Spānija. Atpūta Kosta Bravā


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Spānija


 

Spānija. Atpūta Kosta Bravā

Spānija – siesta, fiesta un basta

Katalonija ir viena no Spānijas 17 autonomajiem apgabaliem. Tā robežojas ar Franciju. Tās krastus apskalo Vidusjūra. Šajā Katalonijai piederošajā 580 kilometrus garajā piekrastē atrodas izslavētas tūrisma zonas – Kostabrava, Kosta de Barselona-Maresme, Kostadorada

Kosta Brava – tā ir pārsteidzoši skaista Vidusjūras piekraste, kura sākas pie Barselonas un beidzas gandrīz pie Francijas robežas. Kosta Brava – tie ir līči, priedēm apauguši krasti, jūras vēju apvēsmotas pievilcīgas pludmales. Šīs vietas bieži sauc par mežonīgo krastu, jo lielākajai piekrastes daļai nav izejas pie jūras – kalni un stāvās klintis tik ļoti pietuvojušies jūrai, ka neatstāj pat vismazāko zemes pleķīti pludmalei. Tomēr vietās, kur pieejamas šauras pludmales, ir izauguši brīnišķīgi kūrorti. Šīs vietas iemīļojuši peldēšanas cienītāji, jo 10 m no krasta ir pietiekami dziļa jūra.
Vieni no populārākajiem kūrortiem Kosta Bravā ir Tossa de Mara un Loreta de Mara. Tie piedāvā Jums ne īpaši dārgu, bet toties neaizmirstamu atpūtu. Kūrortos ir lieliskas iespējas sporta nodarbībām – golfa laukumi, tenisa korti, vizināšanās ar velosipēdu.
No šejienes bez grūtībām var nokļūt netālu esošajā Barselonā, apmeklēt Salvadora Dalī muzeju, Monseratas klosteri – vecāko valstī. Bērniem noteikti iepatiksies šī reģiona ūdens atrakciju parks, zooloģiskais dārzs “Aqualeon” un jūras parks “Marinlanda”. Starp kūrorta pilsētiņām ir labi attīstīta satiksme – kursē autobusi, vilcieni un jūras transports.
 
 
Loreta de Mara. Tas ir lielākais un populārākais kūrorts Kosta Bravas piekrastē.  Te ir daudz mūsdienīgu viesnīcu, izklaides centru, veikalu un lielisku pludmaļu, kuras plešas cauri visas pilsētas teritorijai.
Pilsēta atrodas aptuveni 70 km attālumā no Barselonas. Līdz tūrisma uzplaukumam, kas sākās pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, rajona galvenais dzīves avots bija vīns, olīvas un zvejniecība. Mūsdienās tā ir pilsēta, kurā izvietota lielākā daļa piekrastes viesnīcu, restorānu, diskotēku un izklaides centru. Gar jūru stiepjas brīnišķīga gājēju aleja – “promenāde”, bet līdzās atvērtajā izklaides centrā, mutuļo nakts dzīve. Vakarus Jums piedāvā pavadīt modernos kazino, omulīgos restorānos baudīt lielisko spāņu virtuvi vai jautri pavadīt vakaru diskotēkās. No piekrastes paveras pasakaina ainava, kad tūkstošiem restorānu,kafejnīcu un nakts klubu ugunis izgaismo naksnīgās debesis un jūru. Lielāko daļu izklaides vietu slēdz tikai rītausmā.
Aiz pilsētas robežām pludmale pietuvojas gleznainam, priežu audzēm apaugušam klinšainam krastam. Aktīvās atpūtas cienītāji varēs iznomāt visu nepieciešamo, kas vajadzīgs ūdenssporta nodarbībām.
Arhitektūras cienītājus piesaistīs San Roma dievnams. Loreta de Mara kūrorts katram tūristam, neatkarīgi no viņa vecuma, piedāvā neskaitāmas izklaides iespējas, kas atvaļinājumu padarīs vienreizēju un neaizmirstamu. Kūrortā ir attīstīta lieliska satiksme ar tuvējām pilsētām. Netālu atrodas “Water World” ūdens atrakciju parks.
Tossa de Mara. Tossa de Mara kūrorts atrodas 85 km attālumā no Barselonas. Šī ir Kosta Bravas viena no skaistākajām un romantiskākajām vietām. Zelta pludmale, nelielā līcī uzceltā senā pilsēta-cietoksnis: ne velti vietu sauc par Vidusjūras pērli, zilo paradīzi. Jau XX gs. sākumā to bija iemīlējuši bagātie eiropieši, vienreizējā kūrorta daili aprakstīja un dzejās apcerēja dzejnieki, bet apkārtējā ainava iedvesmoja ne vienu vien mākslinieku.
Tas ir pirmais Spānijas kūrorts, kurš saglabājis savdabīgu veidolu, kas vērojams vecajā pilsētā vai tā sauktajā Villa Vella. Pilsētas vecā daļa attiecināma uz XII gs., to ieskauj cietoksnis ar trim cilindrveidīgiem torņiem. Šie aizsardzības vaļņi piešķir pilsētai cēlumu. No pilsētas uz cietoksni ved speciāli tūristiem izveidotas akmens kāpnes. Cietoksnis atrodas kalna virsotnē no kurienes paveras lielisks skats uz jūru un pilsētas apkārtni.
Pludmale, kas stiepjas cauri pilsētai,ārpus tās robežas atduras klinšainā krastā. Tā ir visai šaura, sīku oļu pludmale. Sezonas laikā pludmale bieži ir pārpildīta. Dabas veidotā vieta, ir kā radīta romantikas un zemūdens peldēšanas cienītājiem.
Tossa de Mara kūrorts ir plaši pazīstams ar savu kulinārijas mantojumu. Pateicoties pilsētas ģeogrāfiskajam izvietojumam šeit dominē Vidusjūras virtuve. Pilsētas mājīgajos restorānos Jums piedāvās nobaudīt daudzveidīgus jūras produktu ēdienus, kuri apmierinās visprasīgāko gardēžu vēlmes. Lielu nakts klubu šeit nav (vienīgais klubs “Turrai”), bāros ir dzīvā mūzika (“Flamenco bar”, “Pepe bar”, “Tahity”). Dzīve šeit mutuļo no jūnija vidus līdz augusta beigām. Augusta beigās šeit notiek starptautisks mūzikas festivāls. Tā laikā koncerti notiek vienu vai divas reizes nedēļā.
 

Kalella

Kambrils – tā ir neliela kūrorta pilsētiņas Kosta Dorada piekrastē. Šeit dzīvo mazliet vairāk kā  32 tūkstoši cilvēku. Galvenā atšķirzīme šaj katalonijas pilsētai ir ļoti tīra jūra, koptas pludmales un iespēja mierīgi atpūsties. Кambrils izvēlas ģimenes ar bērniem un golfa mīlētāji, jo 25 km rādiusā no šī kūrorta atrodas trīs elitārie laukumi. 

La pineda

LaPineda – kūrorts, kurš atrodas Kosta Dorada viduspiekrastē. Pilsētas nosaukums radās no tā pašreizējā simbola— vidusjūras priedes. La Pineda  der kā mierīgās atpūtas cienītājiem, kā arī tiem kas vēlas aktīvi pavadīt laiku. 

Lloret de Maras

Loret-de-Мar – šīs ir populārs Katalonijas kūrorts. Tas atrodas 75 km no Barselonas un atrodas Vidusjūras krastā.Pilsētai ir divpusējā vēsture, tāpēc šīs kūrorts var būt interesants pludmales mīlētājiem, kā arī informatīvā tūrisma cienītājiem.

Salou

Salou- uz šodienu ir galvenais Katalonijas tūrisma centrs. Pilsētas kūrorta rajoni ar pludmalēm un ar milzum daudzām viesnīcam dažāda līmeņa, stiepjas no La Pineda raga līdz brīnišķīgam Kambrilam. Pilsētu Salou iespaido tūristi, tieši tapēc, šajā kūrortā atrodas daudz dažādu nacionālo bāru un kafejnīcu.

Santa Susana

Santa-Sussana- kūrorta zona, īpaši intensīvi attīstās pēdējos gados. Tā atrodas gar piekrasti un mēreni saiet kopā ar blakus kūrortu – Malgrat de Mar - ar atdzīvināto tūristisko piekrasti, gar kuru koncentrēti daudz veikalu, tirdzniecības centru, bāru, restorānu, kafejnīcu un naktsklubu. Vēsturiskā pilsetas daļa atrodas virs šosejas, uz ainaviskām virsotnēm, kas ir noklātas ar zaļumiem. Šeit var redzēt 16 gs. Majestātisko skatu torni, kā arī restaurēto pili „castell de Can Rates”, kā teritorijā tagad atrodas kultūras-maksliniecības centrs. Blakus vecpislētai atrodas lielisks parks Parque Natural de la Font del Boter. UNESKO apbalvo ar  "zilo karogu" labākos eiropas pludmales, tādus kā Santa Sussanā. 

Tossa de Maras

Tossa de Mar – ir fantastiska kūrortpilsēta 105 kilometru attālumā no Barselonas lidostas. Šī kūrortpilsēta ir īsts sapņa piepildījums romantikas un dabas cienītājiem. Tā atrodas nelielā līcī, ko ieskauj klinšaini krasti. Tossa de Mar noteikti patiks visu gadagājumu pāriem, ģimenēm ar pusaudžu vecuma bērniem, draugu kompānijai.

 
 
 
 
uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.