Horvātija. Atpūta Horvātijā


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Horvātija


 

Horvātija. Atpūta Horvātijā

Horvātija – Adrijas jūras pērle

Nelielās Balkānu pussalas valsts - Horvātijas - klinšainās piekrastes apskalo Adrijas jūra. Šī teritorija ar tās daudzveidīgo, bagātīgo un iespaidīgo dabu ir viena no skaistākajām vietām Eiropā. Dināru kalnu grēda šeit paceļas tieši no jūras, kā stāvie, klinšainie krasti gar visu piekrasti veido neparasti gleznainu ainavu. Valsts skaistumu ir aprakstījuši un savos darbos iemūžinājuši neskaitāmi daudz slavenu rakstnieku un mākslinieku. Senās Horvātijas pilsētas ir vēsturisku notikumu, neparastu dzīvesstāstu un slavenu cilvēku mīlas piedzīvojumu, piesātinātu ar mīklām un noslēpumainību, liecinieces. Nejūtieties pārsteigti – daudziem Horvātijas atmosfēra liek no jauna iemīlēties.
Iespaidīgās klinšainās piekrastes, salas, siltā vasaras saule (kopā 2600 saulainas stundas gadā), dzidra un silta jūra (vasarā līdz +26°C) un neskartais kalnu, un ezeru dabas skaistums katru gadu vilina tūkstošiem atpūtnieku. Horvātija ir viena no ekoloģiski tīrākajām valstīm Eiropā. Desmit Horvātijas nacionālie parki ir plaši pazīstami ar savām iespaidīgajām ainavām un bagātīgo floras un faunas pasauli.

Сenas on-line no 515 EUR

No Rīgas cenas meklēšana Novatours>>

 Kūrorti:

Lovrana

6km no Opātijas atrodas nelielais un klusais Lovranas kūrorts, kas ideāli piemērots mierīgas atpūtas cienītājiem. Viena no vecākajām Istrijas pussalas pilsētām. Vēstures avotos tā ir pieminēta jau VII. gadsimtā, bet XIV. gadsimtā nelielā, mājīgā pilsētiņa kļuva par tūristu centru un tiek pieskaitīta Opātijas Rivjērai.

Rabaca

Rabaca ir Istras pussalas pilsētiņa un populārs kūrorts pie Kvarnera līča. No neliela zvejnieku ciematiņa ar aptuveni duci mājām, Rabaca pēdējos gados ir izaugusi populārā kūrortpilsētā ar lielu skaitu villu, apartamentu un viesnīcu. Rabaca ceļotājus piesaista ar silto jūru, gleznaino piekrasti un restorāniem, kuros pasniedz lieliskus nacionālos ēdienus. No stāvajām kalnu nogāzēm līdz pat jūrai ved šauras ieliņas un piekraste slīgst priežu zaļumos un oleandros. Šī ir ideāla vieta ģimenes atpūtai. Rabaca ir piemērota arī sporta cienītājiem, šeit ir sporta centrs ar 20 tenisa kortiem, zemūdens peldēšanas un makšķerēšanas centriem.

Malinska

Malinska atrodas Krkas salas ziemeļrietumu daļā un ir viens no salas pazīstamākajiem tūrisma centriem. Kūrorts izvietojies Adrijas jūras piekrastē, gleznainā līcī, no kura paveras skats uz Opātiju un Rijeku, no aukstajiem austrumu vējiem kūrortu pasargā paugurainā apkārtne. Starp tipiskiem Vidusjūras augiem uz salas sastopami arī unikāli eksemplāri. Kūrorta piekrastes daļā Jūs pārsteigs mežonīgās dabas skaistums, kā arī būs iespēja izstaigāt starp klintīm vijošos celiņus, no kuriem paveras gleznains skats uz jūru. Savukārt pilsētā tūristu ērtībām tiek piedāvātas mūsdienīgas kūrorta izklaides.

Crikvenica

Crikvenica atrodas kontinentā, un, pateicoties maigajam klimatam, šis kūrorts ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem. Neatkārtojama viesnīcu un villu arhitektūra piešķir pilsētai īpašu valdzinājumu tūristu acīs. Astoņu kilometru garā piekrastes zona ir pilna ar neskaitāmām kafejnīcām, bāriem, restorāniem, veikaliem un naktsklubiem.

Baška

Baška ir visplašāk pazīstamais kūrorts Krkas salā. Ciemats atrodas klusā ielejā, pie līča, kuru ieskauj vīnogu dārzi, olīvkoku birzis un ziedoši krūmi. No ielejas paveras skaista ainava uz klinšainajiem Velebitas kalniem un Prvicas saliņu. Baškas oļu pludmales ir vienas no skaistākajām Adrijas piekrastē, kur dzidrajā ūdenī apskatāmi dažādi jūras iemītnieki un gliemežvāki. Baškai ir ārkārtīgi iespaidīgs senās kultūras mantojums. Tā ir slavena ar vēsturē labi zināmo Baškas akmens plāksni, kas tika izveidota 1100. gadā un kuras gravējumi ir vecākā zināmā horvātu valodas liecība. Kūrortā atrodas arī vairums citu vērā ņemamu kultūras objektu, kā, piemēram, vecpilsētas centrs, romiešu pilsētas drupas un sakrālās kultūras pieminekļi.

Noderīga informācija un padomi:

Galvaspilsēta - Zagreba

Klimats – gada vidējā temperatūra Kubā: +29 oC. Valstī prasktiski vērojamas tikai divas sezonas. Lietus periods ilgst no maija līdz augustam, bet sausais periods no septembra līdz aprīlim. Vidējā gada ūdens temperatūra ir +26 oC. 

Valūta – Horvātijas kuna (Kn).

Reliģija – pārsvarā kristieši.

Nacionālā virtuve: Pršut – plānās šķēlītēs sagriezts vītināts šķiņķis, Janjetina – cepta jēra gaļa, Paški sir –plaši izplatīts ir siers, ko no aitas piena gatavo Pagas salā. Lai siers ilgāk uzglabātos svaigs, to mērcē olīveļļā, kas piešķir tam īpašu garšu, Štrukli – rulete ar biezpiena un krējuma pildījumu. Horvātijas sarkanvīni Teran, Merlot, Kabernet, Opoplo, Plavac, Dingačpostup. Alus Tuborg, Karlovačko, Ožujsko.

Bankas. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai 08:00-19:00, sestdienās – 08:00-12:00.

Veikali. Darba dienās veikali strādā 08:00-20:00, sestdienās – 08:00-12:00.

Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 5-10% apmērā no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes).

Transports. Horvātijā ir labi attīstīta sabiedriskā transporta satiksme. Pilsētas sabiedriskajā autobusā biļete un viena kilometra cena braucienam ar taksometru maksā aptuveni 8 kunas.

Aizliegumi. Veikalos saglabājiet visus čekus. Ja finansu policija redzēs, ka neņemat čeku, Jūs variet kļūt par pārdevēja līdzzinātāju, kas vēlas izvairīties no nodokļu samaksas.

Dāvanas. „Paški sir“ – siers no aitas piena, ko gatavo Pagas salā. Šis siers ir līdzvērtīgs jebkuram franču ekstra klases sieram.

Interesanti zināt: Vasarā Horvātijā notiek ļoti daudz dažādu svētku un festivālu. No 50-tajiem gadiem Dubrovnikā organizē starptautiskās mākslas festivālu „Dubrovniku vasaras spēles”. Pilsētas pilis, laukumi, torņi un parki pārtop teātra skatuvēs.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.