Atpūta Kubā


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Kuba


 

Atpūta Kubā

Varadero ir viena no populārākajām kūrortu zonām visā Kubā un pat visā Karību jūras reģionā. Uz šaurā raga esošais kūrorts priecē atpūtniekus ar 21 km garām fantastiskām pludmalēm un debeszilu, kristāldzidru ūdeni. Vēl viena Varadero priekšrocība ir salīdzinoši nelielais attālums no Havanas. Aptuveni 150 km attālumu līdz Havanai un lidostai ir iespējams veikt ar autobusu vai automašīnu aptuveni 2,5-3 stundu laikā. Pēdējo gadu laikā Varadero strauji paplašinās un dod manāmu pienesumu Kubas ekonomikai. Kūrortu zonā, jūras krastā, balto smilšu pludmaļu tuvumā atrodas vairāk nekā 60 viesnīcas. Visas viesnīcas piedāvā "viss iekļauts" ēdināšanu. Katru gadu tiek bagātināts kūrorta izklaides iespēju klāsts – no populārās kaitošanas līdz niršanai koraļļu rifos, no makšķerēšanas līdz izbraucieniem ar buru laivu. Varadero pilsētiņai trūkst vēstures gara, bet, neskatoties uz to, šeit atradīsiet gan muzejus un galerijas, gan izklaides vietas, bārus un kafejnīcas, kā arī suvenīru, cigāru un ruma veikaliņus. Šeit jūs sagaidīs kubiešu tradicionālā virtuve, salsa, kabarē, diskotēkas, kā arī iespēja vienkārši un mierīgi atpūsties palmu ieskautā pludmalē. Dabas mīļotājus Varadero tuvumā gaida zaļojošās džungļu takas un ekskursija alās. Varadero atrodas viens no diviem Kubas golfa klubiem, kas ir domāts ne tikai profesionāļiem, bet arī iesācējiem. Varadero ir kūrorts, kas attaisno savu pasaules slavu.

Atpūta Havanā online >

Informācija par valsti:

Platība – 109 884 m2
Iedzīvotāji – 11,3 miljoni (2017. g.)
Galvaspilsēta – Havana
Nauda – Kubas peso un Kubas konvertējamais peso
Valoda – spāņu
Reliģija – kristietība (65%), tradicionālā Karību jūras reģiona afroamerikāņu reliģija (17%), neuzskata sevi par reliģioziem (23%)

 

Vēstures fakti

 • Pirms spāņu iekarotāji ieradās šajā pasakainajā Karību jūras salā, Kubā dzīvoja trīs Āfrikas pamatciltis, kas nodarbojās ar lauksaimniecību, zvejniecību un dabas dāvanu vākšanu.
 • 1492. gadā, kad uz salas izkāpa Kristofors Kolumbs, Kubas vēsture ievirzījās spāņu sliedēs. Slavenais atklājējs paziņoja salu par Spānijas karaļvalsts īpašumu un 400 gadu garumā Kubā attīstījās spāņu kultūra.
 • Astoņpadsmitajā gadsimtā Kubas galvaspilsētu iekaroja briti, nekavējoties uzsākot aktīvu tirdzniecību starp Ameriku, Lielbritāniju un Kubu. Tieši šajā laika periodā uz Kubu tika atvests liels vergu skaits no Āfrikas, parādījās cukurniedru plantācijas un paātrinājās valsts attīstība. Vēlāk varu pār Kubu atguva spāņi.
 • 1868. gadā sākās Kubas sacelšanās pret Spānijas varu.
 • 1902. gadā Kuba pilnībā atbrīvojās no Spānijas un ASV ietekmes un kļuva par neatkarīgu valsti.
 • 1924. gadā par Kubas prezidentu tika ievēlēts Herardo Mačado. Viņa valdīšanas laikā Kubā attīstījās tūrisms, parādījās amerikāņu viesnīcas un restorāni, kūrorti un izklaides vietas.
 • 1959. gadā slavenie revolucionāri Ernesto Če Gevara un Fidels Kastro pilnībā pārņēma varu, aizsākot sociālistiskās Kubas periodu, ko raksturo pilsoņu kari, Kubas slēgšana citām rietumu valstīm, diktatūra un autoritāra vadība, kas valsti padarīja nabadzīgāku.
 • Tikai pēdējo gadu laikā Kubas valdība ir palaidusi grožus vaļīgāk, ielaižot valstī aizvien vairāk tūristu, ļaujot lielākam kubiešu skaitam doties uz ārzemēm, kā arī atļaujot veidot privāto biznesu.

Nacionālā virtuve

 • Ropa vieja – sautēta un plēsta liellopu gaļa ar dārzeņiem.
 • Cālis ar rīsiem – cepts cālis ar rīsiem un Karību jūras reģiona garšvielām.
 • Cūkas potīte marinēta kubiešu garšvielās un cepta cepeškrāsnī līdz āda kļūst garda un viegli apcepta.
 • Kubiešu jūras zivju zupa ar ķiplokiem un sīpoliem.
 • Kubiešu cukura cepumi ar guaves džemu ir īpaši populārs deserts pie tējas vietējo iedzīvotāju vidū.Viesnīcu specifika

 • Tūrisma attīstība šeit aizsākās tikai pirms dažiem gadu desmitiem, tāpēc liela daļa viesnīcu atrodas vecās ēkās, kas ir pilnīgi vai daļēji remontētas. Valdības politikas dēļ renovācijas darbi šeit rit lēni un, bieži vien, vairākos posmos, bet viesnīcas turpina darbu arī remontdarbu laikā. Pietam, importa ierobežojumu dēļ, naktsmītņu interjers neizceļas ar izsmalcinātību. Augstākās kategorijas viesnīcas (pieczvaigžņu viesnīcas un dažas četrzvaigžņu viesnīcas) ir labākā stāvoklī un bieži vien ir renovētas pilnībā, bet zemākas kategorijas viesnīcas bieži atrodas senākās ēkās, kas ir atjaunotas tikai daļēji.
 • Lielākā daļa viesnīcu Kubas populārākajā kūrortā Varadero atrodas jūras krastā, brīnišķīgo smilšaino pludmaļu tuvumā, un izceļas ar savām plašajām ainaviskajām teritorijām. Gandrīz visas kūrorta viesnīcas piedāvā "viss iekļauts" ēdināšanu, un daudzās no tām atradīsiet diennakts kafejnīcu vai bāru, kas piedāvās uzkodas un dzērienus. Visās viesnīcās tiek nodrošināta lieliska izklaides programma, kas bieži vien iekļauj Karību jūras reģiona elementus. Kubas viesnīcas tiek klasificētas ar zvaigznēm, tomēr nav ieteicams salīdzināt vietējo klasifikācijas sistēmu ar Eiropas standartiem. Valdības politikas un ekonomiskās situācijas dēļ, viesnīcas šeit ir vienkāršākas, ēkas vecākas, piedāvāto pakalpojumu klāsts ir mazāks nekā citās vietās ar attīstītu tūrisma nozari. Piekļuve bezvadu internetam šeit ir ierobežota un bieži vien pieejama par atsevišķu samaksu uz ierobežotu stundu skaitu.

Noderīga informācija

 • Darba laiks. Kubas bankas darba dienās pārsvarā strādā no 08.00 līdz 15.00. Citu valsts organizāciju un biroju darba laiks ir no 08.30 līdz 17.00. Restorāni un ēstuves sāk darbu no 11.00. Muzeji gaida apmeklētājus no otrdienas līdz sestdienai, no plkst. 09.00 līdz 18.00. Arī veikali strādā no pirmdienas līdz sestdienai, no 09.00 līdz 18.00 ar pusdienu pārtraukumu.
 • Nauda. Viena no Kubas neparastākajām īpašībām, pie kuras nākas pierast ikvienam tūristam, ir divas dažādas valūtas: Kubas peso (CUP) un konvertējamais Kubas peso (CUC). Šīs valūtas nav iespējams iegādāties ārpus Kubas, tāpēc valūtas maiņa būs jāveic ierodoties valstī. Kubas peso pārsvarā izmanto vietējie iedzīvotāji, bet konvertējamo Kubas peso norēķiniem izmanto tūristi. Dzīvojot Kubā ilgstošu laiku, pieradīsiet pie atšķirīgajām valūtām, bet kabatā vienmēr ir ieteicams turēt skaidru naudu. Vislabāk ir turēt kabatā mazas vērtības konvertējamā Kubas peso banknotes, jo gan vietējos restorānos, gan naktsmītnēs, gan dzelzceļu un autobusu stacijās atlikuma bieži vien vienkārši nav. Neskatoties uz to, ka bankomātu Kubā kļūst aizvien vairāk, izņemt naudu ar bankas karti šajā valstī ir joprojām sarežģīti. Pārsvarā bankomāti atrodas izsmalcinātu viesnīcu teritorijās un pieņem tikai VISA kartes, kā arī izsniedz tikai ASV dolārus, kas ir jāapmaina vietējā bankā vai valūtas maiņas punktos. Tāpēc vislabāk uz Kubu braukt ar skaidru naudu (ASV dolāri vai eiro). Gadījumā, ja rodas grūtības ar naudu, jūs vienmēr varat vērsties pēc palīdzības viesnīcā vai bankā – jums pastāstīs, kā labāk atrisināt jūsu situāciju.
 • Dzeramnauda. Tāpat kā citviet pasaulē, 10% no kopējās summas būs lieliska atzinība par kvalitatīvi sniegtu pakalpojumu.
 • Transports. Neskatoties uz to, ka Kubā lieliski darbojas starppilsētu autobusu satiksme, sabiedriskais transports pilsētās joprojām ir lēns un neērts. Pilsētās ir maršrutu taksometri, kurus izmanto vietējie iedzīvotāji un tūristi. Valsts taksometru galvenais uzdevums ir tūristu pārvadāšana. Eksistē arī privātie taksometri, bet to cenas galvenokārt būs augstākas par valsts taksometru cenām. Galvenais, vienoties par brauciena cenu pirms iekāpšanas automašīnā!
 • Vēl viens alternatīvs transportlīdzeklis pilsētā vai kūrortā ir velo-taksometrs un koko-taksi. Tie ir velosipēdi un motorolleri, kas ir pārveidoti par transportlīdzekļiem divu un pat trīs cilvēku pārvadāšanai.
 • Kuba ir vienīgā Karību jūras reģiona valsts ar attīstītu dzelzceļu. Vilcieni šeit ir lēni, bieži kavē, bet, neskatoties uz to, dzelzceļš ir lielisks veids kā iepazīt valsti, apskatīt dabu un dzīvi uz salas.
 • Ierobežojumi. Kubieši ir brīvību mīloši un toleranti. Noziedzības līmenis Kubā ir daudz zemāks nekā citās Latīņamerikas valstīs. Tomēr ir vērts atcerēties, ka atrodaties autoritārā valstī, kurā tiek ierobežota vārda brīvība un demokrātiskās organizācijas.Interesanti zināt

 • Obligāti iesakām apmeklēt vairākas Kubas pilsētas ar bagātu koloniālo mantojumu, piemēram, Havana, Satnjago de Kuba, Trinidada vai Kamagveja. Kuba ir viena no Latīņamerikas valstīm, kurā notiek milzīgs skaits karnevālu, tāpēc nepalaidiet garām iespēju apmeklēt vismaz vienus ielu svētkus. Šī valsts ir salsas pasaules centrs, tāpēc nekautrējaties griezties salsas virpulī kādā no vietējiem klubiem.
uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.