Indija. Atpūta Goā.


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Indija


 

Papildus izmaksas:
  • Lidojums no

Indija. Atpūta Goā.

Indijā katrs iespaids ir jauns un iespaidīgs, tajā slepjās daudz neparasta. Tautas, daudzu gadsimtu kultūra, brīnumainās valodas un izloksnes, eksotiskie apģērbi un ainavu daudzveidība, tas viss priecē acis. Jūs pārsteigs kūsājošā dzīve induistu templī, ar tā neparstajām, daudzo dievu skulptūrām. Visur Jūs sagaidīs laipni un viesmīlīgi cilvēki.

Lieliskie, gandrīz visus gadsimtus iekarotājiem neskartie, dienvidi: šeit nacionālais mantojums ir saglabāts labāk, kā citos valsts reģionos. ČENNAJ pilsēta (Madrasā) - induistu tradīciju klasiskās deju Bharata Natajam centrs. No šejienes tiek ņemti tempļu skulptūru veidojumu avoti, tā vienlaicīgi ir ticības iemiesojums un tamilsku tautas meistarība. Šī ir dravidu civilizācijas dzimtene, vienā no senākajām pasaules kultūrām, kura pārvaldīja rakstīšanu.

Goa – viena no skaistākajām Indijas vietām un viens no labākajiem Āzijas kūrortiem Arābijas jūras krastā. Bijusī portugāļu kolonija, kur apbrīnojami harmoniski ir savijušās indiešu un portugāļu kultūras. Majestātiskās senās katedrāles, klosteri un cietokšņi, mājīgas villas gleznaini plešas gar visu piekrasti.

Ģeogrāfiski Goa dalās divās daļās – ziemeļu un dienviddaļā. Dienvidu Goa atrodas dārgas (pēc Indijas mērauklām) pansijas un viesnīcas, kuras ir populāras bagāto indusu vidū, kā arī vidējā Eiropas iedzīvotāju slāņa vidū, šīs vietas ir pilnīgi atbilstošas turīgu ļaužu atpūtai. Goa ziemeļdaļā apmetas progresīvā jaunatne no Eiropas un Amerikas. Šī ir jauniešu “tusiņu” un diskotēku vieta. Šeit ir ārkārtīgi populāras pludmales viesības, kur tiek atskaņota mūzika “Goa trans” stilā – uz zemām frekvencēm ieskaņotas indiešu melodijas.

Goa klimats – tropisks, vidējā gada ūdens un gaisa temperatūra ir +28 grādi pēc Celsija. Lietus sezona ilgst no jūnija sākumā līdz septembra beigām.

Goa ir ļoti bagātīga dabas ainava: salas, ūdenskritumi, džungļi un mangrovas audzes, ezeri, garšvielu plantācijas. Tas viss paveras tūristu acu skatiem. Tieši Goa ir jāpateicas par jauna deju mūzikas virziena rašanos – GOA-TRANS. Ja Jums patīk dejot, tad Jūs pārsteigs deju vakari pludmalēs, kur saulei rietot sanāk cilvēku simti un pat tūkstoši no visas pasaules, lai nobaudītu rietošās saules skaistumu, saskarsmi, okeānu un, protams, mūziku.

GOA virtuve:

Ziemeļos tiek dota priekšroka gaļas ēdieniem. Jēri un cāļi, kas pārlieti ar biezu, dzeltenbrūnu “kari” mērci mongoļu gaumē un gaļas bumbiņas ar garšvielu piedevām jogurtā ar rīsiem. Tandūras virtuvē arī galvenokārt izmanto gaļas produktus – speciālā jogurtā marinētu vistu, gaļu vai zivis tradicionāli cep māla krāsnīs.

Austrumos — bengāliešu virtuve slavena ar zivi asā mērcē vai garnelēm jogurtā ar smalki sakapātu kokosriekstu. Rietumos plaši pārstāvēti ēdieni no zivīm un austerēm. Populāra ir Bombejas pīle, Indijas lasis un nacionālie parse ēdieni, piemēram, Dhansans (vista, kura sagatavota pikantajā mērcē).Dienvidos ēdiens pārsvarā ir pikants un veģetārs. Īpašs ēdiens ir rīsu plāceņi ar piparmētru gurķu jogurtu. Kokosrieksts ir ēdienu recepšu neatņemama sastāvdaļa. Vietējās virtuves īpatnība – liela daudzuma dažādu garšvielu izmantošana, kas piešķir ēdieniem neatkārtojamu garšas buķeti. Ne visi indieši ir veģetārieši, taču šeit Jūs nobaudīsiet un lietosiet uzturā daudz vairāk dārzeņu ēdienu nekā mājās. Ziemeļos vairāk lieto uzturā gaļas ēdienus, dienvidos, savukārt, pamatā dārzeņu ēdieni ar bagātīgu kari klātbūtni, un pie tam diezgan asi. Vienmēr ir ārkārtīgi plaša saldumu un augļu izvēle.

Populārākie Indijas virtuves veģetārie ēdieni:

  • Dal makhani – ass ēdiens no lēcām ar koriandru;
  • Šahi panir – mājas siers ar saldo krējumu un kartupeļiem;
  • Khatt allu – kartupeļi ar garšvielām;
  • Beingan mamtaz – pildīti baklažāni;
  • Sabdži – dārzeņi ar garšvielām;
  • Khir – iebiezinātais piens ar rozīnēm un riekstiem;
  • Idlis – tvaikos vārīti rīsu pīrādziņi, kurus ēd ar kokosriekstu mērci (pastu);

Goa plūdmales:

Varca

Tūristu sezona ir no novembra līdz martam. Pludmale atrodas 2 km attālumā no Benaulim pludmales. Populārākās aktivitātes šajā pludmalē ir sauļošanās un peldēšana. Delfīnu vērošana vai izbrauciens ar laivu noteikti neļaus aizmirst šo pludmali.

Baga

Piemērota pludmale, ja ir vēlme tikt prom no kņadas, kura ir sastopama citās Ziemeļgoa pludmalēs. Pludmale atrodas starp Calangute un Colva – dienvidu Goa pludmale. Ir iespēja makšķerēt. Pludmale atrodas 9 km no Mapusas un 16 km no Panaji. Tuvākā dzelzceļa stacija ir Thivim, bet tuvākā lidosta ir Dabolim – 50 kilometru attālumā. Naktdzīve Bagas pludmalē pārsvarā noirt klubā Tito un Cafe Mambo, kurā regulāri spēlē dīdžeji. Dzīvās mūzikas cienītājiem ieteicams apmeklēt Cavala, kur katru sestdienu tiek spēlēts rokenrols.

Candolim

Atrodas 13 kilometrus no Panaji. Tuvākās pludmales ir Sinqerium, Calangute un Baga. Labākais laiks, lai apmeklētu pludmali – no decembra līdz februārim. Šī pludmale ir diezgan klusa, jo tur nav pārāk daudz kūrorti, kā, piemēram Calangute pludmalē. Tā ir vairāk piemērota dabas mīļotājiem, jaunlaulātajiem, kā arī vienkārši atpūtniekiem. Tiek piedāvātas dažādas ūdens aktivitātes: lidojums ar izpletni, ūdens slēpošana vai izbrauciens ar laivu. Daudzas vietējas viesnīcas piedāvā arī jogas un meditācijas nodarbības..

Dona Paula

Šī pludmale ir satikšanās vieta Zuari un Mandov upēm. Tā ir vien no viskomerciālākajām pludmalēm Goa, kaut arī kādreiz tur atradās kluss un samērā mierīgs ciematiņš. Tomēr tūristi un vietējie iedzīvotāji var pavadīt ideālas brīvdienas, atrodoties pludmalē.

Miramar

Zināma arī kā Gasper Dias pludmale, ir tuvākā pludmale Goa galvaspilsētai. Tā atrodas tikai 3 km attālumā no Panaji. Lielisks skats uz Aguada fortu – tieši pāri upei. Ja ir vēlme vērot saullēktu no Panaji, tad šī ir visideālākā vieta.

Morjim

Atrodas pilsētā Pernem un Panaji ir 30 km attālumā. Pludmale ir populāra ar Olive Ridley bruņurupučiem un viņu mazuļiem. Tomēr aizskart bruņurupuču mazuļu olas ir aizliegts, tas ir sodāms pārkāpums, par kuru brīdina izkārtnes. Pludmale atrodas Pernem. Goa galvaspilsēta Panaji atrodas 30 km attālumā no pludmales.

Informācija par valsti:

KLIMATS
Šajā milzīgajā valstī ir iespēja izvēlēties piemērotus laika apstākļus. Šeit eksistē trīs galvenie gadalaiki - karstuma sezona, lietus un aukstuma sezonas. Februarī gaisa temperatūra sāk pamazām celties, pašas karstākās dienas ir no maija - jūnijam. Šajā laikā, kad temperatūra turās pie 45°C, labāk ir doties uz kalnu kūrortiem vai pārgājienā uz Himalajiem. Dienvidos jūnija sākumā, bet ziemeļos jūlijā, sākas lietus sezona. Lai arī lietus nelīst katru dienu, taču labāk šajos mēnešos pabūt Radžasthaņa, kad tās tuksneši ir īpaši skaisti. No oktobra sākas labākais laiks tūrismam: zilas debesis, silta saule un pirmsrudens vēsums. Decembrī un janvarī dažās ziemeļu pilsētas zeme dažkārt pārklājas ar sarmu, bet Himalajos kalnu slēpošanas sezona rit pilnā sparā.

LAIKS
Indijā nepāriet uz vasaras laiku, tāpēc vasarā laiks ar Rīgu atšķirās par 2,5 stundām, bet ziemā - 3,5 stundām.

VALŪTA
Maiņas kurss apmēram līdzinās 1 ASV dol.=43 indijas rūpiji. Ieteicams mainīt valūtu tikai bankās un sertificētos valūtas maiņas punktos, līdzi ņemot deklerāciju, par valūtas ievešanu. Tas dod tiesības samainīt valūtu atpakaļ izbraucot no valsts. Ja summa ir no 10000 dol. skaidrā naudā vai čekos, tad šķērsojot robežu, nepieciešama deklerācija. Rūpijus ievest un izvest ir aizliegts.

MUITA
Bez nodevām var ievest un izvest priekšmetus personīgai lietošanai, personīgos juvelierizstrādājumus, dāvanas par 600 rūpijiem, 200 gb. cigaretes, 50 cigārus un 0,95l alkaholisko dzērienu.

VESELĪBA.
Īslaicīgai uzturēšanai valstī, potes nav nepieciešamas. Nedzeriet nevārītu ūdeni, sargieties no saules dūriena un apdegumiem. Iegādājieties līdzekli pret kukaiņu kodumiem.

 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.