Argentīna | Par Argentīnu

Vispārējā informācija par Argentīnu, pilsētas un kurorti Argentīnu, valūta, svētki, klimats Argentīnu, potēšanas, vīzas.

Galvaspilsēta. Buenosairesa

Ģeogrāfija. Argentīna ir Dienvidamerikas valsts. Tā aizņem kontinenta dienvidaustrumu daļu, Ugunszemes austrumu daļu un vairākas salas. Valsts rietumu malas ainavu veido Andu kalni, bet ziemeļrietumus – Centrālo Andu tuksnešainā daļa ar augtiem plato un ieplakām. Augstākā valsts un visa kontinenta virsotne – Akonkagva (6960 m).Argentīnas kaimiņvalstis ir Čīle, Bolīvija, Paragvaja, Brazīlija, un Urugvaja. No austrumiem valsti apskalo Atlantijas okeāns. Lielākās Argentīnas pilsētas – Buenosairesa, Rosario, Kordova un Laplata.
Robežvalstis – Ziemeļos Argentīna robežojas ar Bolīviju un Paragvaju, ziemeļaustrumos – ar Brazīliju un Urugvaju, kā arī ar Čīli – rietumos un dienvidos.

Klimats. Valsts teritorija atrodas trijās klimata joslās. Virzienā uz dienvidiem klimats kļūst vēsāks, galējos dienvidos ir auksts un ļoti sauss. Nereti karstās tropu gaisa masas aizplūst tālu uz dienvidiem, vai arī aukstais gaiss no Antarktīdas piekrastes iekļūst Argentīnas vidienes līdzenumos. Tas izraisa laikapstākļu maiņas – pēkšņas salnas, sausas smilšu vētras, lietusgāzes vai sniegputeņus. Laika apstākļi šajā zemē ir pretēji laikam, pie kādiem esam pieraduši mēs. Vasaras mēnešos (decembris / janvāris) tur valda liels karstums – līdz pat +32°C. Vasaras mēnešos (jūnijs, jūlijs) gaisa temperatūra nemēdz būt augstāka par +8°C . Reizēm var novērot arī tādu parādību kā sniegs. Klimatu šajā zemē stipri ietekmē tuvumā esošie Andu kalni, kā arī Atlantijas okeāna tuvums. Klimats šajā valstī dažādās vietās var būt pilnīgi atšķirīgs.

Administratīvais iedalījums. Argentīna iedalās 33 provincēs un vienā autonomā pilsētā – Buenosairesā. Provinces sīkāk iedalās departamentos. Strīdus ābols starp Argentīnu un Lielbritāniju ir Folklendu salas.

Iedzīvotāji. Spāņi un itāļi 97%, indiāņi un citi 3%. Argentīna kopā ar citām jaunapgūtām teritorijām (Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi) tiek uzskatīta par imigrantu valsti un dažādu tautību saplūšanas punktu. Vairums argentīniešu ir XIX – XX gadsimta eiropiešu ieceļotāju pēcnācēji, kas pamatā nākuši no Spānijas un Itālijas. Pēdējie pētījumi liecina, ka tikai 2% iedzīvotāju sevi pieskaita pie pirmiedzīvotājiem.

Naudas vienība: Argentīnas peso (ARS) = 100 sentavo

Valoda. Oficiālā valoda – spāņu.

Reliģija. Katoļi 92%, protestanti 2%, jūdaisti 2%, citi 4%.

Nacionālie ēdieni. Argentīnai nav izteikti nacionāla virtuve. Lielākā daļa ēdienu ir atnākuši līdzi no Eiropas. Spāņu un itāļu virtuve ir dominējošā, bet plaši pārstāvēta arī vācu un franču. Argentīnieši iespējams ir pasaules vislielākie gaļas ēdienu cienītāji. Lielopu gaļa ir pati populārākā. Tradicionālajā „parilla” (grila restorānā) būs piedāvājumā tik daudz dažādu gaļas ēdienu, ka, nezinot spāņu valodu, ir viegli apjukt. Daži piemēri: Puchero argentino – argentīniešu ēdiens katliņā, ceptas vēršu astes, Choriso – garās desas, Churasko – uz oglēm apcepta gaļa, Chinhuline – ceptas liellopu iekšas un uz iesma cepta vērša gaļa.

Alkoholiskie dzērieni. Argentīna ir populāra ar vīniem, kas nāk no Mendozas apgabala. Slavenākais ir Malbec. Mate tēja (zināma arī kā Paragvajas tēja) viennozīmīgi ir atpazīstamākais produkts pasaulē, kas nāk no Argentīnas. Mate ir īpašs dzēriens ar īpašu lietošanas rituālu, izmantojot ķirbīti gourd un salmiņu bambila. Mate Argentīnā tiek izmantots arī kā „ledus lauzējs” starp cilvēkiem. Ja kāds Tev piedāvā iedzert mate, atteikt ir ļoti nepieklājīgi! Un, ja garšo kafija, tad Argentīna ir īstā vieta, kur nobaudīt fantastisku kafiju.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.