Izraēla | Par Izraēlu

Vispārējā informācija par Izraēlu, pilsētas un kurorti Izraēlu, valūta, svētki, klimats Izraēlu, potēšanas, vīzas.

Izraēla, oficiāli Izraēlas Valsts, ir valsts, kura atrodas Tuvajos Austrumos, Vidusjūras austrumu piekrastē. Tā robežojas ar Libānu ziemeļos, Sīriju ziemeļaustrumos, Jordāniju austrumos un Ēģipti dienvidrietumos. Valsts galvaspilsēta ir Jeruzaleme, taču Izraēlas valdīšana pār to nav viennozīmīgi starptautiski atzīta, tādēļ visu valstu vēstniecības, kurām ir diplomātiskās attiecības ar Izraēlu, atrodas ārpus galvaspilsētas. Izraēla ir parlamentāra, demokrātiska republika ar vispārēju vēlēšanas sistēmu. Valstij ir 120 vēlētu pārstāvju liels parlaments, kuru sauc par Knesetu.

 

Galvaspilsēta: Jeruzaleme
Platība: 21 946 km2
Iedzīvotāju skaits: 6 352 117
Valsts valoda: ivrits, arābu valoda
Naudas vienība: jaunais Izraēlas šekels ILS
Starptautiskais tālsarunas kods: +972
Interneta domēns: .il
Augstākā virsotne: Har Meron (1 208 m v.j.l)
Garākā upe: Jordāna
Lielākais ezers: Tibērijas ezers

Nāves jūras reģions

Brīnišķīgas dabas ainavas... Tīrs gaiss, ārstnieciskās dūņas... Luksusa Spa... Apmeklējot šo pārsteidzošo reģionu, jūs pārņems neaprakstāmas sajūtas.

Bet kapēc Nāves jūra?
Augstais sāls saturs un minerāvielas ūdenstilpnē kavē esamību vairākām dzīvības formām. Tomēr, tās ir tās pašas minerālvielas un sāls, kas nodrošina perfektu vidi tiem, kuri vēlas ārstēt savu ķermeni un prātu.

Interesanti fakti par šo reģionu:

  • tā ir zemākā vieta uz Zemes – 400 metrus zem jūras līmeņa;
  • unikālās ūdens īpašības nozīmē, ka pat cilvēki, kas neprot peldēt, spēs bez piepūles peldēt;
  • tā ir viena no labākajām sauļošanās vietām pasaulē;
  • teritorija ir gandrīz bez putekļiem, kas rada labvēlīgu situāciju cilvēkiem ar alerģiju.

Tie ir tikai daži fakti, kas raksturo Nāves jūras pozitīvās īpašības. Bet ko vēl Jūs variet darīt šajā reģionā?

Apmeklējiet:

  • Masada nacionālais parks – atrodas vēsturiski un arheoloģiski nozīmīgā vietā, kur ir arī ķēniņa Hēroda cietoksnis;
  • Qumran nacionālais parks – atrodas Nāves jūras ziemeļu piekrastē, varēsiet apskatīt daudzveidīgas alas;
  • Ein Gedi dabas liegums – tuksneša oāze starp David&Arugot kanjoniem ar ūdenskritumiem un bagātīgu floras un faunas daudzveidību.

Eilata

Eilata atrodas Izraēlas tālakajā dienvidu punktā. Eilata – tās ir greznas viesnīcas un tirdzniecības centri, saule, jūra, kalni un nebeidzamas izklaides. Šeit viss ir piemērots atpūtai – gan aktīvai, gan pasīvai. Jūs pēc izvēles variet doties braucienā ar jahtu, apmeklēt zemūdens observatoriju, lēkt ar izpletni... Visas izklaižu iespējas nemaz nav iespējams nosaukt.

Pateicoties lieliskajām pludmalēm un plašam ūdens aktivitāšu piedāvātajam klāstam, Eilatas līcis ir viena no apmeklētākajām vietām Izraēlā. Dienvidu daļā atrodas koraļļu dabas liegums, kur rifos mājvietu radušas krāšņas tropiskas zivis.

Haifa

Haifa ir Izraēlas trešā lielākā pilsēta, kā arī ziemeļu Izraēlas galvaspilsēta. Pilsēta atrodas starp skaisto Vidusjūru un iespaidīgo Karmela kalnu.

Haifa ir pilsēta uz paaugstinajuma, kas celta trīs līmeņos: “apakšpilsēta” (vecpilsēta, osta, krasts), “vidus pilsēta” (Hadar HaCarmel), “augšpilsēta” (Karmela un Ahuza). Augšējo pilsētu ar apakšējo savieno vienīgais Izraēlas pazemes kanālu ceļš Karmelīts.

Pēdējo gadu laikā Haifa pārvērtusies par svarīgu tūrisma centru. Šeit var atrast izklaides, kas piemērotas visai ģimenei: muzeji un galerijas, pilsētas teātris, kinoteātri, sporta kompleksi, daudzie restorāni, kafejnīcas, ielu mākslinieku uzstāšanās un izstādes, pastaigas pa alejām un tidzniecības centri.

Telaviva

Telaviva, bieži saukta par “pilsētu bez apstājas”, bija pirmā modernā pilsēta Izraēlā, un kas tagad ir valsts darījumu centrs. Telaviva ar savām ielu kafejnīciņām, lieliskajiem muzejiem, burvīgajiem parkiem un pludmalēm, koncertzālēm un teātriem, elegantajiem restorāniem, mūsdienīgajiem tirdzniecības centriem un modes preču veikaliem ir kā radīta labai un kvalitatīvai laika pavadīšanai.

Telaviva ir arī Izraēlas kultūras un izklaides centrs. Šeit sastapsiet vairāk nekā 20 muzejus (Telavivas mākslas muzejs, Diasporas muzejs u.c.). Vēsturiski objekti ir Bialik māja, Ben Gurion māja, Dizengoff māja, vecā kapsēta Trumpeldor ielā. Dabas mīļotāji var apmeklēt Abu Kabir dārzu, HaYarkon parku, botāniskos dārzus.

Telavivas pludmales ir kā radītas romantiskām pastaigām.

Jeruzaleme

Jebkurš ceļš uz Jeruzalemi ved pa svētceļnieku iemītām takām. Ceļotājiem īpaši patīk brīnišķīgā panorāma, kas paveras no kalnainās pilsētas. Cara Dāvida galvaspilsēta ir svēta vieta triju pasaules reliģiju konfesijām. Šodien Jeruzalemes atstātais bagātais mantojums savijas ar Izraēlas galvaspilsētas dinamisko tempu. Jeruzaleme ir kā liela, krāsaina mozaīka: jūdu, kristiešu un musulmaņu svētnīcas, no kurām galvenās ir Raudu mūris, Svētās kapavietas baznīca, Al Aksa mošeja. Viena no aizraujošām lietām ir tā, ka kā ceļvedi par Jeruzalemi Jūs variet izmantot Bībeli.

Jeruzaleme nav tikai saistīta ar vēsturi un reliģiju. Pilsēta piedāvā arī krāšņu nakts dzīvi, dažādus mākslas, mūzikas un kultūras pasākumus.

Galileja

Galileja ir neliels reģions un šodien joprojām ir relatīvi nezināms galamērķis. Tūrisms šajā reģionā ir attītījies lēni, bet vietējo iedzīvotāju viesmīlība un intereses pieaugums lauku tūrismā un ekotūrismā, ir devuši reģionā arvien lielāku popularitāti.

Galileja kā tūrisma galamērķis ir vieta, kura jāizbauda lēnām, bez steigas. Atpūšieties zem olīvkoku zariem, sauļojieties klusajās pludmalēs vai pastaigājaties pa bruģakmens ceļiem, iepazīstot pilsētu. Šī mistiskā pilsētas atmosfēra ļaus Jums atpūsties no mūsdienu trokšņainās un straujās dzīves.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.