Kipra. Atpūta Kiprā.


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Kipra


 

Kipra. Atpūta Kiprā.

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales – lūk, galvenie kritēriji, pēc kuriem daudzi cilvēki izvēlās atpūtas vietas, un, protams, Kipra ir čempione šajā ziņā. Šī brīnumainā sala ar neatkārtojamajiem dabas kontrastiem ir īsta Vidusjūras pērle, kas pievilina miljoniem tūristu no dažādām pasaules valstīm. Tie, kas šeit ir pabijuši, teic: ja uz pasaules kaut kur ir paradīze, tad tā ir tieši Kiprā. Saules pielietās smilšu pludmales un zilā jūra mijas ar dižajiem kalnu masīviem, kurus klāj mūžsenie meži; citrusaugu dārzi un banānu plantācijas mijas ar olīvkoku birzīm un vīnogulājiem. Ne velti tieši šīs salas krastā no jūras putām iznāca visu mīlētāju aizbildne, mīlestības un skaistuma dieviete Afrodīte.

Kipras liktenis ir dramatisks un notikumiem bagāts. Salas bagātību vai trūkumu tās 9000 gadu ilgajā vēsturē ir noteikuši feniķieši, ēģiptieši, asīrieši, persieši, romieši, bizantieši, arābi, krustneši, dženoviešii, venēcieši, turki un briti - visi, kas valdījuši Kiprā savas valdīšanas ziedu laikos. Tikai 1960. gadā sala ieguva brīvību - kļuva neatkarīga no Lielbritānijas, kuras kolonija bija līdz tam. 

Kiprā saglabājušās akmens laikmeta apmetņu vietu paliekas, grieķu ģimnāzijas un katedrāles, romiešu villas un teātri, Bizantijas laika baznīcas un klosteri, kurus rotā nenovērtējamas mozaīkas, krustnešu pilis un venēciešu cietokšņi, gotikas katedrāles un turku mošejas. Tas viss kopā šodien nosaka salas vienreizību un neatkārtojamību -- tajā lieliski saderas skaistums un miers, senlaicīga kultūra un mūsdienīgs dzīves ritms. Tāpēc Kipra ir neaizmirstama atpūtas vieta cilvēkiem ar dažādām interesēm.

Salas klimats tiek uzskatīts par vismērenāko un veselībai labvēlīgāko mūsdienu pasaulē, tāpēc Kiprā ir daudz ilgdzīvotāju. Aptuveni 320 dienas gadā spīd saule. Ziemas vidējā temperatūra ir +150 C, tomēr kalnos ir vēsāks. Ļoti pievilcīga un gleznaina Kipra ir pavasarī. No februāra līdz martam pļavas un laukus rotā milzums daudzkrāsainu savvaļas ziedu: sarkanās tulpes, dažādu krāsu gladiolas, īrisi, lilijas un orhidejas. Saules un jūras sporta veida piekritējus pievilina garā vasaras sezona, kad gaisa temperatūra sasniedz +350 C, un ir visas iespējas gulties zem karstajiem Vidusjūras saules stariem un tīksmi izbaudīt peldes dzidrajā jūras ūdenī. Īpaši jauki ir vasaras vakari, kad kļūst vēsāks, uzpūš svaigs jūras vējiņš, un iespējams pasēdēt tavernā, lai baudītu tradicionālos Kipras ēdienus un malkotu brīnišķīgos vietējos vīnus, slava par kuriem cēlusies vēl antīkās pasaules laikā.

Ceļojumi no Rīgas 524 EUR

cenas meklēšana on-line>>    

Aija Napa
Aija Napas pilsētiņa atrodas valsts dienvidaustrumos, Kipras salas tālākajā punktā. Tas ir pazīstamākais salas kūrorts, kurā dzīve kūsā cauru diennakti. Šo kūrortu sauc arī par Kipras Ibisu. Tā ir Kipras nakts galvaspilsēta, kuru iemīlējuši visas pasaules jaunieši. Pilsētas centrs pulsē nakts dzīves ritmā, tur kafejnīcu un bāru murdoņa nenorimst līdz pat rītausmai, tur vienmēr būsit notikumu centrā....

Protara
Protara ir jauns, strauji augošs kūrorts Kipras dienvidaustrumu piekrastē – Paralimni tūrisma reģionā (līdz kūrortam no Larnakas lidostas jābrauc aptuveni pusotra stunda). Salīdzinājumā ar kaimiņos esošo Ajanapu (Agia Napa), kuru nereti min kā tusētāju iecienītu vietu, Protara ir klusāks kūrorts – tā piekraste ir slavena ar savām smilšu pludmalēm un skaistajiem, klinšu ieskautajiem līcīšiem..

Larnaka
Larnaka – viena no vecākajām pilsētām, kas celta vēl Mikēnu laikā. Trešā Kipras pilsēta pēc lieluma. Tajā dzīvo 80 000 cilvēku. Kipras salu ar ārpasauli saista Larnakas starptautiskā lidosta, kura atrodas pilsētas nomalē. Pilsētu ieskauj mazi ciematiņi, kas slaveni ar sudraba izstrādājumiem, smalkām mežģīnēm, vienu no visvecākajiem Kipras klosteriem un VI gs. bizantiešu mozaīku tajā. 

Limasola
Limasola ir otrā lielākā salas pilsēta, lielākā Vidusjūras osta, vīna darīšanas centrs un vilinošs atpūtas kūrorts Kipras dienvidu daļā - 70 km attālumā no tās atrodas Larnakas lidosta. Limasola priecē tūristus ar 16 km garu piekrastes joslu, kur iekārtotas tīras pludmales ar komfortablām viesnīcām, restorāniem, tavernām un citām izpriecu vietām. Tai raksturīga festivālu un karnevālu dažādība. Vasarā pilsētā notiek iespaidīgs teātra festivāls, uz kuru ierodas trupas no visas pasaules. Visas izrādes notiek senā amfiteātrī ar brīnumainām dekorācijām, maģisku gaismas spēļu pavadījumā. Rudenī vīna gardēži satiekas Limasolas tradicionālajā vīna festivālā, kur var nogaršot vietējo vīndaru vīnus. 

Pafa
Šī nelielā kūrortpilsētiņa atrodas Kipras salas dienvidrietumos. Leģenda vēsta, ka pilsētiņa uzcelta, lai iemūžinātu Trojas kara beigas. Pafa ir vēsturiskā Kipras galvaspilsēta. Šobrīd mūsdienīgs kūrorts, kurā var atrast viesnīcu jebkurai gaumei. Pilsētā dzīvo vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku, 12 km attālumā no tās ir starptautiskā lidosta.

NODERĪGA INFORMĀCIJA

Valoda
Oficiālā valoda Kiprā ir grieķu valoda. Visur tiek izmantota angļu valoda, kas tiek uzskatīta par otro oficiālo valodu un tiek plaši lietota saskarsmē. Arvien vairāk lieto arī franču un vācu valodu.

Dzeramnauda
Restorānos parasti dzeramnauda ir 10% apmērā no rēķina summas. Viesnīcās pieņemts atstāt dažas monētas istabenēm.

Aizliegts
Arheoloģisko vērtību izcelšana no jūras dzelmes un to izvešana no Kipras teritorijas bez kompetentu valsts varas iestāžu speciālas atļaujas ir stingri aizliegta. 

Kipras viesiem jāciena vietējās reliģiskās tradīcijas. Apmeklēt klosterus un baznīcas šortos un dziļi dekoltētos tērpos aizliegts.

Kipra ir trešā lielākā Vidusjūras sala pēc Sardīnijas un Sicīlijas. Tās kopējā platība 9251 km2, bet tās garums ir lielāks nekā Korsikai vai Krētai. Pašā platākajā salas vietā tās garums virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem sasniedz 96 km, bet no austrumiem uz rietumiem – 224 km. Kopējais krasta līnijas garums ir 780 km. Salas krasti bagātīgi nosēti ar klintīm un smilšainiem līčiem. 

Ziedoši lauki, auglīgas ielejas un smailas kalnu virsotnes, saules sakarsēti līdzenumi un vēsi meži – lūk, Kipras ainavas tipiskās iezīmes. Visas salas garumā gandrīz paralēli stiepjas divas kalnu grēdas -- ziemeļos Kirinijas kalnu masīvs, dienvidos – Trodosas masīvs. Tīrais kalnu gaiss un dzidrie, čalojošie avoti, gleznainās taciņas, mīkstais, maigais klimats veicina tūristu interesi un pievilina tos šajās atpūtas vietās. Īpaši vasaras karstajā laikā. 

Kipriešiem patīk svētki un svinības, un viņi tos arī atzīmē ar īpašu pacēlumu. Laukos saglabājušās daudzas senas tradīcijas un paražas, kuras sevišķi tiek ievērotas, svinot Ziemassvētkus, Jauno gadu, Epifanijas – trīs zintnieku svētkus, Lieldienas. Grieķu pareizticīgajai baznīcai Lieldienas ir galvenie gada svētki.

Oficiālie Kipras valsts svētki:
Grieķu nacionālās atbrīvošanās revolūcijas gadadiena (25. marts);
Nacionālās atbrīvošanas cīņas pret angļu kolonizatoriem uzsākšanas diena (1. aprīlis);
Pavasara un darba diena (1. maijs);
Neatkarības diena (1. oktobris);
“Ohas” diena (28. oktobris).

Bez šiem svētkiem kipriešiem gada laikā ir vēl aptuveni 40 svinami tautas svētki, tradicionāli gadatirgi u.c. atzīmējamas svinības. Piemēram, vīģu svētki Zakaki ciematā netālu no Limasolas, ziedu gadatirgi Pafosā, "kataklizmos”– slavenie pagānu izcelsmes ūdenssvētki, tautas deju festivāls Limasolā. Lielu popularitāti gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū iemantojuši tradicionālie ikgadējie vīna svētki, kas septembrī notiek Limasolā. Šie svētki ilgst vairākas dienas. Programmā paredzēta gan Kipras vīna degustēšana, gan koncerti un teatralizēti uzvedumi, gan dejotāju un dziedātāju konkursi. Salas tradīcijas sakņojas tālā pagātnē un tiek saglabātas arī mūsdienās. Viena no tām – kipriešu viesmīlība un neparastā sirsnība. Viņi priecājas ieraudzīt ciemiņus no jebkuras valsts. 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.