Itālija. Atpūta Sicīlijā.


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Itālija


 

Itālija. Atpūta Sicīlijā.

Itālija atrodas Apenīnu pussalā – Vidusjūras reģiona centrā. No valsts robežas ziemeļos līdz tās dienvidu krastam pie Vidusjūras ir aptuveni 1300 km.

Itālija ir moderna, dzīvespriecīga, ekonomiski aktīva valsts. Lai izprastu un iemīlētu Itāliju, būs par maz ar to, ka apskatīti tās apburošie arhitektūras pieminekļi, mākslas šedevri muzejos un galerijās. Itālijā ir "„jāizgaršo”, baudot tajā valdošās dzīves un tradīciju pilnību: jāiepazīstas ar itāļu mūziku, vienkārši jādodas pastaigās (un nevilšus vērojumos) pa pilsētu ielām, jānopeldas jūrā un jāpamielojas ar itāļu ēdieniem un vīniem.
Itālija ir valsts – muzejs, kurā bezgala daudz brīnumainu dārgumu – gan dabas veidotu un dāvātu, gan kultūrvēsturisku. Starp dabas brīnumiem jāmin, piemēram, vulkāni – gan apdzisušie, gan aktīvie: Etna, Vezuvs, Stromboli. Bez šiem vulkāniem grūti pat iedomāties Neapolei, Sicīlijai un Lipāru salām raksturīgās ainavas.
Savukārt mēģinājums uzskaitīt Itālijas kultūrvēsturiskos objektus noteikti būtu lemts neveiksmei. Jo katra Itālijas pilsēta ir īsta dārgumu glabātuve, kurā tur cieņā un godā aizgājušo laikmetu brīnumainās liecības visdažādākajās jomās. 

Сenas on-line no 488 EUR

No Rīgas cenas meklēšana Tez Tour>>

Sicīlija – lielākā Vidusjūras sala, kas vilina ar tās vēsturiskajām bagātībām, kā arī ar skaistajām ainavām – kalnienēm, kalniem, līdzenumiem un ar vairāk kā tūkstots kilometru garo daļēji klinšaino, daļēji smilšaino piekrasti.

Sicīlijai ir sena vēsture, kuru veidojuši grieķi, romieši un normandieši. Sicīlija ir arī neskaitāmu mītu un noslēpumainu leģendu zeme. Te tiek kopti gadsimtiem seni ieradumi un paražas, ar kurām var iepazīties svētku dienu procesijās un tautas svētkos.

Zināmākā brīvdienu pavadīšanas vieta ir Taormina, kas pēc Gētes vārdiem ir "skaistākās dabīgās kulises pasaulē" – lielākais aktīvais vulkāns Eiropā – Etna. Tā pakājē atrodas skaists golfa laukums.

Nacionālā virtuve:
Itālija
vizītkarte ir visdažādākās „pastas” – makaronu izstrādājumi, no tiem populārākie ir spageti. Piedāvātas tiek ļoti dažādas putras – „Fetučīni”, „ Taljoni”, „Trenette”, „Picokeri”. Dienvidos vairāk iecienīti ir jūras produkti – cepta zobenzivs, krevetes un mīdijas. Lielā cieņā ir dārzeņu salāti ar olīvu eļļu un siera gabaliņiem. No desertiem piedāvāti tiek ļoti garšīgi saldējumi, siera tortes, visdažādākos šokolādes veidus. Ļoti iecienīts dzēriens ir kafija, kā arī vīns, kurš tiek likts uz galda katrā ēdienreizē. Vieni no pazīstamākajiem ir „Kjanti”, vermuts „martini”, aperitīvs „Kampari”. Lieliski ir arī liķieri – „Amareto” un „Sambuka”, populārs ir arī vietējais degvīns „grappa”.

Kūrorti:

Palermo (itāļu - Palermo, sicīliešu - Paliermu vai Paliemmu) - pilsēta Itālijas dienvidos, osta Sicīlijas ziemeļkrastā pie Tirēnu jūras. Sicīlijas reģiona galvaspilsēta un lielākā pilsēta. Palermo provinces centrs.

Argidžento – viena no galvenajām arheoloģiskajām zonām pasaulē, kur atrodas dažādu seno ēku drupas.

Monreale - šī maza pilsētiņa atrodas 325 m v.j.l. 7 km no Palermo. Pilsētā ir skaistas baznīcas un klosteri, īpaši populāra ir „Santa Maria Nuova” katedrāle..

Taormina ir viena no visskaistākām pilsētām Sicīlijā, visaugstākā līmeņa grezns klimatiskais kūrorts, kas atrodas uz jūrai atvertas kalnu terases, no kuras paveras lielisks skats uz apkartni. Šeit aug skaistas palmas, priedes, mandeles, kā arī sulīgi mandarīni, citroni, apelsīni, greifrūti.

Informācija par valsti:

Oficiālā valoda: Itāļu
Reliģija: Katoļi (90%) u.c.

Klimats: Mērens un subtropisks Vidusjūras klimats. Itālijas ziemeļos un Padānas zemienē klimats ir pārejošs no subtropiska un mērenu, vasaras ir karstas, vidējā jūlija temperatūra ir no +22?C līdz +24?C, ziemas ir aukstas un tumšas, vidējā janvāra temperatūra ir ap 0?C. Dienvidos ir Vidusjūras klimats, vasaras ir karstas un sausas, vidējā jūlija temperatūra ir +26?C, ziemas ir siltas un maigas, vidējā janvāra temperatūra ir no +8?C līdz +10?C, sniegs uzsnieg reti (izņemot kalnu rajonus, kur virs 1500 m sniegs turas 200 dienas gadā). 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.