Brazīlija | Par Brazīliju

Vispārējā informācija par Brazīliju, pilsētas un kurorti Brazīliju, valūta, svētki, klimats Brazīliju, potēšanas, vīzas.

Oficiālais nosaukums Brazīlijas Federatīvā Republika

Galvaspilsēta: Brazilja

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Brazīlija ir lielākā valsts Latīņamerikā, kas teritorijas ziņā ieņem piekto vietu pasaulē. Tās teritorija ir 8511.965 kv.km. Ziemeļos tā robežojas  ar Gajānu, Venecuēlu, Surinamu un Franču Gviāna; ziemeļrietumos ar Kolumbiju; rietumos ar Peru un Bolīviju; dienvidrietumos ar Paragvaju un Argentīnu; dienvidos ar Urugvaju. Austrumos, dienvidaustrumos un ziemeļaustrumos valsti apskalo Atlantijas okeāns. 93% Brazīlijas teritorijas atrodas dienvidu puslodē un 92% ir subtropu joslā. Ziemeļos valsti šķērso ekvators, bet dienvidos Sanpaulu tuvumā ir dienvidu tropu loks.

Augstākā Brazīlijas virsotne ir Laneblina (augstums 3014 m), kas atrodas ziemeļos netālu no Venecuēlas robežas.

Klimats: Brazīlijā ir 6 klimata joslas: ekvatoriālā, tropiskā, tropu augstkalnu, tropu atlantijas, pussausā un subtropu. Vidējā gada gaisa temperatūra Brazīlijas ziemeļos ir aptuveni 28 grādi un dienvidu daļā 20 grādi. Lielāka daļā nokrišņu ir Amazones upes rajonā. Ir rajoni, lielākoties valsts dienvidu daļā, kur dažkārt izkrīt sniegs, veidojas sarma, gaisa temperatūra nokrīt zem nulles. Riodežaneiro vasarā gaisa temperatūra sasniedz 40 grādus. Vidējās gaisa temperatūras:

Iedzīvotāji: Mūsdienu Brazīlijas iedzīvotāji ir daudzu tautu sajaukums. Tie ir portugāļu kolonizatoru, vietējo indiāņu un no Āfrikas ievesto vergu pēcteči. Valsts ziemeļaustrumu daļu apdzīvo arī  holandieši un franči.  19.gadsimta imigrantu vilnis no Vācijas, Itālijas, Polijas un Japānas ir ietekmējis tautu sajaukšanos. Etniskais sastāvs: baltie (portugāļi, vācieši, itāļi, spāņi, poļi) 55%, metisi un mulati 38%, melnādainie 6%, pārējie (japāņi, arābi, indiāņi) 1%. 80% iedzīvotāju ir katoļi.

Valoda: Valsts valoda ir portugāļu. Izplatīta ir spāņu valoda, tāpat tiek lietotas franču, vācu un itāliešu valodas.

Naudas vienība: naudas vienība ir Brazīlijas reāls (BRL).

Nopietni pirkumi, kurus ir vērts veikt Brazīlijā, ir dārgakmeņi: briljanti, smaragdi, topāzi. Tie ir kvalitatīvāki un ievērojami lētāki nekā citur.

Reliģija: Izplatītākā reliģija ir katoļticība 73.6%, bet ieceļotājiem no Āfrikas – bantu, vudū, makumba.

Kultūra: Brazīlijas kultūru ietekmējuši ne tikai portugāļi, kuri deva valstij visplašāk lietoto reliģiju un valodu, bet arī vietējie indiāņi, Āfrikas iedzīvotāji un kolonisti no Eiropas, Tuvajiem Austrumiem un Āzijas.

Brazīlijas mūzika vienmēr ir raksturojusies ar lielu daudzveidību, un joprojām attīstās jauni, oriģināli veidi. 1930.gadā lielu popularitāti ieguva samba, kas ir Spānijas bolero un āfrikāņu ritmu sajaukums. Samba radusies Brazīlijas nēģeru ciltīs, kur tā no reliģiskas rituāldejas pārveidojās par brazīliešu nacionālo deju.

Brazīlijā oficiālā reliģija ir katolicisms, bet pastāv arī tādas reliģijas kā indiāņu animisms, āfrikāņu kulta reliģijas u.c.

Visi brazīlieši runā portugāļu valodā, kurā ir arī iekļauti daudzi vārdi no indiāņu un āfrikāņu valodām. Tomēr katrā reģionā atšķiras dialekts un akcents.

Brazīliešu pamatuzturs ir arroz (baltie rīsi), feijão (melnās pupiņas) un farinha (manioka milti), kas parasti tiek kombinēti ar gaļu, vistu vai zivi.

Karnevāls. Katru gadu februārī, Brazīlijas vasaras vidū, Riodežaneiro notiek svētki, kuriem līdzvērtīgu nav nekur pasaulē – karnevāls. Karnevāls – tās ir četras neapturamas līksmības dienas un naktis. Šīs ir četras dienas un naktis, kad visi savā trakulībā ir vienādi. Svētku kulminācija ir sambas skolu parāde sambas deju laukumā („sambodromā”), kur liels daudzums slavenāko sambas deju skolu dalībnieku fantastiskos tērpos sarīko satriecošu izrādi, kuru kaut reizi dzīvē jāredz savām acīm. Šis karnevāls jau sen ir kļuvis par vienu no Brazīlijas simboliem, kas vēsta par brazīliešu viesmīlīgo, labvēlīgo, dzīvespriecīgo dvēseli un ekstravaganto būtību.

Karnevāla būtība ir sacensība starp daudzajām sambas skolām, kuras īpaši šim pasākumam gatavo deju priekšnesumus un krāšņus tērpus. Galvenās sacensības notiek divas naktis, kuru laikā žūrija izvēlas uzvarētājus, trešajā naktī notiek sambas skolu-uzvarētāju parāde.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.