Atpūta Maurīcijā


Eksotiskais ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Maurīcija


 

Atpūta Maurīcijā

Salas ziemeļu daļa kas pazīstama ar savām baltajām smilšu pludmalēm un saulainākajām dienām nekā jebkur citur Maurīcijā, un ir visapmeklētākā salas daļa tūristu vidū. Maurīcijas salās vislielākā darbība notiek ziemeļrietumu piekrastē, kas centrēts uz jautro Grandbē kūrortu, kuram ir vislabākā naktsdzīve visa Maurīcijas salā. Neskatoties uz iespēju šeit izbaudīt drudžainu un aktīvu atpūtu, lielākā daļa cilvēku tāpat izvēlas vienkārši atpūsties balto smilšu pludmalēs, kur var novērot vietējo zvejnieku ikdienu. Tikai dažus kilometrus uz dienvidrietumiem no Grandbē kūrorta, atrodas Trou Biches pilsēta, kas ir slavena ar vienu no labākajām pludmalēm Maurīcijās. Baltās smilšu pludmales garums ir aptuveni 2 km, to aizsargā brīnišķīgs koraļļu rifs, kas dažviet sasniedz pašu pludmali, padarot to par lielisku vietu niršanai. Šo pludmali iecienījuši tūristi ar ģimenēm. Vakaros kūrortā iespējams vērot neaizmirstamus saulrieta skatus. Vēl viena, ne mazāk intriģējoša pludmale ir Mont Willing, kas atrodas aptuveni 4 km uz dienvidrietumiem no Grand Bay kūrorta. Gandrīz 3 km garā Mont Willing pludmale ar baltajām smilšu līknēm ap visu krastu un tirkīzzilo okeāna ūdeni rada skatu uz nepārspējami skaisto līci. Apmēram 20 minūšu braucienā no Grandbē ir Balaklava kūrorts, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajām vietām, kur apmesties Maurīcijā. Kur atpūtniekus vilina skaistās publiskās pludmales.

Atpūta Maurīcijā online >

Informācija par valsti:

Platība - 2,040 km²
Iedzīvotāji - 1.2 milj.
Galvaspilsēta - Port Louis
Valūta – Maurīcijas rūpija (MUR)
Valoda – Franču, Angļu
Reliģija - 48.5% hinduisti, 26% katoļi, 17% musulmaņi

Vēstures fakti

 • 1505. gadā salu apmeklēja pirmie portugāļu jūrnieki.
 • 1598. gadā salu Indijas okeānā apmeklēja nīderlandieši, kas to nosauca par godu Maurīcijas princim Nassau.
 • Pirmo reizi Maurīcijas salas par neatkarīgu valsti kļuva 17. gadsimta trīsdesmitajos gados.
 • 1715. gadā Maurīcijas salu sagūstīja un 20 gadus vēlāk tika dibināta Port Luī osta (nosaukta par godu karalim Luijam XV no Francijas), kas vēlāk kļuva par valsts galvaspilsētu.
 • Napoleona kara laikā briti trīs mēnešu laikā iekaroja salu. Vietējiem iedzīvotājiem atļāva paturēt savu zemi un īpašumu, tika arī atļauts lietot franču valodu un franču civilos un kriminālkodeksus.
 • 1968. gadā Maurīcija ieguva neatkarību kā daļa no Britu sadraudzības, bet 1992. gadā kļuva par republiku, un Maurīcijas salā joprojām ir stabila demokrātija.

Nacionālā virtuve

 • Gateaux piments – aso piparu kūka
 • Pain vindaye d’ourite – maize ar astoņkāji
 • Samosas – pufīgas mīklas kūkas, ko pasniedz kopā ar gaļu un dārzeņiem
 • Puri – aukstas vai karstas sviestmaizes ar dažādām sastāvdaļām, sākot ar salātiem un beidzot ar gaļu vai zivi
 • Aludu – kondensētais piens ar garšvielām

Viesnīcu specifika

Maurīcijas salas piedāvā plašu viesnīcu klāstu, sākot ar izdevīgām viesnīcām tieši pie okeāna, kur standarta numuriņi ir diezgan vienkārši, bet kārtīgi un ar gaisa kondicionieri, un beidzot ar luksusa 5 zvaigžņu viesnīcām, kurām ir iespaidīgi āra baseini, terases, lieliska infrastruktūra un serviss. Maurīcijās lielākā daļa viesnīcu atrodas blakus pludmalēm. Lielākā daļa viesnīcu ir renovētas, un tām ir lieli dārzi un skaistas palmas.
Noderīga informācija

 • Klimats. Maurīcijas salas klimats ir ideāli piemērots ceļošanai - sauss un viegli paciešams. Ziemas sezona sākas maijā un ilgst līdz novembrim, kuru laikā vidējā temperatūra ir ap +23 grādiem. Vasaras sezona ilgst no novembra līdz aprīlim, un vidējā gaisa temperatūra ir ap +27 grādiem pēc Celsija.
 • Transports. Visvieglākais pārvietošanās veids Maurīcijā ir ar autobusu. Autobusi kursē starp visām Maurīcijas pilsētām. Brauciens ar šo transportlīdzekli var izmaksāt no 15 līdz 30 Maurīcijas rūpijām, kas ir aptuveni 0,40 –0,70 eiro centi. Iespējams arī braukt izmantojot taksometru, taču pirms nokļūšanas automašīnā ieteicams vienoties par brauciena cenu. Ir iespējams īrēt automašīnas un motorollerus, taču svarīgi ir zināt, ka satiksme šajā valstī ir pa ceļa kreiso pusi.
 • Valūta. Maurīcijas valūta ir Maurīcijas rūpija. Daudzi veikali pieņem kartes, bet, ja nepieciešams, pārdevēji labprāt pieņems eiro vai dolārus. Taču, esiet gatavi, ka atlikums tiks izmaksāts vietējā valūtā.
 • Suvenīri. Ja vēlaties savus mīļos pārsteigt ar oriģināliem suvenīriem no Maurīcijas, ieteicams iegādāties ar roku darinātas lietas. No Maurīcijas salas ļoti bieži kā labākie suvenīri tiek izvēlēti - vietējās tējas, kafija, vaniļa, garšvielas vai rums.

Interesanti zināt

 • Lai izjustu Maurīcijas galvaspilsētas Port Luī patieso ikdienu, tad ir vērts apmeklētu centrālo tirgu - pūļu smaržas, svaigākie augļi un dažādas garšvielas atstās neizdzēšamus iespaidus un spilgtas atmiņas.
 • Vērts apmeklēt arī Cukura muzeju (Sugar Museum). Tajā redzēsiet īstu cukurfabriku, iepazīsiet cukurniedru pārstrādes procesu un nogaršosiet vietējo rumu.
 • Noteikti ieteicams izmēģināt niršanu kamēr baudiet brīvdienas Maurīcijas salā - jūs to noteikti nenožēlosiet.
 • Apbrīnojiet Sera Sivusagura Ramgulāma Botānisko dārzu.
 • Atslābinies Maurīcijas pludmalēs izbaudot to satriecošo skaistumu.
uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.