Izraēla

Padomi tūristiem par Izraēlu. Informācija par virtuvi, ūdeni, drošību un cita noderīgā informācija pirms brauciena uz Izaēlu

Ieteikumi valūtas maiņai: Ārzemju valūta. Indijā nav naudas ierobežojumu ārzemju valūtai vai ceļojumu čekiem, ko tūrists drīkstētu ievest valstī, tā jānorāda deklarācijas formā iebraucot valstī. Skaidru naudu, banknotes un ceļojuma čekus līdz 2.500 USD deklarācijā nav jāuzrāda. Ikvienu naudas summu čekus, vai skaidru naudu, ko vēlas pārvērst Indijas naudas vienībās, ir jāmaina tikai licenzētos maiņas punktos.

Tūristi tiek brīdināti nemainīt naudu nelicenzētos maiņas punktos, tādējādi izvairoties no neizdevīgiem naudas maiņas kursiem un nelegālām banknotēm.

Visā Indijā lielpilsētās un lidostās naudas maiņas punkti strādā 24 h diennaktī. 

Pirkumu ierobežojumi: Visi ārzemnieku personīgie iepirkumi Indijā ir bez pievienotās vērtības nodeva. Šeit tiek iekļautas dārglietas līdz 600 rūpiju vērtībai, 200 cigatetes, 50 cigāri un 0.95 l alkoholiskie dzērieni. Profesionālie mākslas darbi un gleznas kam ir augsta vērtība, var tikt iegādāti ar tūrista dotu apliecinājumu, ka izstrādājums tiks eksportēts.

Lidostas nodokļi:
 Lidojot no Indijas uz jebkuru citu ārvalsti ir jāmaksā lidostas nodoklis 300 rūpiju apmērā. Taču ja lido no Indijas uz Afganistānu, Butānu, Nepālu, Pakistānu, Šrilanku vai Maldivu salām, ir jāmaksā nodoklis 150 rūpijas.

Nacionālās svētku dienas: Indijā ik gadu notiek daudz dažādu festivālu un pasākumu, taču tikai dažas no tām tiek atzītas par brīvdienām. 
Svētku dienas ir sekojošas:
26.janvāris – Jan republikas diena;
15.augusts – Neatkarības diena;
2.oktobris – Mahatma Gandhi dzimšanas diena.
Nākamo brīvdienu datumi ir festivālu datumi, par kuriem aicina interesēties Indijas tūrisma ofisos.

Pases un vīzas: Visiem ārvalstu ieceļotājiem nepieciešamas vīzas lai iekļūtu Indijā. Nepieciešamās vīzas un interesējošos jautājumus izsniedz Indijas vēstniecībās.

Informācija klinšu un kalnu kāpēju ekspedīcijām Indijā
• Tūrēm, kas paredzēta kāpšanai virs 6000 m v.j.l. augstos kalnos, vīzu izsniedz tikai pēc Indijas kalnos kāpēju federācijas atļaujas.
• Tūrēm, kas paredzētas kāpšanai kalnos līdz 6000 m v.j.l, vīzās nepieciešams norādīt ceļojuma maršrutu un uzturēšanās ilgumu. Kā arī jānorāda apmeklējamo vietu augstums v.j.l., karti ar atzīmētiem apskates un apmeklējumu punktiem. Šie dati nepieciešami, lai nodrošinātos pret likumu pārkāpumiem, kas izsniegti saskaņā ar Indijas kalnākāpēju federāciju.

Veselība 

Dzeltenais drudzis: Ikviens cilvēks (ieskaitot bērus), kas ierodas valstī pa gaisu vai pa jūru bez veselības sertifikāta, tiek aizturēts un ievietots 6 dienu izolatorā, ja ieradies 6 dienu laikā no inficēta apgabala. 

Malārija: inficēšanās risks pastāv visu cauru gadu visā valsts teritorijā izņemot Himachal Pradesh, Jammu un Kashmir un Sikkim reģionus. Nav nepieciešams veselības sertifikāts, taču rekomendē palietot pretmalārijas zāļu kursu.

Aizsargājamās un lieguma teritorijas

Valstī noteiktām teritorijām, lai tās varētu apmeklēt, ir nepieciešamas īpašas atļaujas. 

Ārzemju tūristiem ir iespēja apmeklēt Nagaland: Lai veicinātu tūrisma attīstību Ziemeļaustrumu reģionos, Indijas valdība nolēma atļaut ārzemju viesiem apmeklēt Nagaland. Līdz šim Nagaland reģions bija norobežota teritorija. 

Taču Indijas valdība nolēma atļaut ārzemju viesiem apmeklēt tādus teritoriju liegumus kā Dimapur, Kohima, Mokokchong un Wokha ar noteikumu, ka uzturēties drīkst neilgāk kā 10 dienas šajos reģionos un grupās sākot no 4 cilvēkiem. Grupu iedalījums neattiecas uz precētiem pāriem. 

Atļaujas izsniedz saskaņā ar sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Ārlietu ministriju, kā arī Lok Nayak Bhavan, Khan un New Delhi 110 003 apgabaliem.

Arunachal Pradesh un Mizoram: Šīs Apvienotās teritorijas nolēma paturēt lieguma zonā, kuras ārzemju viesiem bez īpašām atļaujām ir aizliegts apmeklēt. 

Atļaujas izsniedz saskaņā ar sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Ārlietu ministriju, kā arī Lok Nayak Bhavan, Khan un New Delhi 110 003 apgabaliem, vismaz 4 nedēļas pirms vizītes datuma. 

Noteiktas Sikkim teritorijas kā Gangtok, Rumtek, Phodang un Zongri Rietumu Sikkim un Pamayangtse ir izslēgtas no iekšējās lieguma onas, taču tās tiek uzskatītas par lieguma zonām. Individuālajiem tūristiem ir atļauts apmeklēt Gangtok, Rumtek un Phodang teritorijas. Ir atļauts apmeklēt arī Zongri un Pamayangtse teritorijas. Uz vietas pieļaujamais apmešanās ilgums parasti sasniedz 7 – 15 dienas. 
Atļaujas var iegūt Indijas ārvalstu vēstniecībās, visos imigrācijas birojos, kas atrodas Mumbai, Calcutta, Chennai un New Delhi lidostās.

Manipur: Manipur arī ir atvērta ārzemju tūristiem; atļaujas var iegūt visās ārvalstu vēstniecībās, iekšzemes pilnvarotās organizācijās, Manipur un Imphal. Uzturēšanās ilgums var būt no 3 – 5 dienām. Atļaujas vairs neizsniedz uz Darjeeling, Assam, Meghalaya un Tripura reģioniem.

Andaman un Nicobar salas: Individuāli ārzemju viesi var apmeklēt Port Blair municipālās teritorijas, Havelock salu, Longa salu, Neila salu Mayabunder, Diglipur, Rangat apgabalus, kur atļautas nakts apstāšanās, kā arī Jolly Buoy, South Cinque, Red Skin, Harriet kalnu, Madhuban teritorijas, kur, savukārt, atļautas vizītes tikai dienas laikā. Nepieciešamas īpašās atļaujas.

Lakshadweep salas: Tikai Bangaam un Subeli salas ir atvērtas ārzemju tūristiem. Atļaujas var pasūtīt un saņemt Lakshadweep administrācijā, Welingtona salā, Ostas ielā, kā arī Kochi – 3.

Manipur Loktak ezers, Imphal, Moirang, Keibul briežu rezervāts un Waithe ezers.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.