Libāna

Padomi tūristiem par Libānu. Informācija par virtuvi, ūdeni, drošību un cita noderīgā informācija pirms brauciena uz Libānu

 • Ar Izraēlas zīmogu pasē Libānā neielaiž!
 • Libānas armijas un NATO spēku kontrolposteņus fotografēt aizliegts!
 • Vislabāk saziņā izmantot angļu un franču valodu.
 • Valūta – Libānas mārciņa (LBP). 1 lats – aptuveni 3000 LBP, 1 USD – attiecīgi 1500 LBP. Tirdzniecības vietās ļoti labprāt ņem pretī dolārus, arī eiro. Rūpīgi jārēķina līdzi.
 • Krāna ūdens nav dzerams, jāiegādājas dzeramais ūdens pudelēs. Ieteicams arī dzert dzērienus bez ledus un ēst tikai ceptus ēdienus, un ēst tikai tos augļus, kuriem var nolobīt mizu.
 • Noteikti nogaršojiet vietējā ražojuma mango sulu un skābpiena produktu airanu!
 • Veikali ir atvērti no pirmdienas līdz sestdienai 9.00-18.00, vasaras sezonā tas var mainīties- vērties ātrāk ciet, savukārt, restorāni strādā līdz vēlai naktij, it īpaši Beirūtā. Bankas strādā no pirmdienas līdz sestdienai 8.30-12.30, bet valsts iestādes un pasts 8.00-14.00.
 • Libāniešiem kā jau visām arābu kultūrām, raksturīga viesmīlība un izteikta kopienas izjūta. Ģimenes saites ir ļoti nozīmīgas – brāļi un māsas turas kopā, brālēniem ir kopīgi biznesi, un vecāki tiek ļoti cienīti. Ja reiz būsi iekļuvis kādā libāniešu ģimenē, tad – visdrīzāk, ka tas ir uz mūžu.
 • Libāna visas savas pastāvēšanas laikā ir bijusi 15 dažādu nāciju un valstu pakļautībā.
 • Libānas galvaspilsēta Beiruta ir tikusi nopostīta un uzcelta no jauna septiņas reizes.

10 iemesli, kāpēc doties uz Libānu

 1. Libāna ir vienīgā arābu pasaules valsts, kurā ir izteikti eiropeisks dzīvesveids, demokrātijas izpratne. Austrumnieciskais harmoniski sadzīvo ar eiropeisko mentalitāti. Lielpilsētās, tādās kā Beirūta, Biblosa eksistē desmitiem Eiropas tipa restorānu. Beirūtas centrs vakaros pārtop par „klubu zem atklātām debesīm”, kafejnīcas, veikali strādā līdz rītausmai. Protams, ja neņem vērā, ka tā tomēr ir arābu valsts, šķiet, kas tur sevišķs. Taču tas ir vēl viens pierādījums tam, ka var līdzās pastāvēt pavisam atšķirīgas kultūras, ja vien katra no tām tiek respektēta un novērtēta.
 2. Libāna ir interesanta arī ar savu kontrastējošo dabu, kas ļauj baudīt gan ziemas priekus Libānas kalnos, gan laisku gozēšanos Vidusjūras saulītē vienlaikus. Libānas daba salīdzinājumā, piemēram, ar tuksnešaino Sīriju ir ļoti gleznaina. Kalnu nogāzes apaugušas ar ozoliem, Sīrijas kļavām, lauriem, mežonīgajiem olīvkokiem. Līdzenumos plešas apelsīnu audzes un banānu plantācijas.
 3. Libānas dārgums ir tās bagātā vēsture. Zeme atrodas senu tirdzniecības ceļu krustpunktos, tāpēc kā stratēģiski izdevīga vieta tā vienmēr ir bijusi iekārojama. Senās Libānas pilsētas glabā atmiņas par feniķiešu valdīšanas laiku, Maķedonijas Aleksandra impēriju, Bizantijas un Persijas cīņām, krustnešiem, Napoleona karagājienu un Osmaņu impēriju. Seno civilizāciju, krustnešu laika un Austrumu kultūras pieminekļi ir tā vērti, lai tos aplūkotu.
 4. Libānā ir 200 kilometru gara jūras krasta līnija un ir apmēram 300 saulainas dienas gadā. Var apūsties gan bērni, gan ģimenes, gan romantiku meklējoši pāri.
 5. Lielākā daļa libāniešu runā trīs valodās: arābiešu, angļu un franču. Pat, ja viņi nebūs mācījušies kādu no valodām, tie spēs saprast Jūs un atbildēt. Ieklausoties viņu sarunās, var dzirdēt, ka tie runā trīs valodās vienlaicīgi, piemēram, sasveicinoties “ hi, keefak, ça va.”
 6. Ēdieni Tabouleh, hummus, kibbeh, fattoush, fatayer, shankleesh, falafel, baba ghanouj un vīnogu lapas šobrīd ir sastopamas virtuvēs visā pasaulē, bet vispār to dzimtene ir Libāna. Visīstāko un patiešako to garšu sajutīsiet ielu kioskiņos.
 7. Nakts dzīve līdz rītausmai! Iesākumā vieglas vakariņas un kāda glāze vīna vienā no restorāniem vai bāriem, un pusnaktī dejas var sākties.
 8. Beirūta ir pazīstama kā “Parīze Tuvajos Austrumos”. Nav nekāds pārsteigums, ka pilsēta ir modes centrs! Luksus veikali ir sastopami Verdum un Ashrafieh pilsētas rajonos.
 9. Libāna ir vienīgā arābu valsts, kurā nevalda diktatoriskais režīms.
 10. Libāna ir viena no vecākajiem vīna ražotājreģioniem visā pasaulē. Feniķieši bija vīna ieviesēji Vidusjūras reģionā antīkajā pasaulē. Šodien Libāna ir mājas vairāk kā 30 vīna darītavām, visvairāk tās atrodas dienvidu daļā- Bekaa ielejā.

Populārākie apskates objekti

Faraya-Mzaar slēpošanas kūrorts

Atrodas virs Ouyoune El Simane ciematiņa Kfardebian reģionā. Slēpošanas trases kopā sasniedz pat 80 kilometrus un kopā spēj apkalpot 20 000 slēpotājus stundā, ir 18 pacēlāju, 10 sniega pūtēju mašīnas. Mzaar virsotne sasniedz 2465 metrus v.j.l. un skaidrā laikā paveras skaisti skati uz Libānas galvaspilsētu Beirūtu. Pirmais sniegs augstākajā virsotnē (Cornet Es Saudat- 3083 metri v.j.l.) parasti ir jau septembrī, bet šajā kūrortā slēpošanas sezona sākas decembra beigās līdz aprīļa sākumam. Lai baudītu slēpošanas prieku šajā vietā ir laicīgi jārezervē viesnīcas, jo sezonā tās ir ļoti pieprasītas.

„Dieva ciedri“- vecākā ciedru birzs Libānā (The Forest of the Cedars of God)

Birzs sastāv no apmēram 375 kokiem, divi no tiem sasniedz 3000 gadu vecumu, 10 – 1000 gadu, pārējie ir vairāku gadsimtu veci koki. Tas atrodas netālu no Kadišas ielejas.

Kadišas ieleja (Qadisha Valley)

Tā ir viena no skaistākajām un dziļākajām ielejām Libānā, tā atrodas uz ziemeļiem no Libānas kalniem, tai cauri plūst Svētā upe. Tā sākas Bcharre ciematā, kurš ir uzcelts 1650 metru augstumā. Ielejā atrodas vairāki agrīno kristiešu apmetnes, kuri uzbūvēja klosterus. Ieleja ir ideāls patvērums meditācijai. Tā ir iekļauta arī UNESCO mantojuma sarakstā.

Kadišas alas

Kadišas ieleja ir pilna ar alām. Tajās ir alu kapelas, ir arī klosteri izkalti no akmeņiem. Alas bija patvērums viduslaikos un senāk.

Gibrana muzejs Bčarrē (Khalil Gibran)

Kalils Gibrans bija libāniešu-amerikāņu mākslinieks, dzejnieks un rakstnieks.

Tires drupas Surā

Drupas sastāv no trīs dažādām arheoloģiskām daļām: romiešu kapsētas (nekropole), kur atrodas vairāki seni akemens kapa pieminekļi; romiešu triumfa arka, akvadukts; bizantiešu mozaīkas grīda no viduslaiku baznīcas.

Anjaras Umayyad drupas

Tās tika atklātas 1949. gadā. Var apskatīt romiešu stila vannas, arkas un fasādes.

BO18 klubs Beirūtā

Nakts dzīves baudītājiem. Atrodas Beirūtas centrā.

Tripoli pilsēta

Tā atrodas 85 kilometrus uz ziemeļiem no Beirūtas un ir otrā lielākā pilsēta Libānā. Pilsētā 45 ēkas ir reģistrētas kā vēstures pieminekļi. Vairākas no tām ir no 14. gadsimta! 12 mošejas saglabājušās no Mamluka un Otomana laikiem.

Iepirkšanās Beirūtā

Libāna ļoti atbalsta vietējos dizainerus, māksliniekus un fotogrāfus, kuri ir viscaur pilsētai. Var iepirkties no ekskluzīvām precēm līdz vietējo pašdarinātiem suvenīriem.

Biblosa (Byblos)

Viena no vissenākajām pilsētām pasaulē. Tās

majestātiskās drupas var pastāstīt par desmitiem civilizāciju krišanu un uzplaukumu. Kādreiz persieši Biblosu uztaisīja par austrumu Vidusjūras priekšposteni, taču pēc Maķedonijas Aleksandra atnākšanas, senajās svētvietās parādījās izsmalcināti helēniskie tempļi. Tomēr tos vēlāk pārbūvēja romieši, tad bizantieši, bet pēc tam arābi. Par piemiņu krustneši te uzbūvēja Svētā Jāņa Kristītāja baznīcu. Tā tika celta agrās gotikas stilā.

uzdod jautājumu...
Konsultantas +371 26955551 +371 20396029 Darba laiks:
I-V no plkst. 09:00 līdz 18:00
 

Atbildi uz pieprasījumu Jūs saņemsiet 1-2 darba dienu laikā.