Iepazīt Meksiku, ekskursijas programma

Ceļojuma priekšrocības

 • Mehiko

  Antropoloģijas muzejs

  Teotiakāna

  Frīdas Kalo muzejs

  San Angel, Xochimilco

  Tasco

  Gvadalupes Dievmātes bazilika

  Čičenica

  Cenote Ikkele

  5 naktis Karību jūras reģionā All Inclusive

No2750
2023 11 06 citi datumi
Lidojums iekļauts

Ceļojuma programma :

1.  
dienas
 Lidojums: Rīga - Stambula 18:55-22:55.
2.  
dienas
MEHIKO
Izlidošana no Stambulas plkst. 02:30. Ierašanās Mehiko plkst. 08:15, tikšanās ar anglisku runājošu vadītāju. Transfērs uz 4* Royal Reforma viesnīcu vai citu līdzīga līmeņa viesnīcu. Atpūta viesnīcā līdz plkst.12.00. Mehiko apskates ekskursija un vēsturiskā pilsētas centra apmeklējums–Sokalo laukums, kura tuvumā ir senā acteku rituālu centra drupas–Templo Major.
3.  
dienas
NACIONĀLAIS ANTROPOLOĢIJAS MUZEJS - THEOTHIACAN
Brokastis. Ap plkst.9.30 izbraukšana ekskursijā. Apmeklēsiet Nacionālo antropoloģijas muzeju – vienu no bagātākajiem muzejiem Latīņamerikā. Tā kolekciju veido daudzi arheoloģiski un etnogrāfiski eksponāti, kas ievākti no visiem Meksikas apgabaliem un rāda unikālo valsts materiālās kultūras daudzveidību. Pēc tam dosimies ekskursijā uz Teotihuacan arheoloģisko kompleksu. 50 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Mehiko centra atrodas vissenākās Vidusamerikas pilsētas drupas – Teotihuacan, kuru VI gadsimtā apdzīvoja apmēram 200 tūkstoši iedzīvotāju. Tad Teotihuacan tika uzskatīta par pašu lielāko pilsētu pasaulē un būtiski ietekmēja citu pirms-Spānijas civilizāciju kultūru attīstību. Populārākie šīs pilsētas apskates objekti ir Saules piramīda, Mēness piramīda, Mirušo ceļš, Spalvainās čūskas templis ar čūsku galvu ornamentiem. Atgriešanās 4* viesnīcā Royal Reforma.
4.
diena
FRĪDAS KALLO MUZEJS – SAN ANGEL - XOCHIMILCO
Brokastis. Apmēram plkst.9.30 izbraukšana ekskursijā. Šodien apmeklēsim skaistākos Mehiko rajonus. Vispirms apskatīsim vienu visinteresantākajiem un košākajiem galvaspilsētas kvartāliem – Polanco. Te mīt mākslinieki, politiķi, slaveni biznesmeņi un miljonāri. Viszināmākā rajona iela – prezidenta Masarik prospekts, kur atrodas visdārgākie un ekskluzīvākie Latīņamerikas veikaliņi.

Pēc tam dosimies uz galvaspilsētas dienvidiem, uz koloniālo kvartālu Koyoakan un apmeklēsim “Zilo namu”, kur dzīvoja un strādāja viszināmākā Meksikas māksliniece – Frīda Kallo. Zilajā mājā Koyoakan kvartālā māksliniece dzīvoja no dzimšanas līdz pat nāves dienai, mājā joprojām ir saglabāts ekstravagantās mākslinieces  radītais iekārtojums. Dažādu krāsu sienas, keramikas rotājumi, uz galdiņa izmētātas rotaslietas, mežģīņu gulta  guļamistabā ar Ļeņina un Mao portretiem, darba studija. Pāris kvartālus tālāk atrodas Ļeva Trocka māja-muzejs, ar viņu Frīda un viņas dzīvesbiedrs Djego Rivjera bija draugi. Krievu revolucionāra meksikāņu mājas sienas vēl līdz šai dienai ir saglabājušas ložu rētas. Turpat atrodas arī viņa kaps.

Tālāk dosimies uz San Angel – bohēmas rajonu, iemīļotu mākslinieku un gleznotāju vietu. Te dzīvo radoši ļaudis – arī Meksikas slavenības. Šis dārgais rajons iemieso Meksikai raksturīgo silto koloniālo arhitektūras stilu. Pēc tam nonāksim meksikāņu “Venēcijā” – Xochimilco kanālos. Te ar laivām dosimies izbraucienā, kurā varēsim nobaudīt tekilu meksikāņu mariači dziesmu pavadībā. Atgriešanās viesnīcā Royal Reforma.

5.
diena
TASKO
Brokastis. Ap plkst.9.00 izbraukšana ekskursijā. Tasko, pilsēta, kas atrodas kalnos valsts centrā, ir pasludināta par UNESCO Pasaules mantojuma vietu. Pateicoties stingriem likumiem par jaunu māju celtniecību, pilsēta ir saglabājusi pagātnes gaisotni, ko papildina izsmalcināta spāņu baroka arhitektūra. Gotiskā Santa Prisca katedrāle un bruģētās ielas piešķir pilsētai īpašu garšu. Sudraba un ziedu pilsētā Taxco ir vairāk nekā 500 sudraba veikalu: pēc konkistadoru iekarojumiem šajās teritorijās atradās sudraba raktuves. Atgriešanās viesnīcā Royal Reforma.
6.  
dienas
GVADALUPES DIEVMĀTES BAZILIKA
Brokastis. Izbraukšana no viesnīcas ar bagāžu plkst.11.00. Pirms izlidošanas no Mehiko obligāts Gvadalupes Dievmātes bazilikas apmeklējums. Katru gadu 12. decembrī Meksikas galvaspilsētā no visiem štatiem sabrauc divi miljoni svētceļnieku. Viņi pavada te divas dienas, lai apmeklētu Marijas de Gvadalupes templi. Meksikāņu leģendas vēsta, ka tieši te, Tepuakas kalnā, 1521. gadā Jaunava Gvadalupe parādījusies vienkāršam indiānim Huanu Djego. Viņš to pastāstīja vietējam bīskapam, taču tas viņam nenoticēja. Kad jaunavas tēls Huanam vēlreiz parādījies, viņš redzēja, kā uz sasaldētas zemes sāk ziedēt rozes. Zemnieks tās saplūcis un, slēpjot zem apmetņa, devies uz baznīcu. Kad nonācis pie bīskapa, apmetnis negaidīti piepildījies ar spilgtu gaismu un virs tā parādījies Jaunavas Marijas tēls. Pēc šiem notikumiem Tepuakas kalnā uzcelts templis par godu Dievmātei, kas vēlāk kļuva par svētceļnieku centru. Gadsimtu gaita nav nodarījusi nekādu skādi slavenajam apmetnim, uz kura parādījies Svētās Marijas tēls. Mūsdienās šis apmetnis ir galvenā Gvadalupes Dievmātes bazilikas svētlieta. Šo fenomenu pētīja arī zinātnieki, taču pat viņi nevarēja izskaidrot, kā apmetnis, šūts no zāles, varējis saglabāties gandrīz 500 gadus. Tāpat ir pierādīts, ka Dievmātes tēls nav veidots ar otu un krāsām. Plkst. 15.30 pārlidojums Mehiko-Kankūna. Transfērs uz ekonom klases 5* viesnīcu Iberostar Paraiso vai citu līdzīga līmeņa viesnīcu, kurā viss ir iekļauts!
7. – 10.  
dienas
ATPŪTA KARĪBU JŪRAS PIEKRASTĒ
Vienā no dienām ekskursija ČIČENICA – IKKILA + koloniālā pilsēta VALADOILA ar pusdienām

Pēc brokastīm dosimies uz seno maiju pilsētu-mīklu, kas ir iekļauta Septiņu pasaules brīnumu sarakstā. Te atrodama Kukulkanas piramīda, no kuras pavasara un rudens saulgriežos nolaižas Spalvainā čūska, karavīru templis ar iespaidīgām maiju freskām, svētā Cenote – cilvēku upurēšanas rituālu vieta, “Tūkstoš-kolonnu māja” – šo visu un daudz ko citu varēsiet redzēt, apmeklējot leģendāro Čičenicu. Dienas otrajā pusē peldēšanās kristāldzidrajā Ikkilas cenotē un Valadoilas apmeklējums – viena no pirmajām koloniālās Meksikas pilsētām. Ekskursijā iekļautas pusdienas cenotē.

11.  
dienas
Transfērs uz lidostu.
Lidojums Kankūna-Stambula plkst.14.45.
12.  
dienas
Ierašanās Stambulā plkst.10.35. Lidojums Stambula-Rīga plkst.15.55-18.00.
No2750
2023 11 06 citi datumi
Lidojums iekļauts

Par Meksiku

Meksika tā ir valsts, kura aizņem pašu platāko – ziemeļu daļu no zemesšauruma, kurš stiepjas uz dienvidiem no ASV robežas un savieno Ziemeļameriku ar Dienvidameriku. No rietumu puses Meksikas krastus apskalo Klusais okeāns un Kalifornijas līcis, bet no austrumiem – Meksikas līcis un Karību jūra ; dienvidos valsts robežojas ar Gvatemalu un Belizu. Meksika ir kalpojusi par šūpuli Jaunās Pasaules se

Datumi un cenas

Izvēlies ceļotaju skaitu un datumu

Ceļojuma cenā ir iekļauts:

 • Lidojums Rīga-Mehiko/Kankūna-Rīga (Turkish Airlines; karstas uzkodas un dzērieni lidmašīnā)
 • Nododamā bagāža 30 kg un rokas bagāža 8 kg. 
 • Vietējais pārlidojums ar nododamo bagāžu 20 kg un rokas bagāžu 5kg
 • Krieviski runājošs gids programmas ietvaros; - Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta
 • Dzīvošana viesnīcā Mehiko ar brokastīm;
 • Ēdināšana “viss iekļauts” Kankūnā
 • Maksas ceļi un stāvvietas; - ieejas biļetes;
 • Laiva Xochimilco.

Ceļojuma cenā nav iekļauts :

 • medicīniskā apdrošināšana
 • personīgie izdevumi
 • dzeramnauda un tml.

Piezīmes

Latvijas Republikas pilsoņiem līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā bez vīzas. 

Latvijas Republikas nepilsoņiem vīza uz Meksiku nav nepieciešama, bet, ņemot vērā to, ka Latvijas Republikas nepilsoņa pase nepierāda to, ka cilvēks ir pastāvīgs Latvijas iedzīvotājs, Latvijas nepilsoņiem, kas vēlas ceļot uz Meksiku bez vīzas, ir jāsaņem oficiāla izziņa no Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kas apliecina viņa pastāvīgo dzīvesvietu Latvijā. Šai izziņai ir jābūt pārtulkotai angļu valodā un apstiprinātai Apostille (tā ir starptautiska standartizēta forma, kas apliecina dokumenta likumību citas valsts teritorijā, kas atzīst šādu legalizāciju. Zīmogs “Apostille” tiek uzlikts tikai uz valstu izdoto dokumentu oriģināliem)


*Operatoram ir tiesības mainīt viesnīcas un programmas secību, kā arī izlidošanas laiku un pārvadātāju.

 

BR

Pasūtīt ceļojumu

No
2750

visiem: 2750 lidojums iekļauts
Cenā iekļauts

Līdzīgi ceļojumi

Austrālija. Ekonom tūre.
Austrālija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Maģiskā Meksika
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Grand Mehiko
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Meksika - Acteku un maiju noslēpumi - 15.dienas. Ekonom tūre .
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.