Jordānija | Par Jordāniju

Vispārējā informācija par Jordāniju, pilsētas un kurorti Jordāniju, valūta, svētki, klimats Jordāniju, potēšanas, vīzas.

Populārākie tūrisma objekti Akaba – ostas pilsēta, Nāves jūra, Bethany – vieta Jordānas upē, kur kristīts Jēzus, Madabas baznīca, Nebo kalna, Ammāna, Adžlunas pilsētiņa un cietoksnis, Petra, Wadi Rum tuksnesis.

Valsts platība:

89 342 km²

Iedzīvotāju skaits:

5 906 760 (2006)

Oficiālā valoda:

arābu valoda

Galvaspilsēta:

Ammāna

Naudas vienība:

1 Jordānijas dinārs (JOD)

Augstākā virsotne:

Džabalrams (1 734 m v.j.l.)

Garākā upe:

Jordāna

Lielākais ezers:

Nāves jūra

 

Ģeogrāfiskais stāvoklis:

Jordānija ir Tuvo Austrumu valsts. Jordānijas austrumi lielākoties sastāv no sausa tuksneša un ar augstienēm rietumos. Augstākā virsotne Jordānijā ir Jabal Ram (1,734m), zemākā virsotne ir Nāves jūra (-422 m).

Klimats

Aptuveni 90% Jordānijas teritorijas aizņem tuksnesis ar nelielu nokrišņu daudzumu. Karstas un saulainas vasaras ar vēsiem vakariem, bet ziemās reizēm var būt auksts, augstienēs snigt sniegs. Ziemās un pavasaros iespējams lietus (g.k., starp novembri un aprīli), bieži pat kārtīgas lietusgāzes. Nepatīkamākais laiks iestājas, pūšot sausajiem vējiem no Arābijas vasras sākumā vai beigās, kas var ilgt pāris dienas. Jordānas ielejā silts arī ziemās un ļoti karsts vasarās. Jordāniju vislabāk apmeklēt ir rudenī no oktobra līdz decembra sākumam, kad beidzies vasaras karstums, un no marta līdz aprīlim. Vasaras ir karstas – līdz 35-40 C.

Ēdiens

Jordānijā ir daudz labu restorānu. Aptuveni 20% restorānu ir viesnīcās. Ielās ir neskaitāmi daudz našķīšu veikaliņu, kur galvenokārt var izbaudīt tradicionālus ēdienus.
Starptautiskā virtuve ir pieejama viesnīcās un dauzos restorānos. Taču ne visos restorānos pārdod alkoholu. Vajadzīga alkohola licence un tikai restorānos, kuriem ir vismaz trīs zvaigznes (visaugstākais ir piecas zvaigznes). Ir daudz labu arābu restorānu un viesnīcu, kuras pasniedz dažādu klāstu ar Tuvo Austrumu ēdieniem. Unikāls ir “Kan Zeman Village” restorāns. Iesakām “Al Waha Restaurant” un “Reem al Bawadi Restaurant”, kuros ir dārzi un beduīnu mājokļi. Populāri zivju restorāni ir “Menu House”, peldošs restorāns, kurš ne vienmēr ir atvērts, “Ali Baba”, jaunā “Marina” un “Captain’s” restorāni ir tuvu Aquamarina II Hotel Aqaba centrā.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.