zaļiem krastiem, kur sēru vītoli noliekuši savus zarus – vijas kanāli, kuros slīd laivas. Tas viss pilsētai piešķir īpašu šarmu. Kolmāra atgādina skaistu bilžu grāmatu – to caurvij senatnīgas ielas un ieliņas ar namiem, ko rotā krāsainas izkārtnes. Tāpat šajā reģionā aug brīnišķīgas vīnogas, un vērts izbaudīt 170 kilometrus garo vīna ceļu, kas ved cauri arī Kolmārai. Nakts viesnīcā Brettenas apkārtnē.

   12.diena. Bretena - Reinas ielejas pilis – Vācija - Polija.
   Brokastis. Ceļojums ar kuģi pa Reinas upes „60 piļu ieleju", kur katra jūdze saistīta ar senām teikām un leģendām. Abpus Reinas krastiem atrodas neskaitāmi gleznaini vīndaru ciematiņi, mazpilsētas un vīnogu lauki. Reinas ieleja no Bingenas līdz Koblencai – UNESCO kultūras mantojums. Redzēsim Sv. Goāra, Reinfelzas cietokšņa drupas, cietoksni Kace un Maus (kaķis un pele), Lorelejas klinti, pasakainas pilsētiņas - Lincu, Asmanhauzenu, Rīdesheimu. Tranzīta brauciens caur Vāciju. Nakts viesnīcā Polijas teritorijā pie Vācijas robežas (netālu no Vroclavas).

   13.diena - Polija – Lietuva – Latvija.
   Brokastis. Ceļā: Polija, Lietuva. Atgriešanās Rīgā.

   Ceļojuma cena: 

   € 670.00 (1 vieta autobusā ) 

   € 865.00 (1 vieta ar papildvietu autobusā) 

   € 270.00 (piemaksa par 1-vietīgu numuru SNGL)

   Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):

   • Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
   • Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

   Ceļojuma cenā ietilpst:

   • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”;
   • Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris, karstais ūdens pieturas laikā, kafija, tēja), ceļu nodokļi, autostāvvietas;
   • Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*, viesu nami. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-3- vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā);
   • Grupas vadītāja pakalpojumi;

   Papildus izmaksas / “par papildus samaksu”:

   • Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem – 8 € (līdz 65 gadiem) / 16 € (65+);
   • izbraukuma ekskursija Nr. 1 Lisabona – Sintra – Rokas rags - 45 €;
   • izbraukuma ekskursija Nr. 2 Porto un portvīna degustācija – 50 €;
   • izbraukuma ekskursija Nr. 3 Obiduša un viduslaiku gadatirgus –35 €;

   Iegādāties ekskursiju paketi kopā ar ceļazīmi tagad ir IZDEVĪGĀK!
   “Ekskursiju paketē” iekļautās Izbraukuma ekskursijas Nr.1; Nr.2; Nr.3;= Maksājot Rīgā = 115.00 €. / 100.00 € - bērniem līdz 13 gadiem (12.99)

   • Viduslaiku tērpa īre – 7 €;
   • Kruīzs pa Douro upi – 15 €
   • portvīna degustācija – 8.5€ (3 portvīni, baltais, „ruby” un 20 gadus izturēts)
   • Jūras muzejs Biaricā –16 €;
   • Biaricas bāka – 2 €;
   • Nazare funiekulieris – 3 €;
   • Kolmārā: ekskursijas vilcieniņš - 7 €;
   • Kruīzs pa Reinas upi – 18.90 €;
   • Austiņas (Leipcigā, Dižonā, Koimbrā, Fatimā, Lisabonā, Sintrā, Porto) – 10 €

   SVARĪGI !!!

   • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto e-pastu Jūs saņemsiet ceļojuma vaučeri ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, bāzes viesnīcas nosaukumu un citu noderīgu ceļojuma informāciju t.s. “padomi ceļotājiem”. Gadījumā ja Jums NAV e-pasta, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu vaučeri drukātā formātā.
   • Izbraukuma ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, gida pakalpojumi.
   • Ieejas biļetes apskates objektos ir par papildus samaksu! Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties. Valūtu iesakām mainīt Latvijā.
   • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
   • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst.20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem.
   • Brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās naktsmītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma. Visbiežāk grupas brokastu laiks ir no plkst. 07:00 – līdz 08:00, bet var būt gan ātrāk, gan vēlāk.
   • Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
   • Ceļojuma operators ir tiesīgs mainīt ekskursiju kārtību.

   Ceļojot uz ārvalstīm, savlaicīgi parūpējieties par ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem:

   • Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī.
   • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
   • Ieceļošanas vīza, ja vien valsts nav noteikusi bezvīzu ieceļošanas kārtību. Lūdzam savlaicīgi sazināties ar attiecīgās ārvalsts pārstāvniecību, lai iegūtu informāciju par vīzas saņemšanas noteikumiem.
   • Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.
   • Nodrošinieties ar ceļošanas dokumentu, biļešu un apdrošināšanas polises kopijām, gadījumos, ja dokumentu oriģināli ceļošanas laikā nozaudēti.
   • Atrodoties ārzemēs, īpaša uzmanība ir jāpievērš savu dokumentu, tai skaitā pases, drošībai.
   BL
   uzdod jautājumu...
   Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
   I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
    

   Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.