Grieķija. Atpūta Halkidikos


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Grieķija


 

Grieķija. Atpūta Halkidikos

Halkidiki pussala, kas atrodas Egejas jūrā, pieder vislielākajai Grieķijas provincei – Maķedonijai. Tā ir viena no skaistākajām un ekoloģiski tīrākajām vietām Grieķijā

Tik ievērojamas vietas kā Petralonas ala, Olintas arheoloģijas rezervāts, Svētā Afona Pareizticīgo klosteris ir vietējās ainavas neatņemamas sastāvdaļas.
Pussala atrodas 60 km no otrās lielākās Grieķijas pilsētas – Salonikiem un ir slavena ar savām zelta smilšu un kristāldzidra ūdens pludmalēm, vistīrākajām un labākajām ne tikai Grieķijā, bet pat Eiropā. Vairāk kā 500 km garā krasta līnija ir unikāls dabas rezervāts ar kastaņu, ciedru, priežu un dižegļu audzēm, augļu un vīnogu dārziem. Ne velti šī ir gan pašu grieķu, gan ārzemju tūristu iecienīta atpūtas vieta.

 

LIDOJUMS UZ SALONIKIEM

Cenas on-line sakot no 310 EUR

No Rīgas cenas meklēšana Mouzenidis Travel>>

Saloniki Skaistākā senlaiku pilsēta Saloniki, gleznainā Termaikas līča krastos, - otrā pēc lieluma Grieķijas pilsēta-osta, tāda paša nosaukuma perifērijas un Maķedonijas rajona administratīvais centrs, spēlējošs svarīgu lomu visā Balkānu pussalā. To mūsdienīgajā dzīvē apvienojas bagāta vēsturiskā pagātne un Grieķijas kultūras, tirdzniecības un zinātnes centra tagadne. Ne velti, 1997. gadā, Saloniki bija atzīti par Eiropas kultūras galvaspilsētu.
Kasandras pussala ir vistuvāk izvietotā Grieķijas ziemeļu galvaspilsētai, Saloniku pilsētai. Kasandras pussalas garums – 50 km garumā un 15 km platumā. Galvenās kūrorta pilsētas – Nea Mudanija (57 km no Salonikiem), Kalifeja (78 km), Haniotija (96 km), Pefkohori (99 km). Kasandras zemesrags atgādina paradīzes nostūri. Šis reģions skaitās ekoloģiski tīrākā kūrorta zona Halkidikes pussalā. Smilšainas pludmales, priežu meži, attīstītā tūrisma infrastruktūra, tradicionālās grieķu virtuves tavernas, milzum daudz izklaides iespēju – viss, kas ir vajadzīgs neaizmirstamai atpūtai. Kasandra ir ļoti populāra jauniešu vidū, jo tieši šeit ir izvietoti slavenie vasaras naktsklubi un liesmo bangojošā nakts dzīve.
Sitonija ideāli ir piemērota tiem, kas mīl vientulīgu atpūtu. Maigs Vidusjūras klimats un mierīga jūra ir ārkārtīgi pievilcīgi ģimenēm ar bērniem. Lielākais, pasaulē pazīstamais viesnīcu komplekss Porto Carras piedāvā visus apstākļus ekskluzīvajai atpūtai: golfa klubs, jāšana, vienīgais uz Halkidikes kazino, pašu vīnogulāji, privātā osta, bērnu klubi. Tieši šeit tiek rīkotas starptautiskās konferences un tikšanās augstākajā līmenī, semināri un festivāli.
afon Šodien Svētā Afona – vieta, nozīmīgākā pareizticīgajiem no visas pasaules. Bizantiešu laikmetā šeit parādījās 20 klosteri, viens no tiem – krievu. 963. g. uz tās zemes lika pamatus pirmajam lielajam klosterim, ar kura ierīkošanu nodarbojās svētais Afanasijs Afonskis, visas mūku dzīves iekārtas pamatlicējs Svētajā kalnā. Pusgadsimtu vēlāk (1016. g.) te bija uzbūvēts pirmais krievu klosteris, Ksilurgu. Svētā Panteleimona klosteri nodeva krievu kopienai tikai pēc gadiem. Afonai jau daudzus gadus ir patstāvīgās mūku valsts statuss. Pārvaldi veic īpaša mūku apvienība, sastāvošā no katra no 20 klosteru pārstāvjiem
Piērija – gleznains reģions (Maķedonija, Centrālā Grieķija), kas ir izstiepts gar Egejas jūras krastiem, leģendārā Olimpa kalna grēdas pakājē, no kurienes, saskaņā ar mītiem, lēma pasaules likteņus Olimpas dievi. Atpūta Piērijā būs pa prātam gan grieķu folkloras cienītājiem, gan Helladas ievērojamo vietu zinātkārajiem pētītājiem, gan pludmales relaksējošās atpūtas cienītājiem, gan arī tiem, kas augsti novērtē mūsdienīgos SPA. Rajons ir unikāls ar to, ka šeit harmoniski savienojas kalnu apvidus un lieliska piekrastes zona, bet Olimpa unikālā daba ir atzīmēta starptautiskajā līmenī – Olimpa ir pasludināta par Grieķijas nacionālo parku, ar milzīgu dzīvnieku un augu valsts daudzveidību.

 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.