Jordānija

Padomi tūristiem par Jordāniju. Informācija par virtuvi, ūdeni, drošību un cita noderīgā informācija pirms brauciena uz Jordāniju

Vietas, ko apskatīt

Jordānijas pērle – Petra

Jordānija ir apmeklējuma vērta, ne tikai, lai lauztu savu stereotipu par Austrumiem, bet arī lai apskatītu vēstures un dabas pērles, ko tā glabā. Viena no tādām ir Petra – tuksneša vidū starp kanjoniem paslēpusies, sārtajās smilšakmens klintīs izcirsta pilsēta. Lai nokļūtu Petrā, jāmēro interesants ceļš caur kanjonu. Tas ir šaurs, abās pusēs slejas varenas smilšakmens klintis, kas brīžiem sakļaujas tik cieši, ka saules gaisma pazūd. Taču, tuvojoties pilsētai, kanjons atveras un acīm paveras unikāls skats. Klintī cirsti tempļi, teātris. Turklāt smilšakmens krāsas savaldzinās ikvienu aculiecinieku. Sajūta, it kā klintis būtu izausts gobelēns, kur pakāpeniski mijas un plūst rozā, baltie, pelēkie, melnie toņi.
Savulaik Petra ir bijusi tirdzniecības krustpunkts, tagad šo pilsētu piepilda tūristu pūļi, kas apbrīno šo UNESCO aizsargājamo objektu, kas, neskatoties uz laika zoba bojājumiem, ir ļoti labi saglabājies.

Skaistākais tuksnesis pasaulē

Esot Jordānijā, noteikti jāredz skaistākais tuksnesis pasaulē – Vadi Rum, saukts arī par Mēness ieleju. Ja ar vārdu tuksnesis ikviens saprot, ka būs jāredz vienlaidu vienkrāsains smilšu klajums, tad Vadi Rum neatbilst šim priekšstatam. Tuksnesis no saviem brāļiem citur pasaulē atšķiras ar krāsainību un reljefu. Te nonākot, esi pilnīgā vēja un klusuma varā. Mūžīgā vēja un smilšu deja ir radījusi sapūstas granīta un smilšakmens skulptūras, kas paceļas augstu virs vienmēr klīstošajām rūsas krāsas kāpām. Savukārt klusums tāds, ka šķiet, esi nekur, laiks apstājies.

Zemākais sauszemes punkts pasaulē

Jordānija var lepoties ar vēl kādu unikālu vietu pasaule – Nāves jūru, kas ir zemākais sauszemes punkts pasaulē – 422 m zem jūras līmeņa. Līdz ar to šī jūra ir beznoteces ezers. Tas arī izskaidro sāls nedabiski augsto koncentrāciju jūrā. Tā ir vismaz desmit reižu lielāka nekā, piemēram, Sarkanajā jūra. Jūras ūdens ir aptuveni 32% sālsūdens koncentrāts. Par niršanu te nav ko sapņot. Šajā jūrā to var itin labi aizstāt ar avīžu lasīšanu, mierīgi guļot ūdenī. Cilvēks burtiski kā korķis peld pa virsu. Bībelē rakstīts, ka Jēzus Kristus esot staigājis pa ūdens virsmu. Vai tik tas nav bijis Nāves jūrā?
Nāves jūras gultne ir bagāta ar vērtīgiem māliem un jūras dubļiem, ko izmanto tās vārdā nosauktā kosmētikā. Lai pārliecinātos par izslavēto vērtīgo iedarbību, var ar jūras dibena dubļiem noziest savu ķermeni un pagaidīt, kas notiek. Kad noskalojas, izrādās, āda kļūvusi zīdaina un maiga.
Pie Nāves jūras izvietoti kūrorti – viesnīcas, kur ārstē ādas, locītavu, kaulu slimības. Protams, pakalpojums nav lēts, taču tieši šo vietu zemes virsū uzskata par vislabāko minēto slimību ārstēšanā.

Jordānas ieleja

Jordānija un tās apkārtne ir cieši saistīta ar Bībeles sižeta norises vietām. Jordānas upe ir viena no tādām. Tajā ir kristīts Jēzus Kristus. Jautājums tikai – kurā vietā? Par to vēl šobaltdien strīdas jordānieši ar izraēliešiem. Jordānas upe ir robeža starp Izraēlu un Jordāniju, un abām valstīm labpatīk šo vēsturiski nozīmīgo notikumu pierakstīt savai teritorijai. Pēdējie arheoloģiskie izrakumi liecina par labu Jordānai, tāpēc ir pamats domāt, ka pirmais kristietis tomēr bijis jordānietis. Betany – tā sauc vietu Jordānas upes ielejā, kur risinājies šis vēsturiskais notikums. Kopš tā laika (pirms 2000 gadu) Jordāna ir mainījusi gultni un kļuvusi par aptuveni piecus metrus platu duļķainu upi.
Šeit redzētais ir savdabīgu izjūtu pārdzīvojums gan ticīgajiem, gan tiem, kuri Bībeles sižetu neuzskata par patiesu. Ticīgie bauda savādās izjūtas, iedomājoties, ka te ir staigājis Jēzus Kristus. Taču gan vieni, gan otri te redz arī skaudro realitāti: tikai piecus metrus plata upīte atdala Jordānu no Izraēlas. Abos krastos plīvo valstu karogi, stāv robežsargi ar automātiem rokās, un te nu ir izjūtama tā „trauslā miera” klātbūtne.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.