Brazīlija. Atpūta Brazīlijā.


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Brazīlija


 

Papildus izmaksas:
  • Lidojums no

Brazīlija. Atpūta Brazīlijā.

Brazīlijas Federatīvā Republika

Brazīliju pelnīti dēvē par kontrastu zemi - tropiskie meži mijas ar majestātiskiem kalniem, mežonīgie džungļi ar daudzmiljonu lielpilsētām, lieliskās pludmales un milzīgās upes ar tuksnešainiem plato, rēcoši ūdenskritumi ar rāmiem līčiem okeāna piekrastē. Katrs no pieciem Brazīlijas reģioniem ir īpašs un savdabīgs.

Brazīlijā ir 6 klimata joslas: ekvatoriālā, tropiskā, tropu augstkalnu, tropu Atlantijas, pussausā un subtropu. Vidējā gada gaisa temperatūra Brazīlijas ziemeļos ir aptuveni 28 grādi un dienvidu daļā 20 grādi. Lielāka daļā nokrišņu izkrīt Amazones upes rajonā. Ir rajoni, lielākoties valsts dienvidu daļā, kur dažkārt izkrīt sniegs, gaisa temperatūra nokrīt zem nulles. Riodežaneiro vasarā gaisa temperatūra sasniedz 40 grādus.

Riodežaneiro (portugāļu: Rio de Janeiro), saukta arī par Rio, kā arī "brīnumaino pilsētu". Riodežaneiro ir pilsēta, kura atrodas Brazīlijas dienvidos, pie Atlantijas okeāna Gvanabaras līča. Riodežaneiro ir štata galvaspilsēta un Brazīlijas otrā lielākā pilsēta. Līdz 1960. gadam Rio bijusi valsts galvaspilsēta.

Vietējais laiks: 4 laika joslas. Laiks no Rīgas laika atpaliek par 5-8 stundām. Oficiālā  laika atskaite sākas no Braziljas (atpaliek no Rīgas laika par 6 stundām).

Naudas vienība: Brazīlijas reāls.

Gadalaiki: pavasaris – no 22.09 līdz 22.12., vasara – no 22.12. līdz 21.03., rudens – no 22.03. līdz 21.06., ziema – no 22.06. līdz 21.09.

Valoda: Valsts valoda ir portugāļu. Izplatīta ir spāņu valoda, tāpat tiek lietotas franču, vācu un itāliešu valodas.

Karnavāli. Katru gadu februārī, Brazīlijas vasaras vidū, Riodežaneiro notiek svētki, kuriem līdzvērtīgu nav nekur pasaulē – karnevāls. Karnevāls – tās ir četras neapturamas līksmības dienas un naktis. Šīs ir četras dienas un naktis, kad visi savā trakulībā ir vienādi. Svētku kulminācija ir sambas skolu parāde sambas deju laukumā („sambodromā”), kur liels daudzums slavenāko sambas deju skolu dalībnieku fantastiskos tērpos sarīko satriecošu izrādi, kuru kaut reizi dzīvē jāredz savām acīm. Šis karnevāls jau sen ir kļuvis par vienu no Brazīlijas simboliem, kas vēsta par brazīliešu viesmīlīgo, labvēlīgo, dzīvespriecīgo dvēseli un ekstravaganto būtību. Karnevāla būtība ir sacensība starp daudzajām sambas skolām, kuras īpaši šim pasākumam gatavo deju priekšnesumus un krāšņus tērpus. Galvenās sacensības notiek divas naktis, kuru laikā žūrija izvēlas uzvarētājus, trešajā naktī notiek sambas skolu-uzvarētāju parāde.

BRAZĪLIJAS PILSĒTAS:

Sanpaulu

Pilsēta atrodas 70 km attālumā no jūras. Tā atrodas 800 m augstumā virs jūras līmeņa, 430 km attālumā no Riodežaneiro, 1010 km attālumā no Braziljas. 1932. gadā Sanpaulu apsteidz attīstībā Riodežaneiro. Pilsēta kļūst par Brazīlijas ekonomisko centru, Sanpaulu štats dod 40% valsts ienākuma. Arī tagad Sanpaulu ir milzīga megapole. 

Petropole

Pilsēta atrodas augstu kalnos, to dibinājis imperators Dons Pedro Otrais 1829. gadā un tā nosaukta viņam par godu. Miglā tīti kalni, mājas ar smailiem jumtiem un mansardiem, augstiem logiem.Mūsdienu Petropole ir slavena ar Imperatora pili (muzejs), šeit atrodas unikāla dekoratīvās mākslas priekšmetu kolekcija, mēbeles, senas grāmatas, skaistas svēto statujas un zelta imperatora kronis, rotāts ar neskaitāmiem briljantiem un pērlēm. Tas viss sniedz priekšstatu par Brazīliju

Salvadora

Salvadora ir Brazīlijas pirmā galvaspilsēta. Mūsdienās Salvadora ir viens no populārākajiem Brazīlijas kūrortiem ar lieliski saglabājušos koloniālo arhitektūru pilsētas vēsturiskajā centrā – Peloriņjo (Pelourinho).

Cuiaba

Šī pilsēta atrodas Dienvidamerikas centrā. Pilsētā atrodas starptautiskā lidosta Marechal Rondon un Mato Grosso universitāte. Kujaba dibināta 1727. gadā un tās dibinātājs bijis Rodrigo Cesar de Menezes

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.