Kuba | Par Kubu

Vispārējā informācija par Kubu, pilsētas un kurorti Kubu, valūta, svētki, klimats Kubu, potēšanas, vīzas.

Kuba tā ir brīnumaina sala, kas atrodas starp Karību jūru un Atlantijas okeānu Ziemeļamerikas Dienvidos. Kubā ir 3 kalnu grēdas. Rietumos – Sierra de los Organos, centrālajā daļā – Sierra del Escambray un Austrumkubas dienvidu reģionā – Sierra Maestra, kur atrodas valsts augstākais punkts – Pico Real del Turquino. Kuba tiek devēta par „Karību jūras baseina pērli” – tā ir paradīze ceļotājiem, kuri vēlas eksotiku, debeszilos ūdeņus, baltās smiltis un apskatīt krāšņu zemūdens pasauli.

Kubas klimats.

Tas ir mitrs un tropisks. Siltākais mēnesis jūlijs, kurā temperatūra sasniedz +30°C, bet aukstākais mēnesis ir janvāris: + 21°C. Lietains ir no maija līdz oktobrim un sauss no novembra līdz aprīlim.
Kubā ir tikai divi gadalaiki: ziema (sausā sezona no septembra līdz aprīlim) un vasara (lietus sezona maija līdz augusam). Īpatnēji ir tas, ka Kubā raksturīgs liels mitruma daudzums visa gada laikā.

Nacionālā virtuve

Kubas nacionālā virtuvē ir jūtama spāņu, Āfrikas, un Āzijas ietekme. Spāņi salā ieveda dažādus dārzeņus, rīsus, apelsīnus, citronus un liellopus. Mūsdienās ēdienos dominē pārsvarā rīsi, pupiņas, yucca, kukurūza, banāni un cūkgaļa, tāpat liela tropisko augļu dažādība. Tipisks Kubas ēdiens ir ajiaco - gaļas zupa. Liels pieprasījums ir cūkgaļai un teļa gaļai. Zivju ēdienus pārsvarā patērē pilsētās. Vispieprasītākā ir pargo zivs, tāpat arī garneles, vēži un citi jūras veidīgie. Kubas virtuvē ir daudz creole ēdienu - rīsi ar vistas gaļu un romeritos.

Kubas kultūra

Ļoti liela loma iedzīvotāju sadzīvē ir mūzikai, muzicēšanai un dejai visur – ielās, restorānos, bāros, autobusos, pludmalēs. Kubieši dzied un spēlē paši. Lielākais gandarījums mūziķiem, ja klausītāji dejo. Ja neviens nedejo, tas nozīmē, ka publikai muzikanti nepatīk. Izņēmums ir trova -romantiskās balādes. Katrā lielākā pilsētā ir Casa de la Trova jeb "trovas māja". Dažādo mūzikas stilu pamats ir son (no spāņu valodas - “skaņa”), kas parādījusies 19. gadsimta beigās kalnos Kubas austrumos — netālu no Santjago de Kuba pilsētas. No son, kas saplūda ar citiem latīņamerikāņu ritmiem, radusies salsa, kas ir viena no populārākajām dejām pasaulē.

Kādi ir kubieši

Kubā ir 11 miljoni iedzīvotāji, galvenokārt metesi. Karību jūras baseinā Kuba var lepoties ar augstu iedzīvotāju izglītības līmeni, kā arī attīstītu kultūru. Pēdējo gadu laikā galvenās attīstības jomas ir viesnīcu bizness/tūrisms un cukurniedru audzēšanas un pārstrāde. Ražots tiek rums, cigāri un kafija, kas ir iecienīti visā pasaulē. Ir rajoni, kuri ir bagāti ar dažādiem derīgiem izrakteņiem un naftu, un ir rajoni, kuri ir bagātīgi ar tropu augļu ražām. Pašlaik liela uzmanība tiek veltīta izglītības un veselības iestādēm un to attīstībai.
Kubas iedzīvotāji ir draudzīgi, jautri ar labu humora izjūtu. Loti strādīgi, kā rezultātā aug valsts ekonomiskā attīstība.

Kad doties atpūsties...

Kubā vienmēr ir labs laiks. Lietaināka sezona ir no maija līdz oktobrim, bet no decembra līdz aprīlim ir tūristu sezona, kad Kubā salīdzinājumā ar citiem mēnešiem gada laikā ir lielāks daudzums ar kanādiešiem un eiropiešiem, kas izbauda dienvidu sauli. Ziemassvētki, Lieldienas un periods ap 25.-27. jūniju ir ari diezgan pieprasīts, 26.jūnijā kubieši svin savu revolūcijas gadadienu.
Februāra nogalē vai marta sākumā Kubā svin Havanas karnevālu (Havana Carnival), kas slavens ar savām vērienīgajām un krāšņajām parādēm no Capitolio līdz Malecón piektdienu, sestdienu un svētdienu vakaros. Festivāls Jornadas de la Cultura Camagneyana notiek februāra pirmajās divās nedēļās, bet Havanas Starptautiskais džeza festivāls (Havana International Jazz Festival), kas notiek februārī katru otro gadu. Aprīlī notiek Semana de la Cultura, kas tiek svinēts Baracoa pilsētā, tai pašā laikā elektroakustiskais mūzikas festivāls (Electroacoustic Music Festiva), kas tiek svinēts Varadeao pilsētā. Maija pirmā nedēļā svin Romer?a de Mayo Holguinā. Jūnija beigās Trinidadā notiek Fiestas Sanjuaneras. Karnevāls tiek svinēts San Diego jūlija pēdējās divās nedēļās un augusta pirmajā nedēļā , kas sakrīt ar 26.jūlija brīvdienām. Karnevālā tiek svinēts cukura ražas novākšanas laiks. Šajos svētkos 10 dienas par galveno talismanu visā valstī kļūst bungas, tās tiek apbrīnotas un izmantotas visa festivāla garumā. Festival of Caribbean Culture, Havana Festival of Contemporary Music, Semana de la Cultura Trinitaria, International Festival of Latin American Film – šie un vēl citi svētki tiek svinēti Kubā.

 

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.