Bulgārija. Atpūta Bulgārijā


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Bulgārija


 

Bulgārija. Atpūta Bulgārijā

Сenas on-line no 265 EUR

No Rīgas  cenas meklēšana Novatours>>

No Rīgas  cenas meklēšana TezTour>>

Bulgārija atrodas Eiropas dienvidaustrumu daļā - Balkānu pussalā. Ziemeļos tā robežojas ar Rumāniju, dienvidos – ar Turciju un Grieķiju, rietumos – ar Serbiju un Maķedoniju, austrumos tās krastus apskalo Melnā jūra, saulainās piekrastes garums sastāda 378 km. Melnā jūra ir tīra, mierīga un nav dziļa, sāls saturs tajā ir divas reizes mazāks nekā Vidusjūrā, nav arī plēsīgu zivju. Lielāko teritorijas daļu aizņem kalni un pakalni - Rila un Pirins ir Alpu tipa Bulgārijas un visas Balkānu pussalas augstākie kalni. Augstākā Balkānos ir Musalas virsotne (2 924 m). Galvenā Bulgārijas upe ir Donava, kas ir dabas veidota robeža ar Rumāniju.

Klimats: Viduvēji kontinentāls, pārejošs no jūras uz kontinentālo valsts ziemeļu un centrālo daļu. Labākais laiks atpūtai Bulgārijā ir no maija līdz septembra vidum. Melnās un Vidusjūras ietekmē valstī ir maigs klimats. Vasarā šeit reti ir neciešams karstums, gaisa temperatūra sasniedz 25-29o C, ūdens – 25oC. Kalnu apvidos mēdz būt par 5 grādiem zemāka gaisa temperatūra nekā citās valsts daļās. Nakts vidējā gaisa temperatūra sasniedz apmēram 16-19oC. Ziemas ir aukstas un sniegainas.

Valoda: Valsts valoda – bulgāru, kirilicas alfabēts. Uzraksti tūristiem ir latīņu valodā. Valstī iespējams sarunāties krievu, angļu, vācu un angļu valodās.

Nacionālā virtuve:
‘’gjuvečs’’ - gaļas ēdiens, gatavots ar dārzeņiem, kartupeļiem un rūgušpienu.
‘’kebabs’’ - gaļa ar dārzeņiem.
‘’kuftets’’ - ceptas gaļas kotletes.
‘’miš maš’’ - olas ar tomātiem, pipariem un brinzu.
‘’musaka’’ - maltā gaļa ar kartupeļiem, olām un baklažāniem.
‘’sarme’’ - tīteņi no vīnogu vai kāpostu lapām.
„tarators’’ - rūgušpiena aukstā zupa ar gurķiem, eļļu un garšvielām.
‘’ayran” – turku dzēriens, kurš tiek gatavots no bulgāru jogurta. Bulgāru jogurtam ir tik daudz veselīgu īpašību, ka tā lietošana tiek uzskatīta par vienu no bulgāru tautas ilgdzīvošanas noslēpumiem.

Noderīgie padomi:

Pasts un telefons. Pasts tiek apzīmets ar vārdu POST. Darba laiks: katru dienu 8.00-17.00. Telefona automātu tīkls Jums palīdzēs sazvanīt jebkuru pasaules vietu. Automātos tiek izmantotas kartes, kuras var iegādāties pasta nodaļās, viesnīcās vai kioskos. Zvani no automāta ir lētāki, nekā no viesnīcas. Bulgārijas starptautiskais kods – 359. Zvanot uz Latviju jāuzgriež: 00371 + pilsētas kods Latvijā + telefona numurs. Bulgārijā darbojas mobilie sakari, kuru pakalpojumus veic: Mobico, Mobitel, Globul.

Nauda. Bulgārijas naudas vienība ir leva (BGN). Apgrozībā atrodas banknotes ar nominālvērtību 100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 un monētas 50, 20, 10, 5, 2, 1 stotinku vērtībā. Naudu (eiro un dolārus) var samainīt visās bankās un maiņas punktos, kā arī vairumā viesnīcu. Maiņas kurss katru dienu var svārstīties. Naudu ieteicams mainīt tikai bankā. Ieteicams uzmanīgi sekot līdzi tam, ko dara maiņas punkta darbinieki. Bankā maiņas procedūra ir drošāka, viss tiek izdrukāts un Jūs saņemsiet oficiālu kvīti, turklāt Jums obligāti būs jāuzrāda pase. Norēķini ar elektronisko maksājumu kartēm Bulgārijā nav plaši izplatīti.

Dzeramais ūdens. Krāna ūdeni nav ieteicams dzert. Iesakām pirkt dzeramo ūdeni pudelēs.

Dzeramnauda. Tradicionāli viesmīļiem un viesnīcu darbiniekiem atstāj dzeramnaudu 5-10% apmērā no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes), bet tas nav obligāti.

Apģērbs. Bulgārijā nav īpašu ģērbšanās prasību un uzvedības normu. Viesiem kā likums ir jāciena valsts tradīcijas un paradumi. Dodoties ekskursijā, velciet ērtus apavus un neaizmirstiet galvas segu un saules brilles.

Transports. Bulgārijā ir labi attistīts autobusu un dzezceļa satiksmes tīkls. Pilsētās kursē autobusi, trolejbusi, dažās pilsētās arī tramvaji un metro. Sabiedriskā transporta biļetes var iegādāties transporta līdzeklī. Pilsētās Jūs varat izmantot arī dzeltenos taksometrus. Lielākā daļa no tiem ir aprīkota ar skaitītājiem, kas darbojas dažādos cenu režīmos atkarībā no diennakts laika un nedēļas dienas.

Automašīnu noma. Automašīnas noma uz vienu diennakti izmaksās no 40 līdz 150 eiro atkarībā no spēkrata tipa. Mašīnu var nomāt personas ne jaunākas par 18 gadiem, kurām ir starptautiskā autovadītāja apliecība.

Сenas on-line no 239 EUR

No Rīgas  cenas meklēšana Novatours>>

No Rīgas  cenas meklēšana TezTour>>

Встроенное изображение 1

Zelta smiltis
Bulgārijas kūrorts Zelta smiltis (Златни пясъци) atrodas 18 kilometrus no Varnas. Šī kūrorta lepnums ir tīrākās kvarca smiltis visā Melnās jūras piekrastē. Zeltaino smilšu pludmale ir aptuveni 3,5 km gara un 100 m plata. Kūrorts Zelta smiltis ir atzīts par tīrāko Bulgārijā – to apliecina tam piešķirtais starptautiskais zilais karogs. Turklāt šeit ir 17 minerālūdens baseini, skaistumkopšanas saloni un SPA centri. Klīst baumas, ka Zelta smiltis ir jautrākais Bulgārijas kūrorts – lai to noskaidrotu, jādodas turp atpūsties! 

Встроенное изображение 1

Saulainais krasts
Bulgārijas Melnās jūras kūrorts Saulainais krasts (Слънчев бряг) atrodas aptuveni 35 km attālumā no lielākās Bulgārijas ostas pilsētas Burgasas un 100 km attālumā no Varnas. Šis ir Bulgārijas populārākais kūrorts, kur vasaras brīvdienas brauc baudīt atpūtnieki no visas Eiropas. Atbildot uz pieprasījumu, šis kūrorts piedāvā augstas klases viesnīcas un Eiropas līmeņa servisu. Šeit Jūs varat baudīt gan svaigu gaisu, peldes Melnajā jūrā un sauli, gan doties izbraukumā ar jahtu, kuteri vai izaicināt viesnīcas numuriņa kaimiņu uz tenisa maču.

Встроенное изображение 1

Sv. Konstantīna kūrorts atrodas 10 km attālumā no Varnas. Tas ir Bulgārijā pirmais starptautiskais kūrorts, kura celtniecība tika uzsākta tālajā 1948. gadā. Līdz 1993. gadam tā nosaukums bija "Draudzība". Kūrorts vilina ar savām skaistajām smilšu pludmalēm, maigo klimatu, minerālūdens avotiem un mūsdienīgu infrastruktūru. Šeit tūrisma sezona ilgst visu gadu.

Nesebra atrodas uz gleznainas saliņas, ko ar krastu savieno smilšu uzbērums. Šīs pilsētiņas skati ir iespaidīgi. Tas ir VII gs. zvejnieku ciematiņš ar šaurām ieliņām, senlaicīgām baznīcām un cietokšņa sienu mūriem. Reiz pilsēta bija izslavēta ar četriem dučiem dievnamu, taču daudzi no tiem diemžēl līdz mūsu dienām nav saglabājušies. Lai gan laiks ir nežēlīgs, tomēr arī atlikušās celtnes un baznīcas ļauj pilnībā iejusties viduslaiku gaisotnē, novērtēt tālaika arhitektu un celtnieku meistarību. Ērtais ģeogrāfiskais novietojums un savrupība Nesebru gadu gaitā ir paglābusi no lieliem iekarotāju postījumiem, tāpēc mūsdienās tā ir kā dzīvs senlaiku piemineklis, īsta pilsēta – muzejs.

Albena – viens no skaistākajiem kūrortu kompleksiem, kurā nav vietējo iedzīvotāju. Tas ir neliels paradīzes stūrītis, kur jūra saplūst ar smiltīm, kas sniedz saulainu laimes stariņu. Albena ir viens no deviņiem Bulgārijas kūrortiem, kas ir ieguvis novērtējums – „Zilo karogu” par ekoloģiski tīram pludmalēm. Albena atrodas Bulgārijas Rivjēras ziemeļu daļā, ap 40 km no Varnas un 10 km no kūrorta „Zelta smiltis”. Albena ir ideāls kūrorts atpūtai gan pieaugušajiem, gan bērniem. Vidēja gaisa temperatūra vasarā ir no 23-28C, ūdens temperatūra no 23-25C.

 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.