Vjetnama - Kambodža


Eksotiskais ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Kambodža, Vjetnama


 

Papildus izmaksas:
 • Lidojums sākot no 650 EUR

Vjetnama - Kambodža

   Cenas Ziemassvētku un Jaunā Gada periodam pēc pieprasījuma precizēt aģentūrā.

   Ceļojuma programma:

   1. diena RĪGA - HANOJA
   Lidojums no Rīgas uz Hanoju ar vienu pārsēšanos.

   2. diena HANOJA
   Pēc nosēšanās Hanojas Starptautiskajā lidostā un visu nepieciešamo iebraukšanas formalitāšu nokārtošanas mēs kopā ar savu gidu un mūsu partneriem dodamies uz viesnīcu. Ja pēc ceļojuma neesat pārāk noguruši, iesakām apmeklēt vietējo restorānu, lai pagaršotu tradicionālās vjetnamiešu virtuves ēdienus - tas ir lielisks veids, lai  iepazītos ar Vjetnamu! Nakts viesnīcā.

   3. diena HANOJA (brokastis)
   Hanoja atrodas Vjetnamas ziemeļdaļā, valsts otrā lielākā pilsēta aizrauj ceļotājus ar savu dināmisko dzīves ritmu un ievērojamo kultūras mantojumu - savas pēdas ir atstājušās gandrīz visas dinastijas, kas jebkad šeit dzīvojušās. Hanoju bieži dēvē par “ezeru pilsētu”, tās sirdī atrodas ezers Hoan Kiem, kas pazīstams arī kā “Zobena ezers”. Leģenda vēstī, ka šeit dzīvo milzu bruņurupucis, kurš kādreiz uzdāvināja burvju zobenu kādam zvejniekam, ar šo zobenu zvejnieks izglāba valsti no Ķīnas ienaidniekiem, bet pats kļuva par imperatoru. Tagad šeit stāv 200 gadu atpakaļ uzceltais Bruņurupuča tornis. Apkārt vienmēr ir daudz tūristu un vietējo iedzīvotāju, kuri šeit pavada brīvdienas, sporto vai vienkārši izbauda mierīgas ainavas. Mēs apmeklēsim ļoti nozīmīgu vēsturisko Hanojas vietu – Ho Ši Mina mauzoleju. Šīs ir Vjetnamas Demokrātiskās Republikas pirmā prezidenta Ho Ši Mina -  Vjetnamas revolucionāra un valstsvīra – kapenes un piemiņas komplekss; tas atrodas plašajā Badiņas laukumā. Mēs apstāsimies pie Pagodas uz vienas kolonnas (One Pillar Pagoda), tas ir viens no svarīgākajiem un īpašākajiem budistu tempļiem Vjetnamā. Pagoda, kas celta uz viena 1,25 m plata akmens staba, atgādina lotosu, budistu tīrības simbolu. Lī karaļu dinastijas laikā „Budas mazgāšanas” rituāls piesaistīja mūkus un parastus cilvēkus no visas pasaules. Mēs apmeklēsim vecāko Vjetnamas templi Quan Thanh, kuru rotā ziemeļvjetnamiešu dieva Huiyang Tran Vo bronzas skulptūra. Templis ir  viena no četrām svētajām vietām un tā sienas rotā bruņurupuča un čūskas attēli, kas attiecīgi simbolizē bagātību un aizsardzību. Nevar arī paiet garām Vjetnamas pirmajai universitātei, kas strādā jau astoņus gadsimtus un tiek dēvēta par Literatūras templi (Temple of Literature, Van Mieu). Tas tika uzcelts 1070. gadā par godu zinātniekiem un gudrajiem, uz tā sienām joprojām ir iegravēti visu absolventu vārdi. Mēs iepazīstināsim jūs ar Hanojas vēsturi, apmeklējot burvīgo vecpilsētu, kuru savulaik izveidoja tikai 36 mazas ielas, kas piederēja dažādām tirgotāju un amatnieku ģildēm. Interesantākais veids, kā iepazīt šo pilsētas daļu, ir braucot pa to ar rikšu - tradicionālo transporta līdzekli. Vakarā uzmanības centrā būs sena tradicionālā leļļu teātra izrāde uz ūdens. Veiklu leļļu meistaru komandas parādītais stāsts aizrauj ne tikai tūristus, bet arī Hanojas vietējos iedzīvotājus. Nakts viesnīcā.

   4. diena HANOJA – HALONAS LĪCIS (brokastis, pusdienas, vakariņas)
   Pēc brokastīm mēs apmeklēsim Halonas līci (Ha Long Bay), kas ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Šī paradīze, ko vietējie iedzīvotāji bieži sauc par “vietu, kur pūķis nogrima jūrā”, aizņem 1500 km² platību un sastāv no vairākām salām un dažāda lieluma un formas klintīm, no kurām nosaukums ir tikai 980. Pastāv vairāk nekā 20 etniskās grupas, kas dzīvo uz ūdens – peldošajās mājās-laivās zem niedru nojumēm.  Pusdienas uz kuģa. Mēs iesakām nogaršot Vjetnamas jūras veltes, kas šeit uz kuģa klāja vienmēr ir svaigas un garšīgas.

   Atgriežoties krastā, mēs uzkāpsim augstā klints, no kuras paveras elpu aizraujošie panorāmas skati. Skatoties no augšas, šis līcis izskatās kā ļoti spilgts, milzīgs zīmējums. Šīs iespaidīgas klintis izveidojās pirms miljoniem gadiem pārvietojoties tektoniskajām plātnēm. Saka, ka, ja uzmanīgi paskatīties uz klinšu kontūrām, var saredzēt pūķi, kas paceļas virs jūras, vai arī veco zvejnieku, kas sēž krastā.

   Mēs apmeklēsim arī daiļas stalaktītu un stalagmītu alas, par kurām stāsta vairākas vietējas leģendas. Dažādu formu, izmēru un krāsu dabas radītie akmeņi apburs pat pieredzējušos ceļotājus! Pēc ekskursijas visi, kas vēlēsies, var nopeldēties līča debeszilā ūdenī, bet vakarā jūs gaida interesanta vietējo ēdiena pagatavošanas nodarbība. Šo nakti mēs pavadīsim uz kuģa. Kruīza kuģa kajītēs ir visas ērtības, bet caur kajīšu logiem jūs varēsiet novērot brīnišķīgās ainavas izmaiņas un baudīt dzelteno saulrietu uz sarkanīgā horizonta fona. Dabas un ūdens ieskauti, mēs baudīsim klusu, maigu mieru. Nakts uz kuģa.

   5. diena HALONAS LĪCIS – HANOJA – SĪEMRIPA (brokastis)
   Jaunu dienu sāksim ar malku garšīgas Vjetnamas kafijas uz kuģa klāja vērojot, kā klintis slīkst miglā. Drīz mēs pietauvosimies pie krasta un turpināsim savu ceļojumu. Mēs dodamies uz Hanoju, no kurienes lidojam uz Sīemripu.

   6. diena SĪEMRIPA (brokastis)
   Pēc brokastīm jūs apmeklēsiеt Angkor Thom, seno khmeru impērijas galvaspilsētu, lielo tempļu un piļu kompleksu, kas ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Ieejot caur Angkor Thom dienvidu vārtiem, jums noteikti aizrausies elpa, kad ieraudzīsiet milzīgas akmens galvas uz Bajona tempļa torņiem. Ziloņu terases dod priekšstatu par vietu, no kuras khmeru karaļi novēroja visus svētku pasākumus. Pēcpusdienā ekskursija uz Angkor Wat - 12. gadsimtā celto milzu tempļu kompleksu, kas bija izpostīts karu gaitā un tagad ir paslēpts Kambodžas džungļos; templis ir veltīts hinduistu dievībai Višnu. Kompleksā ir daudz skulptūru un ēku ar izsmalcinātu arhitektūru. Vakarā mēs iesakām apmeklēt Sīemripas nakts tirgu un ielu ar nakts restorāniem. Nakts viesnīcā.

   7. diena SĪEMRIPA - DANANGA (brokastis)
   Šodien jūs apmeklēsiet Pour Krom ciematu. Dodieties pastaigā pa ciematu un uzziniet par tradicionālo khmeru dzīvesveidu. Jūs varēsiet pavizināties ar vēršu ratiem. Jūs arī dosieties braucienā pa upi, lai apmeklētu peldošo Chong Knies ciematu uz Tonlēsābas ezera, kur cilvēki dzīvo, audzē cūkas, krokodilus, mācās, ārstē un dara visu pārējo bez zemes zem kājām. Tonlēsābas ezers, pazīstams arī kā Lielais ezers, ir lielākā saldūdenstilpe Dienvidaustrumu Āzijā, kas savienojas ar Mekongu ar nelielu upi. Upes ūdens plūsmas virziens mainās divreiz gadā, un to regulē lietus un sausuma sezonas. Sausuma sezonā ezera platība var samazināties līdz 2700 kv.km, un tad jūs varat droši šķērsot ezeru. Taču jūnijā un oktobrī, kad sākas lietus, Tonlēsābas upe, kas savieno ezeru ar Mekongas upi, maina savu plūsmu, tādējādi palielinot ezera teritoriju līdz gigantiskam izmēram - 16 000 kv.km. Vēlāk jūs gaida lidojums uz Danangu.

   8. diena DANANGA – BA NA KALNS – ZELTA TILTS - HOJANA (brokastis)
   Pēc brokastīm jūs dosieties uz Ba Na kalnu, lai ar funikuleru paceltos uz viduslaiku pili. Ba Na kalns ir viens no jaunākajiem un interesantākajiem projektiem Vjetnamā. Tas ir kalnu kūrorta komplekss, kas no ārpuses izskatās kā viduslaiku pils, taču tajā jūs atradīsiet gan modernus numurus, gan pasaules klases restorānus, kā arī fantastisku izklaides parku, kurā ir daudz dažādu interesantu atrakciju. Šodien mēs arī apmeklēsim jauno Zelta tiltu, kas pārsteidz mākslas un arhitektūras cienītājus. Jūs pacelsieties 1487 m augstumā un no putna lidojuma redzēsiet elpu aizraujošus dabas skatus - Centrālās Vjetnamas bagātīgo augu valsti. Vakarā tiks organizēts transfērs uz Hojanas pilsētu.

   9. diena HOJANA (brokastis)
   Šodien mēs dosimies uz Hojanas pilsētu (Hoi An), kas apbur ceļotājus ar savu seno arhitektūru, kārtīgumu, mierīgumu un skaistajām dzeltenajām mājiņām. Tas ir gandrīz kā brīvdabas muzejs. Pa ceļam mēs izbaudīsim skaistus skatus uz kalniem, kalnu pārejām un Lang Co pludmali. Mēs uzkāpsim Hai Van Pass jeb Jūras makoņa kalnu pārejā. No 21 km garas kalnu pārejas skaidrā dienā paveras lielisks panorāmas skats uz Dienvidķīnas jūras piekrasti. Mēs redzēsim ar flīzes pārklāto Japānas tiltu, kas bija uzcelts 16. gadsimtā, lai savienotu Ķīnas un Japānas reģionus. Tilts gadsimtu gaitā nav mainījies un ir saglabājis savu unikālo stilu, tas ir bagātīgi izrotāts ar japāņu ornamentiem. Mēs apmeklēsim arī veco Tirdzniecības palātu un Ķīnas templi (Quan Cong). Pilsētas ainavā izceļas šī neparasta rozā ķieģeļu un zaļo glazēto flīžu kombinācija ar mītisku pūķu un vienradžu attēliem. Vakarā aicinām apmeklēt rosīgo pilsētas tirgu, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Vjetnamā. Šeit ir pieejami dažādi vietējo amatnieku izstrādājumi, suvenīri un eksotiski augļi. Nakts viesnīcā.

   10. diena HOJANA - HJŪ (brokastis)
   Šodien mēs apmeklēsim Čamas skulptūru muzeju, kur atrodas pasaulē lielākā senās Čampas (Tiampas) valsts skulptūru kolekcija. Mēs apmeklēsim arī Marmora kalnus. Marmora kalni sastāv no pieciem akmens pakalniem, kas ir nosaukti saskaņā ar pieciem visuma elementiem: Thuišon (Ūdens), Mokšon (Koks), Hoašon (Uguns), Kimšon (Metāls) un Thošon (Zeme). Šo marmora un kaļķakmens kalnu alās atrodas budistu un hinduistu tempļi. Nakts viesnīcā.

   11. diena HJŪ – HOŠIMINA (brokastis)
   Hjū vecpilsēta ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, tajā ir vieta gan karaliskajai varenībai, gan harmoniskam mieram. Īpašu atmosfēru pilsētā rada Smaržīgā upe Song Huong, kas tek tai cauri. Upe savu nosaukumu ieguva tāpēc, ka katru rudeni daudz smaržīgu ziedu nokrīt no augļu kokiem upes ūdeņos. Gandrīz pusotru gadsimtu šai pilsētai, kuru nodibināja Ngujen imperatoru dinastija, bija piešķirts augsts Vjetnamas galvaspilsētas tituls, un pat gadsimtiem vēlāk to joprojām ietekmē karaliskais dzīvesveids: dažreiz bērniem tiek doti vārdi, pamatojoties uz veco ticību, ka bērns izaugs skaists un veselīgs, ja iegūst kāda personāža vārdu no poēmas, kuru savulaik sacerējis Ngujen dinastijas imperators. Turklāt šeit ir populāra „Karaliskā virtuve”; daudzi restorāni un pat nelielas kafejnīcas piedāvā ēdienus, kas kādreiz tika gatavoti tikai karaliskās ģimenes locekļiem. Pilsētā pastāv sena leģenda, ka Ngujen dinastijas pirmais valdnieks Hoangs ceļojuma laikā sastapa sarkanā apģērbā tērptu sievieti. Sieviete pareģoja, ka kādreiz nāks valdnieks un uzcels kalnā templi, lai lūgtos par pilsētas labklājību. Pēc tam sieviete pēkšņi pazuda, bet Hoangs šeit uzcēla templi ar nosaukumu Thienmu (burtiski “debess vecene”). Vakarā lidojums uz Hošiminu.

   12. diena HOŠIMINA – KUTI TUNEĻI (brokastis)
   Pēc brokastīm jūs dosieties uz Hošiminu. Šodien jūs apmeklēsit slavenos Kuti tuneļus. Tā ir vienotā sazaroto pazemju tuneļu sistēma ar kopgarumu ap 200 km, kas sniedzas no bijušās Saigonas līdz Kambodžai. Šeit jūs varēsiet šaut ar vietējiem ieročiem (par papildu samaksu), kā arī uzzināt daudz jauna par Vjetnamas kultūru un kara vēsturi. Pēcpusdienā dodieties īsā ekskursijā pa Hošiminu. Šeit jūs varēsiet novērtēt vietējo iedzīvotāju dzīves tempu, ko var aprakstīt ar vienu frāzi - “dodiet atelpu”. Ekskursija pa pilsētas centru. Jūs redzēsiet Notre Dame gotisko katedrāli – Francijas koloniālās varas simbolu. Jūs apmeklēsiet Prezidenta pili, kurā šobrīd atrodas Vjetnamas apvienošanai veltītais memoriālais muzejs. Vēlāk jūs apmeklēsiet Kara muzeju, kur varēsiet aplūkot tankus, helikopterus un citu militāro tehniku, ko izmantoja Vjetnamas kara laikā. Nakts viesnīcā.

   13. diena HOŠIMINA – MEKONGAS DELTA – FANTHJETA (PHAN THIET) (brokastis)
   Jau no agra rīta jūs dosieties uz Mitho (My Tho) pilsētu, no kuras paveras neticami gleznains skats uz Mekongas upes deltu. Braucot ar laivu pa šauriem kanāliem caur džungļiem jūs jutīsiet apbrīnu un cieņu pret vietējiem iedzīvotājiem, kuri ir labi pielāgojušies šiem apstākļiem un dzīvo pilnīgā harmonijā ar dabu. Viņu būdiņas atrodas mazās salās appludinātu pļavu un džungļu vidū. Jūs uzzināsiet, kā pagatavot vietējās kokosriekstu konfektes, apmeklēsiet galvenās Mekongas deltas salas un ēdīsiet pusdienas vienā no tām. Šeit jūs varat nogaršot vietējo zivi, ko sauc par „ziloņa ausi”. Ja vēlaties, varat doties braucienā ar kuteri* (par papildu samaksu). Vēlāk jums būs iespēja apmeklēt čūsku audzētavu, bet vakarā dosieties uz Fanthjetas (Phan Thiet) kūrortu. Nakts viesnīcā.

   14-15. diena MUI NE (brokastis)
   Mui Ne ir īsta tropiskā paradīze un atpūta dvēselei. 25 km baltu smilšu pludmaļu, zaļi priežu meži, eksotiski augi un brīnišķīga zila silta Dienvidķīnas jūra - kas vēl ir vajadzīgs pasakainām brīvdienām? Mēs šeit pavadīsim dažas dienas. Nepalaidiet garām iespēju parunāt ar vietējiem iedzīvotājiem - ziņkārīgiem, dzīvespriecīgiem un draudzīgiem vjetnamiešiem, kuri gan labprāt palīdzēs iepazīties ar viņu kultūru, gan pastāstīs interesantus stāstus no savas ikdienas. Iepazīstiet Vjetnamas virtuvi un kulinārijas šedevrus. Šis kūrorts ir slavens ar zivju ēdieniem un iepriecinās jūs ar maziem un mājīgiem restorāniem, dažiem skaistiem golfa laukumiem un iespaidīgiem tempļiem. Netālu atrodas sarkanu un baltu smilšu kāpas, pa kurām var braukt ar kvadracikliem *. Aktīvas atpūtas cienītājiem mēs varam piedāvāt kajaku braucienus vai vindsērfingu * - šie atpūtas veidi šeit ir īpaši populāri. Bez tam palutiniet sevi ar dažādām spa-procedūrām un masāžām *. Nakts viesnīcā.

   16. diena MUI NE – HOŠIMINA - RĪGA (brokastis)

   Brīvais laiks līdz plkst. ~12:00. Izbraukšana no viesnīcas. Transfērs uz Hošiminu un atpakaļlidojums uz Rīgu.

   Ceļojuma cena: no 1940 EUR + lidojums

   • Cena ir aprēķināta vienas personas nakšņošanai divvietīgā numurā.
   • Cenas var svārstīties atkarībā no sezonas.
   • Mēs iesakām rezervēt ceļojumu laicīgi, jo tad mēs varēsim piemeklēt izdevīgākas aviobiļetes.

   Viesnīcas

   PHU HAI RESORT 4*

   Cena vienai personai, ja brauc 2 cilvēki - 2010 EUR + lidojums
   Cena vienai personai, ja brauc 4 cilvēki - EUR 1940 + lidojums

   BAMBOO VILLAGE 4*

   Cena vienai personai, ja brauc 2 cilvēki - EUR 2180 + lidojums
   Cena vienai personai, ja brauc 4 cilvēki - EUR 2100 + lidojums

   Cenā iekļauts:

   • Vietējie lidojumi, t.sk. lidostu nodevas;
   • Sagaidīšana lidostā un visi transfēri saskaņā ar programmu;
   • Ekskursijas ar krieviski vai angliski runājošu gidu;
   • Izmitināšana 3-4* kategorijas viesnīcās;
   • Ēdināšana (saskaņā ar programmu);
   • Ieejas biļetes uz visiem apskates objektiem;
   • Elektroniskā ielūguma uz Vjetnamu noformēšana.

   Cenā nav iekļauts:

   • Aviobiļetes Rīga - Hanoja - Hošimina - Rīga ar vienu pārsēšanos (mēs palīdzēsim jums iegādāties biļetes), cena no 650 EUR/cilv.
   • Vjetnamas vīzas uzlīme (25 USD);
   • Kambodžas vīza (30 USD)
   • Medicīniskā apdrošināšana;
   • Personīgie izdevumi;
   • Dzērieni pusdienās un vakariņās;
   • Dzeramnauda.

   Piezīmes:

   • Ja programmas aprakstā nav atzīmēts citādi, programmā ir norādīta zemākā cena vienas personas nakšņošanai divvietīgā numurā vai kajītē.
   • Organizatoram ir tiesības koriģēt ekskursijas ceļojuma laikā.
   • Objektu apmeklēšanas secība var atšķirties atkarībā no gadalaika.
   • Atpūtas laiku var pagarināt vai samazināt.
   • Par izlidošanu laika periodā no 15.12 līdz 06.01 sazinieties ar aģentūru. Ceļojuma cena ir atkarīga no aviobiļetes cenas iegādes brīdī, un tāpēc, mainoties aviobiļetes cenai, ceļojuma cena un / vai datums var mainīties.
   • Ceļojuma veids: Individuāls ceļojums.
   • Sazinieties ar mūsu speciālistu, lai pielāgotu ceļojumu jūsu prasībām

   KL

   uzdod jautājumu...
   Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
   I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
    

   Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.