Taizeme. Atpūta Taizemē.


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Taizeme


 

Taizeme. Atpūta Taizemē.

Aiz trejdeviņiem kalniem, aiz trejdeviņām jūrām, aiz trejdeviņām ķēniņvalstīm – tai zemē... Tai zemē – tur trejdeviņi jūras krasti silti. Tai zemē – tur orhidejas trejdeviņiem ziediem veras. Tai zemē – tur katram atplaukst trejdeviņi silti smaidi. Tai zemē – tur trejdeviņas vēlmes piepildāmas... Tai zemē, jā, tai zemē – Taizemē...

Taizeme ir brīnumaina modernās pasaules un sen aizgājušu dienu simbioze. Zeme, kur valda pārsteidzoša tolerance pret citu ticību, citas mentalitātes un cita dzīvesveida pārstāvjiem. Tā ir vieta, kur zudusī paradīze met savus krāšņos un dzīvības prieka pilnos atspulgus mūsdienu globalizētajā pasaulē. Tempļi, debesskrāpji un bambusa būdiņas. Lotosa ziedi, orhidejas un Budas diskrētais smaids. Bagāta daba un garā bagāti ticības mācekļi. Un visa dzīvība zaļo... 

Izjādes ar labāko visurgājēju – ziloni. Izrādes, kurās zvaigžņu lomas piešķirtas aligatoriem, kobrām un eksotiskiem pērtiķēniem. Austrumiem raksturīgas izpriecas – legālas un nelegālas. Karalis, sudraba kurpītes un pelnrušķītes. Jūra, mūžzaļi meži un balta pludmales smilts. Bet pāri visam – prātu un miesu žilbinoša vasara. Varbūt Bangkokā, varbūt Puketā, varbūt Patajā...

Un trejdeviņi piedzīvojumu zibšņi: varbūt mūža lielākā zivs, varbūt apbrīnojamā koraļļu pasaules krāsu palete, varbūt elpu aizraujošs lidojums ar kaitsērfingu pār zilzaļa ūdens lagūnu, varbūt mirkļi skaistu meiteņu sabiedrībā. Varbūt klusa, dabas apjausmas pilna atpūta villā, ko ieskauj mūžam zaļojošs un dziedošs tropu dārzs, bet varbūt dižāko tempļu vai karaļa pils apmeklējums, varbūt... varbūt... varbūt...

Jebkurā gadījumā šie dzīves uzplaiksnījumi ir tā vērti, lai iemūžinātu tos foto vai video formātos. Citām dienām, citiem vakariem un citai paralēlei, lai būtu ko atminēt un tiekties pretī jauniem apvāršņiem. Varbūt vēl aiz trejdeviņām zemēm.

Atpūta Bangkokā online >
Atpūta Puketā online >

Reģioni un kurorti:

Bangkoka

Bangkoka sevī glabā lielus dārgumus un senas tradīcijas un tiek dēvēta par „Austrumu Venēciju”. Pēdējo desmit gadu laikā tā ir pārvērtusies par modernu, aizraujošu un izsmalcinātu pilsētu. Tā Tevi sagaidīs ar mirdzošiem debesskrāpjiem, kā arī ar vēsturiskiem tempļiem (pilsētu rotā aptuveni 400 budistu tempļi) un luksus līmeņa viesnīcām. Tā ir pilsēta, kas savstarpēji veiksmīgi savieno pagātni, tagadni un nākotni. Smaids un „sa-nuk” (taizemiešu vārds, kas nozīmē „jautrība”) ir kā galvenā pase Bangkokas sabiedrībā. Tā ir pārpilna ar veikaliem, kafejnīcām, augsta līmeņa viesnīcām, restorāniem un citām aizraujošām pieredzes iespējām, kā piemēram ļoti iecienītajiem klasiskajiem deju karnevāliem, kas sevī ieraus ne vienu vien to apmeklētāju. Neapšaubāmi, Bangkokas nakts dzīve sit augstu vilni un pielāgojas ikkatra gaume.

Puketa

20. gs. Puketas salas brīnumainā daba, sniegbaltās pludmales, klusie līči un dzidrā ūdens lagūnas guva savu patieso novērtējumu – Puketa kļuva par elitāru atpūtas vietu visas pasaules kontekstā, īstu tūrisma Meku. Puketā joprojām var rast visu to, kas cilvēku priekšstatos attiecībā uz salām ir idillisks un eksotisks: seni, mūžzaļi meži aizvēsturisku kalnu nogāzēs, ūdenskritumi, retu un neparastu augļu dārzi, kokospalmu un kaučuka palmu plantācijas, tehnoloģiju neskartas krastmalas un pludmales. Tajā pat laikā uz salas ir pirmšķirīgi golfa laukumi un trīs lieliski klubi, kas organizē izjādes. Stilīgie restorāni savā piedāvājumā apmierinās cilvēkus pat ar visizsmalcinātāko gaumi. No visas pasaules Puketā ierodas niršanas un zemūdens peldēšanas mīļotāji, jo te ir daudzas jo daudzas skaistas un niršanas drošībai atbilstīgas vietas, tāpat kā sertificēti niršanas klubi. Savukārt makšķerēšana jūrā nes labus un pat pārsteidzošus lomus! Peldēties un plunčāties Puketas labiekārtotajās pludmalēs ir īsta bauda – ūdens temperatūra tajās nekad nav zemāka par 26 grādiem!

Pataija

Viens no pašiem pazīstamākajiem Taizemes kūrortiem. Piedāvā ne tikai laiskošanos krāšņajās un skaistajās pludmalēs, bet arīdzan daudz un dažādas fiziskas aktivitātes uz ūdens, sauszemes un pat gaisā, kā arī ekskursijas, mutuļojošu nakts dzīvi un plašu atrakciju klāstu. Nosēdēt malā nav iespējams, ja apkārt tik daudz visa kā notiek. Sākot no izjādēm ar ziloņiem un beidzot ar lidojumu ar planieri un skatu no augšas. Nakts dzīves mīļotājiem – diskotēkas, klubi, kabarē izrādes, eksotiski šovi un neskaitāmie bāri.

Ko Čanga

Ko Čanga ir otrā lielākā sala Taizemē uzreiz aiz Puketas, taču tā nav tik pazīstama, kā Puketa, līdz ar to daudz klusāka, kā arī krāšņāka un eksotiskāka. Ko Čangā var palaimēties kādu rītu uz 5 minūtēm izbaudīt tropisko lietu, ko izraisa mākoņi, pārveļoties pāri salas kalnam. Vakaros ir iespējams vērot jāņtārpiņu plantācijas, kas ir neaprakstāms skaistums – miljons mazu uguntiņu tumsā. Varētu teikt, ka šī sala ir, ja ne gluži neapdzīvota, tad sajūtās noteikti kā no Robinsona piedzīvojumiem.

Ko Samui

Ko Samui ir Taizemes trešā lielākā sala. Tā ir bagāta ar dabas resursiem, skaistām balto smilšu pludmalēm, koraļļu rifiem un kokosriekstu kokiem. Salīdzinoši nesen, tikai sākot ar 90.gadiem salā sāka ierasties tūristi. Kopš tā laika lielākā nodarbinātība ir tieši tūrisma jomā. Tā vēl joprojām attīstās un aug. Līdz ar to šī saliņa vairāk vilinās tos, kuri vēlas izbēgt no tūristu burzmām. Šeit ir iespēja mierīgi izbaudīt dabas krāšņumu, skaistos ūdenskritumus, eksotiskos dzīvniekus, apslēpto budas dārzu un tempļus. Sajūta, it kā laiks uz mirkli apstātos.

Krabi

Krabi provinces dabas skati, kas atrodas Andamanas jūras krastā, tiek uzskatīti par visskaistākajiem un iespaidīgākajiem visā dienvidu Taizemē. To arī dēvē par Taizemes Pērli. Tieši šeit atrodas vispopulārākās pludmales, salas, nacionālie parki, piejūras kūrorti. Tieši uz šejieni uz dažādām ekskursijām brauc tūristi no tuvākās Puketas salas.

Informācija par valsti:

Ģeogrāfija.
Taizeme robežojas ar Mjanmu (Birmu), Laosu, Kampuču un Malaiziju. Kampučiju un Malaiziju. Tās krastus no dienvidu puses apskalo Dienvid-Ķīnas jūras Siāmas šaurums, no rietumu puses - Adamanas jūra un Indijas okeāns. Taizemei pieder ļoti daudz salu, vispazīstamākās ir Phuket un Ko Samui. Valsts kopējā platība ir 514 tūkst. km², iedzīvotāju skaits ir 56 miljoni cilv.

Iedzīvotāji.
Etniskā nācija ir ļoti daudzkrāsaina. Lielākā daļa iedzīvotāju runā taizemiešu valodā (apm. 30 milj. iedz.) - taizemieši, lao, šani, lu, kjūn, putaj. Lielāko grupu starp mazākumtautībām, sastāda ķīnieši. Valsts dienvidos dzīvo mazākums, kuri pieņēmuši islama ticību.

Klimats.
Taizeme atrodas tropiskā musona darbības zonā. Gads dalās divās sezonās - valgs un sauss. Lieti līst no maija līdz oktobrim, sausā sezona ilgst no novembra līdz aprīlim. Vidējā temperatūra novembrī svārstās no +22 līdz +30°C, bet tuvojoties lietus sezonai, maijā ēnā tā pārsniedz pat + 40°C. Pats jaukākais laiks, lai dotos uz šo skaisto valsti, ir periods no novembra līdz februārim, taču arī no maija līdz augustam nokrišņi nav tik lieli, lai kalpotu par šķērsli ceļotājiem.

Nauda.
Nacionālā naudas vienība - bats (1 bats līdzinās 100 satangiem). Kopā ar gandrīz izzudušajām monētām 25 un 50 satangiem (dzeltenā krāsā) vēl ir 1, 5 un 10 batu monētas (baltā krāsā), retāk sastopamas ir 2 batu monētas. Banknotes 10 batu vērtībā ir brūnā krasā, 20-zaļā, 50-zilā, 100-sarkanā un 500 batu-violetā. Līdz ar jaunām, apgrozībā atrodās arī vecās (izmēros lielākas) 1 bata monētas. Valūtas ievešana ir ierobežota, izvešana ir atļauta, atkarībā no tā, kas ievests. Visā valstī bez problēmām var apmainīt ceļošanas čekus, ASV dolārus, vācu markas. Tāpat tiek pieņemtas plašāk zināmas kredītkartes.

 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.