Indija. Atpūta Keralā.


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Indija


 

Papildus izmaksas:
  • Lidojums no

Indija. Atpūta Keralā.

Indijā katrs iespaids ir jauns un iespaidīgs, tajā slepjās daudz neparasta. Tautas, daudzu gadsimtu kultūra, brīnumainās valodas un izloksnes, eksotiskie apģērbi un ainavu daudzveidība, tas viss priecē acis. Jūs pārsteigs kūsājošā dzīve induistu templī, ar tā neparstajām, daudzo dievu skulptūrām. Visur Jūs sagaidīs laipni un viesmīlīgi cilvēki.

Lieliskie, gandrīz visus gadsimtus iekarotājiem neskartie, dienvidi: šeit nacionālais mantojums ir saglabāts labāk, kā citos valsts reģionos. ČENNAJ pilsēta (Madrasā) - induistu tradīciju klasiskās deju Bharata Natajam centrs. No šejienes tiek ņemti tempļu skulptūru veidojumu avoti, tā vienlaicīgi ir ticības iemiesojums un tamilsku tautas meistarība. Šī ir dravidu civilizācijas dzimtene, vienā no senākajām pasaules kultūrām, kura pārvaldīja rakstīšanu.

Keralu sauc par Dievu, maģijas un garšvielu zemi.Keralas štats atrodas Indijas dienvidrietumu piekrastē, aizņem zemes joslu, kas stiepjas starp kalniem austrumos un Arābijas jūru. Tas ir tropu krasts ar raksturīgu musonu lietu, kanālu un ezeru izrobots – tūristu paradīze Indijas dienvidos. Maigs klimats, lieliskas un plašas pludmales, mierīgi iekšējie ūdeņi, smaragdzaļas tējas plantācijas, daudzveidīga fauna, ūdenskritumi, ajūrvēdas dziedniecība, bagātas kultūras tradīcijas, pārsteidzoši svētki, vēstures un arhitektūras pieminekļi, eksotiska virtuve – tas viss skatāms un izbaudāms Keralā. Kerala ir viens no sociāli attīstītākajiem štatiem Indijā, ar simtprocentīgu lasītprasmi, zemāko bērnu mirstību, garāko dzīves ilgumu valstī. Bez tam Kerala ir tīrākais štats Indijā. Šeit ir attīstīta tūrisma industrija, ir vairākas lidostas (Kočina, Trivandruma, Kalikuta), de-lux viesnīcas.

Keralā valda tropu klimats, maigs un mērens ar diviem musonu periodiem gadā – galvenais jūnijā-jūlijā, otrs – oktobrī. Temperatūras svārstības nelielas, nav vēsāks par 22°C. Labākais laiks – augstā sezona – no decembra līdz aprīlim. Nepieciešams viegls, tropiem piemērots apģērbs, bet ziemas vakariem ieteicams kas siltāks. Ja gatavojaties apmeklēt Keralu musonu periodā, līdz jāņem lietusmēteli un lietussargu.

Keralas virtuve ir tik pat daudzveidīga kā šī reģiona vietas. Garā krasta līnija un saldūdens, visuresošās kokospalmas, bagātīgā augu valsts – viss ietekmējis Keralas virtuvi. Tajā ir daudz saldūdens un jūras dzīvnieku, gandrīz katrā receptē iekļauts kokosrieksa mīkstums, piens vai eļļa. Plaši tiek izmantotas garšvielas, pēc kurām kuģoja Vasko da Gama: melnie pipari, kardamons, čilli pipari. Dabiska, ajūrvēdas principiem sekojoša, acis priecējoša – tāda ir Keralas virtuve. Puttu – pīrādziņi no rīsu miltiem. Tiem ir cilindra forma, jo gatavoti tvaikos bambusa stiebros vai metāla trubiņās. Saldumus mīlošajiem iepatiksies puttu ar banāniem, cukuru, bet asu ēdienu cienītājiem – ar kadalu (kariju). Sadja – tradicionāls svētku ēdiens, ko parasti gatavo uz kāzām vai festivāliem. To gatavo no rīsiem un 40 dažādām piedevām, ēd ar rokām. Vēl viens interesants Keralas virtuves ēdiens ir appams – pankūkas ar mīkstu vidu un cietām, kraukšķīgām malām. Tās gatavo no rīsu miltiem, ko iejauc palmu sulā, tiek pasniegtas ar gaļu, banāniem vai dārzeņiem. Idijappams – arī no rīsu miltiem, atgādina plānas mīklas pīrādziņus.

Keralas plūdmales:

Šanghumughama

Pludmale atrodas netālu no Trivandrumas starptautiskās lidostas un ir lieliski piemērota ūdens sprota veidu cienītājiem. Šeit ir veselības klubs, parks bērniem, zvaigznes formas restorāns u.c. Galvenais notikums – ikgadējas motociklistu sacensības.

Veli

Pludmale atrodas tikai 2 kilometru attālumā no Trivandrumas lidostas. Skaistajai pludmalei apmeklētājus piesaista zeltainas smiltis un izklaides parks. Galvenais objekts ir lieli iekšējie ezeri, ko no okeāna atdala šauras smilšu strēles. Pa ezeriem var vizināties laivās, vērojot zvejniekus darbā. Lieliskajā pludmales parkā redzēsiet augus, ko kuriem gatavo garšvielas, kā arī ne mazums mākslas priekšmetu. Citas izklaides – vizināšanās ar laivu, peldošs restorāns, vizināšanās ar poniju un atklātais teātris.

Kočinas forts

Kočinas forts atrodas upes deltā, vietējais zivju zvejas centrs. Netālu atrodas sv. Franciska baznīca (pirmā baznīca, kuru Indijā uzcēla portugāļi). Jaungadā pludmalē notiek karnevāls un tirdziņš. Šeit iespējams iegādāties svaigi ķertas un gatavotas jūras veltes. Kočinas fortā iespējams skatīt ķīniešu zvejas tīklus, kas ir seno malabaras piekrastes viesu – ķīniešu – mantojums. Spriežot pēc hronikām, pirmoreiz tos uzstādīja laikā starp 1350. un 1450. gadu. Gatavoti no tīkkoka un bambusa, tie darbojas pēc balansa principa. Vislabāk tīklus skatīt no Vasko da Gamas laukuma. Sv. Franciska baznīca portugāļu laikā bija katoļu (1503 – 1663), holandiešu laikā – reformatoru (1664 – 1804), bet britu – anglikāņu baznīca (1804 – 1947). Mūsdienās tā pieder Dienvidindijas baznīcai. Ēka sākotnēji celta no koka, vēlāk pārbūvēta no akmens (XVI gs.).

Čeraija

Pludmale 35 km no Kočinas, mierīgā un klusā vietā. Čeraija slavena ar jūras veltēm un vietējo vīnu – toddi. 4 km attālumā atrodas Pallipuram forts, ko cēluši portugāļi.

Kovalama

Kovalama – viena no Indijas pludmalēm, kas pazīstama visā pasaulē. To veido trīs nelieli līči. Mēness naktīs no šejienes labi vērot klintis un mierīgos viļņus... Aiz pludmales – kokospalmu audzes. Kovalama atrodas 14 km no Keralas galvaspilsētasTrivandrumas, ērti sasniedzama ar autobusu..

Bekala

Izslavētā, palmu ieskautā Malabaras pludmale – klusa, mierīga un pārsteidzoši skaista vieta. Tuvumā slejas ievērojamaisBekalas forts, kas celts pirms vairāk kā 300 gadiem. Tas celts 1650-gados Ikkeru dinastijas Šivappoi Naikoma laikā, to pārņēma Haders Ali Maisorskis, vēlāk – britu Jūras bastions. Pazemes tuneļi un observatorijas tornis joprojām izskatās iespaidīgi. Aiz zvejnieku ciema sākas Pallikeres pludmale.

Informācija par valsti:

KLIMATS
Šajā milzīgajā valstī ir iespēja izvēlēties piemērotus laika apstākļus. Šeit eksistē trīs galvenie gadalaiki - karstuma sezona, lietus un aukstuma sezonas. Februarī gaisa temperatūra sāk pamazām celties, pašas karstākās dienas ir no maija - jūnijam. Šajā laikā, kad temperatūra turās pie 45°C, labāk ir doties uz kalnu kūrortiem vai pārgājienā uz Himalajiem. Dienvidos jūnija sākumā, bet ziemeļos jūlijā, sākas lietus sezona. Lai arī lietus nelīst katru dienu, taču labāk šajos mēnešos pabūt Radžasthaņa, kad tās tuksneši ir īpaši skaisti. No oktobra sākas labākais laiks tūrismam: zilas debesis, silta saule un pirmsrudens vēsums. Decembrī un janvarī dažās ziemeļu pilsētas zeme dažkārt pārklājas ar sarmu, bet Himalajos kalnu slēpošanas sezona rit pilnā sparā.

LAIKS
Indijā nepāriet uz vasaras laiku, tāpēc vasarā laiks ar Rīgu atšķirās par 2,5 stundām, bet ziemā - 3,5 stundām.

VALŪTA
Maiņas kurss apmēram līdzinās 1 ASV dol.=43 indijas rūpiji. Ieteicams mainīt valūtu tikai bankās un sertificētos valūtas maiņas punktos, līdzi ņemot deklerāciju, par valūtas ievešanu. Tas dod tiesības samainīt valūtu atpakaļ izbraucot no valsts. Ja summa ir no 10000 dol. skaidrā naudā vai čekos, tad šķērsojot robežu, nepieciešama deklerācija. Rūpijus ievest un izvest ir aizliegts.

MUITA
Bez nodevām var ievest un izvest priekšmetus personīgai lietošanai, personīgos juvelierizstrādājumus, dāvanas par 600 rūpijiem, 200 gb. cigaretes, 50 cigārus un 0,95l alkaholisko dzērienu.

VESELĪBA.
Īslaicīgai uzturēšanai valstī, potes nav nepieciešamas. Nedzeriet nevārītu ūdeni, sargieties no saules dūriena un apdegumiem. Iegādājieties līdzekli pret kukaiņu kodumiem.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.