Indonēzija | Par Indonēziju

Vispārējā informācija par Indonēziju, pilsētas un kurorti Indonēziju, valūta, svētki, klimats Indonēziju, potēšanas, vīzas.

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Indonēzija atrodas dienvidaustrumu Āzijā. Tas ir arhipelāgs starp Indijas un Kluso okeānu, kas sastāv vairāk nekā no 17,000 salām (6,000 apdzīvotas). 
Teritorija - pārsvarā piekrastes zemienes, lielāku salu vidienē ir kalni. Vārds Indonēzija ir cēlies no vārdiem “indos nesos”, kas nozīmē salas blakus Indijai. Indonēzija ir lielākais arhipelāgs pasaulē. 
Platība: 1,919,440 km2 
Iedzīvotāju skaits: 234,893,453 
Valsts iekārta: Republika 

Galvaspilsēta: Džakarta 
Lielākās pilsētas: Surabaya (2.5 milj.), Bandung (2 milj.), Medan (1.7 milj.), Semarang. 

Oficiālā valoda: Indonēzijā ir apmēram 583 valodu un vietējo dialektu. Bahasa Indonesia ir oficiālā valoda. Visās tūrisma vietās angļu valoda ir visvairāk runātā. Tā pat franču un vācu valodas var būt saprastas lielākās pilsētās. 

Reliģija: Islāms 88%, protestantisms 5%, katolicisms 3%, hindu 2%, budda 1% 

Klimats: Tropisks, karsts, mitrs, vairāk mērens augstienēs. Indonēzijā nav ne ziemu, ne vasaru. Ir raksturīgas sausas un mitras sezonas. Austrumu musons, no jūnija līdz septembrim, atnes sauso sezonu kamēr rietumu musons, no decembra līdz martam, atnes lietu. Stiprākās lietusgāzes ir decembrī un janvārī. 

Spriegums tīklā: 127/230 vati. 
Naudas vienība: Rūpija 
Kredītkartes: Visa, MasterCard. Kredītkartes pieņem tikai lielākajās viesnīcās, restorānos un tūrisma aģentūrās. 

Bankas: Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai (8:00 - 14:30). Banku filiāles, kuras atrodas viesnīcās, strādā ilgāk. Džakartā ir dažas internacionālas bankas, bet naudu var arī apmainīt viesnīcās un vietās, kur tas ir atļauts. ASV dolārs ir vislabprātāk pieņemamā valūta. 

Dzeramnauda: Indonēzijā dzeramnaudas došana nav ierasta lieta, tomēr par īpašu servisu tiek gaidīts neliels atalgojums. Lielākās viesnīcas pievieno rēķinam 10% nodokli. Ja rēķinā nav iekļauta dzeramnauda, tad var samaksāt 5 līdz 10% lielu dzeramnaudu, ja serviss ir apmierinošs. 

Izmaksas: Džakarta salīdzinājumā ar pārējām pilsētām ir visdārgākā. Ēdienu izmaksas: lēts ēdiens varētu izmaksāt 0.25 – 2 ASV dolārus, vidējas klases 2 – 5 ASV dolārus un augstas klases ēdiens - sākot no 5 ASV dolāriem. 

Veikali: Lielākās Indonēzijas pilsētās ir lielveikali, iepirkumu kompleksi, universālveikali, kur ir fiksēta cena. Veikali parasti ir atvērti visu nedēļu , ieskaitot arī svētdienu. Veikalu darba laiks ir no 9:00 līdz 21:00, mazākās pilsētās veikali var būt aizvērti no 13:00 līdz 17:00. 

Muita: Ir atļauts ievest 2 litrus alkoholiska dzēriena, 200 cigaretes vai 50 cigārus, vai 100g tabakas un smaržas pieaugušam cilvēkam normas robežās. Mašīnas, fotoaparatūra, rakstāmmašīnas un magnetofoni ir jādeklarē uz robežas. Ir aizliegts ievest televizorus, radio, narkotikas, ieročus, munīciju, ķīniešu medikamentus. Nav nekādu ierobežojumu ārzemju valūtas ievešanā un izvešanā, tomēr ir aizliegts izvest vai ievest vairāk nekā 50 000 rūpijas. 
Pase: Iebraucot valstī, pases beigu termiņam ir jābūt ne mazākam par 6 mēnešiem. 

Nacionālā virtuve: Pamatprodukts Indonēzijas virtuvē ir rīsi. Indonēzijas iedzīvotāji uzturā daudz lieto zivis un jūras produktu – piemēram vēžus, austeres, garneles, kalmārus, krabjus u.c. Kokosriekstus var lieto visur, un bez tam, ka to lieto cepšanas eļļas pagatavošanai, kokosrieksta pienu lieto daudzu ēdienu pagatavošanai. 
Garšvielas un asie čili pipari ir lietoti gandrīz visu ēdienu pagatavošanā, dažās vietās tos lieto īpaši daudz (piemēram, rietumu Sumatrā un ziemeļu Sulavezi). Katrai provincei vai katram apgabalam ir sava nacionālā virtuve, kas atšķiras ar ēdienu pagatavošanas veidu un sastāvdaļām. J 
avas virtuve varētu būt baudāmāka lielākai cilvēku daļai. Tā sastāv no dārzeņiem, sojas pupām, liellopu gaļas, vistas u.c. 
Visu gadu ir pieejama liela tropu un subtropu dārzeņu dažādība. Tādi augļi kā mango un arbūzs ir sezonāli, taču lielākā daļa augļu ir pieejami visu gadu (banāni, āboli, papaja, ananāsi, apelsīni). Daudz ir tējas un kafijas plantāciju. Bali tiek ražots “brem” - rīsu vīns. Toraja ražo “tuak”, kas ir pazīstams arī ziemeļsumatrā un citos apvidos. Indonēzijas virtuvē ir tik daudz dažādu ēdienu, ka vislabāk, ja nogaršo katram reģionam specifisko. Tomēr vispopulārākie ēdieni ir “sate” (grilēta gaļa), “gado – gado” (dārzeņu salāti ar zemesriekstu mērci ), “nasi goreng” (cepti rīsi), “bakmi goreng” (ceptas nūdeles). 

Transports: Indonēzijas galvenie ceļi ir diezgan labā stavoklī. Var ceļot ar autobusiem, kas iedalās trīs veidos – ekonomiskajos, ekspress autobusos un luksus autobusos ar gaisa kondicionētāju. Indonēzijas vilcieni ir lēti un lēni vai arī ērti un dārgi. Ir ieteicams vilciena biļeti nopirkt jau dienu iepriekš. Mašīnas, motociklus un divriteņus var noīrēt lielākajās pilsētās un tūristu centros. Starp dažām salām iet prāmji. Vietējais transports – bemo (pikaps ar sēdekļu rindu katrā pusē), opelet (minibusi), bajaj (auto rikša), becak (divriteņa rikšas), dokar (zirga vilkti rati), daudzi no šiem transporta līdzekļiem ir ļoti lēti. Daudzās pilsētās ir taksometri, bet jau iepriekš ir jāvienojas par cenu. 

Vēsture: Indonēzijas izvietojums ir ietekmējis politisko un ekonomisko salu vēsturi. Indonēzija pakļāvās Indijas ietekmei pēc pakāpeniskas indiešu tirgotāju ieplūšanas 1.gs p.m.ē., kad varenās Hindu un Buddas impērijas sāka parādīties. 13.gs austrumu Javā radās Majapahit Hindu impērija, kas apvienoja visu, kas mūsdienās ir Indonēzija un daļu no Malaizijas pussalas, un valdīja 2 gs. 
1292.gadā Marco Polo bija viens no pirmajiem (dokumentētajiem) eiropiešiem, kas spēra savu kāju uz salām. Pēc neilga laika garšvielu meklējumos ieradās portugāļi. 1509.gadā portugāļu tirdzniecības vietas bija nostiprinājušās stratēģiskā komerciālajā Malacca centrā Malaizijas pussalā, no kurienes viņi sāka kontrolēt tirdzniecības ceļus. 
16.gs Indonēzijā ieradās holandieši. Viņi paplašināja savu kontroli pār visu apgabalu 17.gs., 18.gs. 1945.gada 11.augustā Sukarno (1901 – 1970 ) pasludināja Indonēzijas neatkarību no Holandes un kļuva par Indonēzijas Republikas prezidentu. Holandieši Indonēzijas suverenitāti atzina četrus gadus vēlāk. 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.