Vjetnama. Atpūta Vjetnamā


ceļojums ar lidmašīnu
Apmeklētās valstis: Vjetnama


 

Papildus izmaksas:
  • Lidojums no

Vjetnama. Atpūta Vjetnamā

Vjetnama (Việt Nam), oficiālais valsts nosaukums Vjetnamas Sociālistiskā Republika, ir valsts Indoķīnas pussalā. Tā ir pārsteidzoša valsts, kura lielā mērā aptver vairākas klimatiskās joslās. Vairāk nekā 80% no Vjetnamas teritorijas aizņem zemie  un vidējie  kalni.

Vjetnama atrodas Āzijas dienvidu daļā. Ziemeļos robežojas ar Ķīnu, rietumos ar Laosu un Kambodžu. No dienvidiem Vjetnamu apskalo Taizemes līcis, no austrumiem – Torkinas līcis un Dienvidķīnas jūra.

Brīvdienas Vjetnamā - ceļojums fantāzijas pasaulē ar neaizmirstāmām kalnu ainavām, kafijas un tējas plantācijām, rīsu terasēm, pludmalēm un skaistiem līčiem ar tūkstošiem neapdzīvotām salām.

Vjetnama, kuras vārds ilgu laiku asociējās ar kara šausmām, beidzot ir iekvēlinājusi un iekarojusi ceļotāju iztēli.

Vjetnama izplešas pa divām klimatiskajām zonām, ar mērenu klimatu ziemeļos, un tropisko klimatu dienvidos. Šeit ir mērenā ziemeļu zona ar ziemu no novembra līdz aprīlim, un vasara no maija līdz oktobrim, un tropiskā dienvidu zona, ar klimatu, kas līdzinās lielākajai Dienvidaustrumāzijai. Dienvidos aukstā, sausā sezozna ir no novembra līdz janvārim, karstā un mitrā sezona no februāra līdz aprīlim vai maijam, un lietus sezona no maija vai jūnija līdz oktobrim. Laiku pa laikam Vjetnamu lietus sezonas laikā skar viesuļvētras.

 Vjetnamas kūrorti:

   

Hanoi

Vjetnamas galvaspilsēta. Hanoi grūti nosaukt par kūrortu, drīzāk to varētu saukt par  vecāko pilsētu Vjetnamā. Hanoja oficiāli tika dibināta 1010. gadā mūsu ērā. Neskatoties uz straujo attīstību pēdējo desmitgažu laikā, Hanoi – tas ir īsts arhitektūras muzejs, kur valda mierīga atmosfēra un stingri provinciāls gars. Hanoi valda tropu musona klimats. Vislabāk uz šo Vjetnamana kūrortu doties atpūsties  septembrī un oktobrī. Rudens Hanoī ir silts un skaidrs.

Halong – vēl vien populārs Vjetnams kūrorts. Šeit atrodama viena no satriecošākajām pludmalēm. Halongas līča nosaukums vjetnamiešu valodā nozīmē „Dilstošais pūķis”, tajā atrodas vairāk kā 3000 salas. Šeit atrodamas dīvaina izskata klintis un ieži, kas dažbrīd atgādina bruņurupučus, dažbrīd kamieļus, kaķus vai pat pūķis. Šo visu jūs varat atrast un apskatīt ceļojot ar kuģīti pa Halongas līci.

Da Nang – Centrlālās Vjetnamas kūrorts jau sen kļuvis par vienu no populārākajiem jūras kūrortiem valstī. Šis kūrorts ir veicinājis transporta komunikāciju (starptautisko lidostu, dzelzceļa staciju). Šeit atrodama ļoti skaista pludmale:

Vietējā „China Beach” – pludmale, kas ir slavena visā pasaulē ar savām baltajām smiltīm.

Da Nang notiek arī pasaules čempionāts sērfingā.Peldēšanas sezona visās līča pludmalēm ilgst no maija līdz jūlijām, laikā kad jūra ir pavisam mierīga. Nodarboties ar sērfošanu šaja kūrortā vislabāk ir laikā no septembra līdz oktobrīm, kad ir vislabākie viļņi.

Phan Thiet  – neliela zvejnieku pilsētiņa, atrodas Binthuanas provinces centrā. Tajā pašā laikā Phan Thiet ir ļoti populārs kūrorts Vjetnamā. Tas ir ideāli piemērots visas ģimenes atpūtai. Šis kūrorts ir ļoti kluss un mājīgs. Ar smilšu pludmalēm un brīnišķām, komfortablām viesnīcām. Atpūta Phan Thiet maksimāli komfortabla ir laika periodā no novembra līdz maijam. Vasarā šeit skaitās lietus sezona.

Saigon 

Saigonas pilsēta – otrā, neoficiālā Vjetnamanas galvaspilsēta, atrodas valsts dienvidos. Savu mūsdienu nosaukumu pilsēta ieguva 1975. gadā par godu Vjetnamas valdības dibinātājiem. Lieliskais ģeogrāfiskais novietojums ļāvis Saigonai kļūt par lielāko ekonomisko centru.

Saigonas kūrorts – košs un apdzīvots, trokšņains un absolūti eiropeisks, tam ir lielisks nākotnes potenciāls turpmākai attīstībai. Saigona piesaista tūristus un biznesmeņus un no visas pasaules. Saigonā valda subtropu klimats, tāds pats kā Phan Thiet . Vidējā temperatūra gadā ir +27 C.

Phu Quoc  – pati lielākā sala Vjetnamā, platība pielīdzināma Singapūrai. Atrodas 40 km no sauszemes, stundas lidojumā no Saigonas. Šeit atrodamas skaistas smilšu pludmales, apstādīta ar kokosriekstu kokiem, ierāmēta tropiskajā mežā. Uz salas novietotoas divas milzīgas pērļu audzēšanas plantācijas – japāņu un amerikāņu, tāpēc nereti Phu Quoc salu sauc par „pērļu salu”.

Atpūtu Phu Quoc kūrortā varētu raksturot kā mierīgu un netrokšņainu, tipiska atpūtas uz salas, kura ir ideāli piemērota cilvēkiem, kas vēlas atpūsties un aizbēgt no ikdienas rūpēm un bažām.

Phu Quoc  lepnums ir lielais niršanas centrs, kurš tika atvērts 2002. gadā. Starp citu tieši daivings Vjetnamā ir pats lētķais visā pasaulēm. Tas attiecas gan uz inventāra nomas cenām, gan instruktora pakalpojumu cenān. Phu Quoc – skaists Vjetnamas kūrorts, komfortobla atpūta praktiski visa gada garumā. Lietus sezona ilgst tikai vienu mēnesi – oktobri, pārējais laiks – sausā sezona. Vidējā gaisa temperatūra +27 C.

 

Bang Tao – vēl viens interesants Vjetnamas kūrorts. Šis kūrorts ir iecienīta atpūtas vieta Saigonas iedzīvotājiem no laika, kad 1890. gada, kad šeit ienāca pirmās franču kolonijas. No Saigonas ļoti viegļi ir nokļūt līdz Bang Tao. Piekrastes josla pie Bang Tao ir izraibināta ar luksusa viesnīcām, pansionātiem un restorāniem. Bang Tao atrodas vairākas atšķirīgas pludmales: priekšējā, aizmgurējā, zīdtārpiņu, kā arī Rocher Noirpludmale. Katrai no tām piemīt savas īpašības un katra no tām ir pa savam interesanta.

Šajā Vjetnamas kūrortā valda subtropu klimats, kas nozīmē, ka labākais laiks atpūtai ir periodā no novembra līdz maijam.

  Dalat – lielisks Vjetnamas kūrorts. Sausā sezona ilgst no decembra līdz martam. Bet pat lietus sezonā šeit ir pietiekami saulaun. Dalatas kūrortas atrodas daudz ezeru, ūdenskritumu, kā arī kalnu upju. Turklāt šī ir mūžam zaļa vieta, piepildīta ar mežiem un neticami skaistiem dārziem. Šeit ir iespeājams doties izbraucienos ar laivu pa ezeru vai doties pastaigā uz kalniem. Atpūtas iespējas Dalatas kūrortā ir ļoti plašas. Kūrorts ir populārs jaunlaulāto, kā arī vienkāršu ceļotāju vidū.

Informācija par valsti:

Galvaspilsēta - Hanoja.

Transports – Mazāki un lielāki autobusi ar kondicionieri kursē no Hanojas uz Hošiminu un visām citām pilsētām. Starp lielākajām Vjetnamas pilsētam ir dzelzceļa satiksme. Automašīnas īre ir iespējama tikai ar autovadītāju. Vietējā inspekcija neatzīst citu valstu autovadītāju apliecības. Pats eksotiskākais transporta veids Vjetnamā ir velorikša, kuru ieteicams izmantot seno kvartālu apskatei.  

Klimats – Vjetnama ir gara valsts, laikapstākļi ziemeļos un dienvidos var būt atšķirīgi. Ja ziemeļu daļā ir auksts un vējains laiks, tad Vjetnamas dienvidos, iespējams, ir karsts un spīd saule. Valsts dienvidu daļā ir divas sezonas: no maija līdz novembrim ir sausā sezona, bet no decembra līdz aprīlim mitrā sezona. Valsts ziemeļu daļā ir aukstas ziemas un karstas vasaras.

ValūtaDongi. 

Nacionālā virtuve – Galvenais, kas raksturo vjetnamiešu virtuvi, ir rīsi. Rīsus Vjetnamā izmanto gan pamtēdienā, gan saldajos ēdienos. Kā arī augļi, zivis, gaļa, garšvielas un mērces. Katrā ēstuvē var pasūtīt zupu ar zušiem un nūdelēm. Ca phe phin – garšīga vjetnamiešu kafija, kura ir ļoti stipra un ļoti salda.

Oficiālā valoda – vjetnamiešu.

 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.