Rumānija - Bulgārija ar atpūtu pie jūras kūrortā Zelta Smiltis. Ekonom tūre.

No558
2023 06 05 citi datumi
Lidojums iekļauts

Ceļojuma programma :

1.
diena
RĪGA - BUKARESTE - RUSE

Tikšanās Rīgas lidostā

Lidojums Rīga - Bukareste (~11:55-14:25)

Iepazīšanās ar Rumānijas galvaspilsētu Bukaresti, kura tiek dēvēta par Austrumeiropas “mazo Parīzi”.

Pilsētas centrālās ielas – Viktorijas bulvāra apskate (ekskursija ar autobusu). Ekskursijas laikā mēs redzēsim Triumfa arku, Revolūcijas laukumu, Karaļa pili, Prezidenta pili,senās baznīcas, Ateneumu, universitātes bibliotēku, vēstures muzeju, vislielāko parlamenta ēku pasulē un daudz ko citu.

Mēs noteikti dosimies arī pastaigā pa bulvāri, lai nofotografētos pie skaistajām strūklakām un aplūkotu pilsētas leģendu – Vlada Cepeša vairāk gan pazīstamu kā Vlada Drakula pili. Kā arī apskatīsim sv.Antonio klosteri, kur tika kronēti visi valsts vadītāji, senāko restorānu, kurš vēl aizvien strādā, Stavropoleosa klosteri un daudz citu populāru apskates objektu.

Brīvais laiks

Vakarā brauciens uz Bulgāriju. Apmešanās viesnīcā Ruses pilsētā.

Atpūta

2.
diena
RUSE - ZELTA SMILTIS


Brokastis viesnīcā. Numuru atbrīvošana.

Ekskursijā uz Ruse - “Mazā Vīne”.

Pilsētas centrālās daļas arhitektūra ir talantīgo Eiropas skolu autoru roku darbs, šeit var sastapt visdažādākos stilus - baroka , rokoko, neoklasicismu. Jūsu acis priecēs arhitektūras šedevri, kuri ir radīti 19. gs beigās un 20. gs sākumā.

Ruse - pilsēta ar 23. gadsimtu ilgu vēsturi. Ekskursijas laikā jūs uzzināsiet kā maza trāķiešu apmetne izauga par pilsētu, kura romiešu imperatora Vespasiāna laikā tika dēvēta par Sekstaginta Prista , kā tā tika pārvērsta par Osmaņu impērijas cietoksni.

Pateicoties savai bagātajai un senajai vēsturei Ruse 2009.g. saņēma balvu “Bulgārijas skaistākā pilsēta”

Tālāk mēs dosimies pastaigā pa pilsētas gājēju centru - no Vēstures muzeja līdz Operas teātrim, apskatīsim pilsētas centrālo laukumu 12 ielu krustojumā, Brīvības pieminekli, Dabas muzeju Tiesu palātu. Apmeklēsim 17.gs celto Svētās Trīsvienības katedrāli - nacionālās nozīmes kultūras pieminekli.

Tālāk mūs sagaida brauciens uz kūrortu Zelta smiltis.

Ap pusdienlaiku mūsu grupa tiks izmitināta viesnīcā. Atpūta pie jūras.

Nakts viesnīcā

3.
diena
ZELTA SMILTIS - VARNA


Brokastis.

Atpūta pie jūras.

Dienas otrajā pusē dosimies ekskursijā uz Varnu, lai pastaigātos pa pilsētas centru.

Varna ir ne tikai lielākā Bulgārijas pilsēta Melnās jūras piekrastē, bet arī viena no skaistākajām un viesmīlīgākajām, ne velti to dēvē Bulgārijas jūras galvaspilsētu. Varnu kā atpūtas vietu ir iecienījuši cilvēki,tās komfortablā klimata dēļ, īpaši šo vietu ir iecienījušie tie, kas ar grūtībām pacieš karstumu

26 gadsimtu ilgā pilsētas vēstures ir atstājusi savus nospiedumus pilsētas veidolā - seno kvartālu šaurās ieliņas, tempļi, teātri, pieminekļi.

Mēs dosimies pastaigā pa pilsētas centra vēsturisko daļu no Arheoloģijas muzeja (Ieejas biļetes ~5€) līdz Dievmātes Katedrālei Neatkarības laukumā. Ekskursijas laikā mēs apskatīsim sv. Nikolaja Jūras templi, katoļu baznīcu un Bulgārijas jūras kara flotes rezidenci, romiešu termas, kas būvētas 1. -2. gs un 17.gs.celto sv. Dievmātes baznīcu.

Brīvais laiks.

Nakts viesnīcā

4.
diena
ZELTA SMILTIS - BALČIKA

Brokastis.

Atpūta pie jūras

Dienas otrajā pusē dodamies ekskursijā uz Balčiku (Ieejas biļetes ~15€)

Balčika dibināta 6. gadsimtā un ar savu skaistumu ir apbūrusi daudzus romiešu dzejniekus un imperatorus. Ekskursijas laikā mēs apmeklēsim pilsētas košāko pērli - Rumānijas karalienes Marijas pili Melnās jūras piekrastē. Tā ir celta leģendām vītā, ainaviskā vietā starp kalniem un jūru. Šeit jūs priecēs arhitektūras daudzveidība, terases, ūdenskritums, botāniskais dārzs ar tūkstots rozēm, aizraujoša, otra lielākā kaktusu kolekcija pasaulē. Jums būs iespēja aplūkot restorānu “Kronis” ar fantastisko panorāmas skatu. Noteikti apciemosim Karalienes pieticīgo villu pils kompleksā, karalisko vīna darītavu un daudzus citus populārus kompleksa apskates objektus.

Karaliskā vīna dārziņa teritorijā tiek piedāvāts bezmaksas vietējās ziemeļaustrumu reģiona produkcijas degustācija, pēc vēlēšanās produkciju būs iespējams arī iegādāties .

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

5.
diena
ZELTA SMILTIS - PROVADIJA


Brokastis.

Atpūta pie jūras vai piedāvājam dienas otrajā pusē ekskursiju, pēc vēlēšanās, uz Provadiju (papildu maksa - 25 € , Ieejas biļetes ~6€)

Ekskursijas laikā mēs apmeklēsim 4 gs. celto romiešu cietoksni, kurš atrodas 50 km attālumā no Varna. Dzīve šeit kūsāja no 3. gs līdz 7. gs pirmajām desmitgadēm, un no 10. gs līdz 17. gs beigām. Dažādos laika periodos cietoksni savā pārvaldībā pārņēma traķieši, romieši, bizantieši, bulgāri un turki

Tālāk mēs dosimies aplūkot unikālu dabas brīnumu -Akmens mežu. Unikālajam dabas fenomenam ir tikai viens vienīgs analogs pasaulē –Austrālijā. Virs zemes redzamie akmens kolonnu elementi ir viņu mazākā daļa, jo akmeņi ir dziļi iedzīti zemē līdz pat 100 m! Daudziem akmeņiem ir īpatnējas formas, daudziem ir doti nosaukumi – atkarībā no tā, ko akmens atgādina: kamieli, suni, vientuļu cilvēku, mazu troni, sēni, karavīru, ģimeni utml.

Brīvais laiks.

Nakts viesnīcā

6.
diena
ZELTA SMILTIS - NESEBRA UN POMORIE


Brokastis.

Atpūta pie jūras vai ekskursija pēc vēlēšanās uz dienvidu piekrastes pilsētām Nesebru un Pomorie (papildu maksa - 35 €, Ieejas biļetes ~6€)

Mūsu gājēju ekskursija dosies pastaigā pa senās Nesebras vēsturisko centru. Nesebra viena no Bulgārijas pērlēm, tā atrodas klinšainā pussalā uz ziemeļiem no Burgasas. Nesebra tiek uzskatīta par vienu no senākajām apmetnes vietām Melnās jūras piekrastē . Aktīva tirdzniecība šeit ritēja jau 2. gs..Nesebra - četrdesmit baznīcu pilsēta. Pilsētas teritorijā ir izvietoti neskaitāmi vēstures un arhitektūras objekti, līdz ar to visa pilsēta ir iekļauta UNESCO aizsargājamo objektu sarakstā.

Laiks pusdienām

Pomorie pilsētā mēs apmeklēsim unikālu trākiešu kupola kapu, kurš atrodas zem kurgāna. Kapenes tiek datētas ar 2 — 4. gs.m.e. Tiek uzskatīts, ka tas kalpoja par bagātas Anhiāliešu ģimenes mauzoleju, kurā tika veikti pagānu reliģiskie rituāli.

Tālāk mēs dosimies, līdz jūras krastam, lai apbrīnotu brīnišķīgu renesanses arhitektūras pieminekli SvētāsGeorga vīriešu klosteris, 2.-3. gs marmora bareljefs ar trāķiešu jātnieka attēlu liecina, ka šajā vietā kādreiz atradās trāķiešu svētnīca. 7. gs, Bizantijas laikmetā, svētnīcas vietā tika uzcelts kristiešu klosteris.

Mūsu ekskursijas turpinājumā ielūkosimies specializētajā sāls muzejā, kurš ir vienīgais ne tikai Bulgārijā, bet arī visā Balkānu pussalā. Šeit mēs uzzināsims kā ražo sāli. Uzzinām par sālsūdens ezeru dziednieciskajām īpašībām un tiem, kas vēlēsies tiks piedāvāta iespēja iegādāties daudzveidīgo produkcija – sāli, ārstnieciskās dūnas un citas dabas veltes.

Atgriešanās viesnīcā ap vakariņu laiku.

7.
diena
ZELTA SMILTIS

Brokastis.

Brīvā diena pie jūras

Nakts viesnīcā

8.
diena
ZELTA SMILTIS - BUKARESTE - RĪGA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana, došanās uz Bukaresti.

Lidojums Bukareste - Rīga (~15:10-17:40)

No558
2023 06 05 citi datumi
Lidojums iekļauts

Par Rumāniju

Datumi un cenas

Izvēlies ceļotaju skaitu un datumu

no 488

Ceļojuma cenā ir iekļauts:

 • 7 naktis viesnīcā 3 * (divvietīga izvietošana) ar brokastīm
 • Lidojums Rīga – Bukareste – Rīga
 • Rokas bagāža līdz 8 kg
 • Nododamā bagāža līdz 23 kg
 • Pasažieru nodokļi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • Vieta tūrisma klases autobusā
 • Transporta pakalpojumi
 • Ekskursija Bukarestē
 • Ekskursija Rusē
 • Ekskursija Varnā
 • Ekskursija Balčikā

Ceļojuma cenā nav iekļauts :

 • Ekskursiju brauciens uz Provadiju 25.00€
 • Ekskursija uz Nesebras un Pomories pilsētām 35.00€
 • Obligātā piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numuriņā 150.00€
 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
 • Tūrisma nodeva, kura tiek ieturēta no visiem tūristiem, kas iebrauc un uzturās valstī. Nodevas apmērus nosaka konkrētās valsts vietējās municipalitātes administrācija

Piezīmes

 • Precīzs izlidošanas laiks un dokumenti būs pieejami 1-2 dienas pirms brauciena
 • Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
 • Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
 • Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
 • Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
 • Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
 • Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera
 • Ekskursijas notiek gida pavadībā krievu valodā

Pasūtīt ceļojumu

No
558

visiem: 558 lidojums iekļauts
Cenā iekļauts

Līdzīgi ceļojumi

Aviotūre uz Serbiju. Ekonom tūre.
Serbija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Viesmīlīgā Gruzija. Ekonom tūre.
Gruzija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Klasiskā Rimini tūre.
Itālija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Portugāle - Algarves piekraste. Ekonom tūre.
Portugāle
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.