Spānija. Atpūta Almerijā


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Spānija


 

Spānija. Atpūta Almerijā

Almerija – mazs, saulains Spānijas noslēpums

Almerijas piekraste Andalūzijas rietumos, iespējams, ir viena no pēdējām vietām visā Spānijas Vidusjūras piekrastē, kur vēl ir iespējams atrast pludmali tikai sev pašam. Šo reģionu bieži lutina saulesstari, saule spīd un silda ne retāk kā 300 dienas gadā. Jau marta beigās šeit ir diezgan silti, var novilkt no sevis drēbes un gozēties saulē. Silts laiks saglabājas līdz vēlam rudenim, pat novembrī gaisa temperatūra reti ir zemāka par 20 grādiem. 
Vasarā, kad termometra stabiņš paceļas vēl augstāk, Almerijā nokrišņu daudzums ir tuvu nullei. Aizmirstiet par sliktiem laikapstākļiem, šeit tādu nav. 
Visā provincē ir daudz neskartas dabas, ar ko var papriecēt acis gan Sjerranevadas kalnu grēdas parkā, gan arī aizsargājamā Kabo de Gatas nacionālā parka brīnišķīgajās pludmalēs.
Kaut arī Almerija ir unikāla, tā ziņkārīgajiem ceļotājiem ilgu laiku nebija īpaši pazīstama. Pat tagad vairums ceļotāju tikai sāk to iepazīt, tāpēc šis reģions ir ideāli piemērots tiem, kas meklē vietu mierīgai atpūtai, neizmīdītas pludmales, sauli un piedzīvojumus Eiropā. Šeit ir pietiekoši daudz komforta un pakalpojumu, pakalpojumu kvalitātei tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Gandrīz visās provinces pilsētās un kūrortos ir ideāla harmonija starp mūsdienīgumu un uzmanību neskartai dabai. Vairāk nekā 10 pludmalēm ir piešķirts Zilais karogs, bet blakus – jaunas viesnīcas, aprīkoti gājēju un velosipēdistu celiņi, plaša lieliska ēdiena izvēle, no tradicionāliem tapu bāriem, līdz pat gardēžu restorāniem, daudz golfa laukumu. Katrā kūrortā tiek piedāvātas daudzveidīgas ūdens atrakcijas, fiziskās aktivitātes. Vietējo izklaižu cienītājiem – šeit bieži tiek rīkoti pilsētas svētki un festivāli, bet tiem, kam interesē vēsture, noteikti ir jāpievērš uzmanība Almerijas arhitektūras mantojumam. 
Pati Almerijas pilsēta ir skaistākā no Andalūzijas provinces galvaspilsētām, ko ieskauj Vidusjūra un apbrīnojamie Sjerranevadas kalni. Ir vērts pavadīt vismaz nedaudz laika, pastaigājoties pa šīs pilsētas līkumotajām, haotiskajām, bruģētajām ielām, apmeklēt muzejus, nobaudīt vietējo virtuvi, turklāt pilsētā ir daudz interesantu tirgu un augstas klases tirdzniecības centru. 
Almerijas vēsturē tiek apcerēts mūsu ēras 995. gads. Tobrīd pilsēta bija Kordovas kalifāta galvenā osta, un, pateicoties veiksmīgai tirdzniecībai un tekstilrūpniecībai, tā strauji attīstījās. Šobrīd Almerijas ekonomikā lielākā nozīme ir lauksaimniecībai. Īpaši Almerijas rietumos var redzēt daudz siltumnīcu, kurās nogatavojas dārzeņi un augļi, ko eksportē uz Eiropu. 
Vasarā Almerijas provincē termometra stabiņš sasniedz 29 grādu atzīmi. Vasaras mēnešos saule spīd 11 stundas diennaktī. Un septembrī – oktobrī temperatūra joprojām sasniedz 24-28 grādus. Aukstums iestājas janvārī, kad gaisa temperatūra pazeminās līdz 13 grādiem. Tieši gada sākumā Almerijā var būt reti nokrišņi, taču to nemēdz būt daudz. Pateicoties unikāli siltiem un sausiem laikapstākļiem, provincē ir izveidojies vienīgais Eiropas pustuksnesis – Tabernas tuksnesis.

Сenas on-line no 495 EUR

No Rīgas cenas meklēšana Novatours>>

 Almeria
 
Kūrorti:

Mohakara 

Ir divas Mohakaras. Vecais Мohakara Pueblo ciems mirdz, gluži kā pasakās: viss kalns ir noklāts ar cieši vienai pie otras blakus izveidotām līkumainām ieliņām, ko atdala vienādas baltas mājas. Šajās līkumainajās ieliņās ir dzirdama vietējo iedzīvotāju kņada, ir izveidoti omulīgi bāri, mākslas galerijas un daudz dažādu mazu veikaliņu. Turklāt gandrīz visas mājas rotā pilsētas simbols – maza cilvēciņa attēls ar paceltu roku. Tiek uzskatīts, ka tas nes veiksmi.

Vera

Apburošā un pievilcīgā pilsēta Vera – Spānijas pilsēta ar bagātu vēsturi Almerijas provinces austrumu pusē. Pēc spēcīgas zemestrīces 16. gadsimtā šeit nācās veikt plašus atjaunošanas darbus, tādēļ arī arhitektūra, piemēram, Iemiesošanās baznīca (La Encarnación) vai pilsētas rātsnams, ir attiecināma uz mūsdienām. Tāpat Verā joprojām ir saglabājies rings vēršu cīņām, kas tika restaurēts, ievērojot iepriekšējo stilu. Tas nav paredzēts tikai muzeja vajadzībām vien, līdz pat šodienai šeit dažreiz notiek vēršu cīņas.

Agvadulče

Agvadulče pieder Roketas de Maras stārastijai, bet tajā pašā laikā tas ir arī atsevišķs un patstāvīgs kūrorts ar brīnišķīgu pludmali, kur atpūsties. Tīras brūnās smiltis un dzidrs ūdens ir atrodams visā 2,5 km garumā, savukārt pludmales vidējais platums sasniedz 30 metrus. Kūrorta nosaukums agua dulce tulkojumā no spāņu valodas nozīmē „svaigs ūdens”, tāpēc nav brīnums, ka, pateicoties lieliskajai ūdens kvalitātei, tīrībai un drošībai, šai pludmalei ir piešķirts Zilais karogs. Kūrortā mutuļo aktīva dzīve gan dienas, gan arī nakts laikā. 

Almerimara

Šis greznais kūrorts atrodas pie Elehido pilsētas, 40 km uz rietumiem no Almerijas pilsētas un 45 km no Almerijas lidostas. Tas ir viens no nedaudzajiem Eiropas kūrortiem, kur nav pietiekami daudz nokrišņu. Pilsētiņa ir ideāli piemērota mierīgai ģimeņu un pāru atpūtai. Šeit izvietotas daudzas viesnīcas, darbojas bāri, restorāni un tirdzniecības centri, turklāt pārsteidz arī skaistā daba. Kūrorta piekrastē, kuras garums ir 13 km, plešas kristāldzidra ūdens apskalotas, plašas smilšu pludmales. 

Interesanti zināt
Siesta, fiesta and basta – tā spāņi raksturo savu dzīvesveidu. Izbaudiet to piedaloties svinībās un festivālos (tādos kā septiņu dienu San Fermin festivāls, kā kulminācija ir buļļu skriešanas fiesta, vai ūdens festivāls, kad tūkstošiem tonnu ūdens tiek izlieti ielās, vai tomātu karš “La Tomatina”). 
Izbrauciet ar karieti, motociklu, motorolleru vai apmeklējiet ūdens parku.
Noskatieties tradicionālu Katalonijas deju “Sardana”, kuru Costa Brava pilsētās dejo reizi nedēļā.
Vērojiet kā tiek celti „cilvēku torņi” tradicionālo Taragonas svētku laikā.
Apmeklējiet Barselonu – Katalonijas galvaspilsētu ar tās iespaidīgajām katedrālēm - Sagrada Familia.
Apmieriniet ziņkāri un aplūkojiet arī slavenu mauru mošeju “La Mezquita” Kordovā.
Aizbrauciet uz Maljorku, un stāvot uz Cap de Formentor klints, izbaudiet burvīgu Vidusjūras panorāmu.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.