Kuba. Pludmales Atpūta .


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Kuba


 

Papildus izmaksas:
  • Lidojums no

Kuba. Pludmales Atpūta .

Atpūta Kubā vienmēr ir vilinājusi tūristus ne tikai ar savu tropisko eksotiku, bet arī īpašo salas sadzīves kolorītu. Katru gadu Kubu apmeklē vairāk nekā pusmiljons tūristu no visas pasaules. Ja Jūs ceļojumos rodat dzīvesprieku, tad iesakām apmeklēt Kubu. Jo Kuba ir īsta tūristu paradīze. 

Atpūta Kubā – brīnišķīgas pludmales ar kristāldzidru zilu ūdeni un baltu smilti, koraļļu rifi un sēkļi, kā radīti aizrautīgai makšķerēšanai. 

Kuba – „Karību jūras pērle” – īsta paradīze tūristiem, apburoša ar silto klimatu, pasakainajiem liedagiem un dzidro jūras ūdeni. Daudzas grotas saglabājušas salas pirmatnējo iedzīvotāju sadzīves pēdas, bet tālāko laiku vēsture bagātīgi atspoguļojas koloniālajā arhitektūrā, muzejos un mākslas galerijās. 
Mūzika – aizraujoša, temperamentīga, kaisma, tā uzkarsē asinis, aizskar dvēseles stīgas un savaldzina līdz sirds dziļumiem. 
Tūristi, kas ieradušies atpūsties Kubā, atklāj katrs savu Kubu – te ir tik daudz ko redzēt, vērtēt, baudīt! Atklāj katrs savu Kubu un atstāj savas pēdas tās savdabīgajā kultūrā un vēsturē.

Kubas kūrorti:

Varadero

Varadero ir slavenākais Kubas kūrorts. Greznas viesnīcas, villas un izsmalcināti restorāni, golfa laukumi, daivings un daudzas citas aktivitātes palīdzēs pilveidot Jūsu atpūtu. Pussala uz kuras atrodas kūrorts ir 18 km gara un 700 m plata. Varadero piesaista daudz tūristus, tomēr pludmales nekad nemēdz būt pārpildītas.
Tā pat kā jebrurš Kubas kūrorts, Varadero piedāvā saviem viesiem ārkārtīgi plašas laika pavadīšanas iespējas.
Ja Jūs esat zinātkārs un mīlat dabu, Jūs noteikti vēlēsieties pabūt Varaikakosa rezervāta zonā, kuru apmeklētājus gaida dažādi patīkami pārsteigumi, piemēram, iespēja ieraudzīt vienu no pasaulē senākajiem kaktusiem pasaulē, kas tiek dēvēts par Patriarhu, tā vecums pārsniedz 500 gadu robežu.

Havana

Kubas galvaspilsēta. Viena no svarīgākajiem tūristu centriem lielākajā Lielo Antiļu salu grupā. Havanas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO vēsturiskajā mantojumā. Vēsturiskais centrs ir kļuvis par populāru ekskursiju sākuma vietu.
Katru vakaru pulkstens deviņos Havanā notiek tradicionālā lielgabala šāviena cerimonija, tā ir krāšņa, tradicionāla cerimonija. Koloniālisma laikmetā lielgabala šāviens bija signāls pilsētas vārtu aizvēršanai un ķēdes uzvilkšanai strap cietokšņiem, kas liedza kuģiem ieeju līcī. Mūsdienās šis šāviens nozīmē jautrās nakts dzīves sākumu.
Havanas iedzīvotāji ir ļoti draudzīgi, pat nedaudz familiāri. Viņi var uzsākt sarunu uz ielas vai paspiest roku. Vietējie iedzīvotāji nereti uzņem mājās tūristus, kurus pat nepazīst. Tūristus sagaida laipna uzņemšana, viņi vienmēr tiks pacienāti ar rumu vai kafiju un cigāriem. Šī ir lieliska iespēja pavērot vietējo iedzīvotāju sadzīves īpatnības.

Cayo Largo

Cayo Largo sala ir šaura zemes strēle, kas atrodas uz dienvidiem no Kubas.
Salu apskalo siltie un mierīgie Karību jūras ūdeņi, tieši tāpēc zemūdens valstība ir bagāta ar jūras radībām un koraļļiem. Ievērības cienīga vieta ir bruņurupuču ferma un dabas parks, kurā dzīvo flamingo, pelēkie gārņi, iguānas un kolibri.

Playa Esmeralda

Playa Esmeralda savu nosaukumu ieguvusi pateicoties smaragdzailajiem ūdeņiem, kas apskalo pludmales. Šī pludmale stiepjas 900 m garumā un ir patiesa paradīze mierīgas atpūītas cienītājiem.Šo pludmali aizsargā iespaidīgas kāpas.

Cayo Coco un Coyo Guillermo

Abas šīs salas ir savstarpēji saistītas ar mākslīgi veidotu dambi līdz Kubas salai.
Burvīgas balto smilšu pludmales, dzidrais, zilganais ūdens gandrīz vienmēr skaidrās debesis.

Informācija par valsti:

Galvaspilsēta - Havana.

Transports – ir daudz vietu, kur var noīrēt automašīnu, sākot no „oldsmobile” līdz pat džipam, arī mopēdus un divriteņus. Īres maksa automašīnām ir aptuveni 45 USD diennaktī. Degvielas cena ir aptuveni divas reizes augstāka nekā Eiropā. 

Iedzīvotāji – aptuveni 10 miljoni cilvēku. Valodas – oficiālā valsts valoda – spāņu. Pilsētās ir cilvēki, kas var sarunāties arī krievu, angļu un franču valodās. Reliģija – Kubas iedzīvotāji galvenokārt pārstāv Romas katoļu baznīcu. 

Klimats – gada vidējā temperatūra Kubā: +29 oC. Valstī prasktiski vērojamas tikai divas sezonas. Lietus periods ilgst no maija līdz augustam, bet sausais periods no septembra līdz aprīlim. Vidējā gada ūdens temperatūra ir +26 oC. 

Naudas vienība – kopš 2004. gada 8. novembra Kubā apritē vairs nav amerikāņu dolāra. Šo soli valdība īstenoja, kad ASV pastiprināja jau iepriekš ieviestās ekonomiskās sankcijas pret Kubu. 

Tagad kubieši, ārvalstu pilsoņi un tūristi veikalos var norēķināties, maksājot tikai ar vietējo valūtu – konvertējamo peso (tiek izmantots norēķinos ar tūristiem, attiecība pret USD – 1:1). Mainot USD pret peso tiek ieturēta fiksēta komisijas maksa.

Piezīme. Līdz 2004. gadam dolārs Kubā bija brīvā apgrozībā ar tūrismu saistītās sfērās. Tūrisma jomā  praktiski visi norēķini tika veikti tikai dolāros, turklāt vairumā gadījumu – neliela nomināla banknotēs.

Elektroenerģijas spriegums – elektroenerģijas spriegums Kubā ir 110 V. Līdzpaņemtajām elektroprecēm nepieciešami adapteri, jo ligzdas neatbilst Eiropas standartiem. Tomēr daudzās modernajās viesnīcās elektroenerģijas spriegums jau ir 220 V.

Ēdināšana – kubiešu virtuves pamatā ir cūkgaļa, vistas gaļa un dažādas garšvielu piedevas. Iecienītas arī jūras veltes: zivis, langusti, garneles. Izplatītākais ēdināšanas tips viesnīcās: All Inclusive.

Medicīnas pakalpojumi – visnepieciešamākos medikamentus iesakām ņemt līdzi uz Kubu. Galīgas nepieciešamības gadījumā medicīnisko palīdzību specializētajā klīnikā Varadero, kur ārstējas tikai tūristi. Ātrā medicīniskā palīdzība, pirmā medicīniskā palīdzība un pirmais poliklīnikas apmeklējums – bezmaksas pakalpojumi. 

Iepirkumi – kā suvenīrus un dāvaniņas var iegādāties melnos koraļļus, kā arī dažādus izstrādājumus no tā. Īpaši efektīvi šie izstrādājumi izskatās, kad ir iestrādāti sudrabā. Interesanti ir arī izstrādājumi no bruņurupuča bruņām, īpaši aproces un matu sprādzes. Gandrīz neviens tūrists neaizbrauc, neiegādājies 1-2 pudeles ruma un īstos Kubas cigārus. Ja tūrists iegādājas kādus izstrādājumus no krokodila ādas, tad pārdevējam noteikti jāvaicā pēc licences, lai šo preces būtu iespējams izvest no Kubas – citādi to konfiscēs muita. Licences dati parasti saņemami tikai veikalos. Tirgos krokodila ādas izstrādājumi gan ir 3-5 reizes lētāki, taču tur licences parasti neizsniedz.

Svētku dienas – 1. janvāris, 1. maijs, 25. un 27. jūlijs, 10. oktobris.

 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.