Ēģipte. Atpūta Šarm El Šeihā.

No219
-0001 11 30 citi datumi
Lidojums iekļauts
Сenas on-line no 219 EUR

No Rīgas cenas meklēšana tiešsaistē>>

Ēģipte - par valsti:  

Ēģipte – te var dziļi ieklausīties tūkstošgadēs, mūžsenajā dabā un sadzirdēt sevi. Ēģipte – te var pietuvoties debesīm un izpaust sevi.

Ēģipte, kopš cilvēki sevi apzinās laika plūdumā, vienmēr ir bijusi un palikusi zeme – iedvesmas avots. Ar pasaules likteņupi Nīlu, ar saviem tūkstošgadu sasniegumiem, ar savu daudzveidīgo dzīvnieku pasauli un krasi atšķirīgajām, kontrastainajām dabas ainavām, ar unikālo klimatu.
Ar to, ka ir pasaules civilizācijas – mākslas, arhitektūras un zinātnes šūpulis. Ar to, ka tai gods būt par pirmās rakstības dzimteni. Ar to, ka te tapušas pasaulē varenākās celtnes – piramīdas, radīta pirmā oficiālā reliģija un valsts.

Šarm eš Šeiha
Šis populārais kūrorts atrodas Sīnāja pussalas dienvidu galā. Šarm eš Šeiha – tulkojumā "valdnieku (šeihu) līcis" – ir prestižākais Ēģiptes kūrorts. Plašajā Nāmas līča krastā  ir uzceltas vairāk nekā divdesmit augstākās klases viesnīcas, kurās viss ir radīts tieši atpūtai un sportam. 
Šarm eš Šeihu sevišķi ir iemīļojuši zemūdens niršanas cienītāji. Tuvumā atrodas Muhammeda  raga Nacionālais parks – tam nav līdzīgu koraļļu daudzumā un krāšņumā. Var teikt, ka visa tūrisma dzīve šeit ir pakļauta vienai lielai izpriecai – niršanai. Neskaitāmos veikalos var atrast visu, kas nepieciešams gan profesionāliem nirējiem, gan iesācējiem. Aptuveni divdesmit daivinga centri piedāvā savus pakalpojumus zemūdens niršanas cienītājiem, t. sk. – pieredzējušu instruktoru palīdzību.

Tiem, kas netiecas baudīt zemūdens pasauli, Šarm eš Šeiha piedāvā arī citas izklaides: te ir tenisa korti, džakuzi vannas, trenažieru zāles, minigolfa klubi, sērfings un izpletņu lēkšana, ūdensmotocikli un daudz kas cits. Ja jūtaties sirdī  jauns un spēka pilns, Jums iepatiksies elpu aizraujošais safari ar džipiem pa tuksnesi. Nakts dzīvi un izklaidi piepilda diskotēkas, naktsklubi, kazino un šovi.

Сenas on-line no 408 EUR

No Rīgas cenas meklēšana Tez Tour>>

Dahab

Dehaba
Dehaba ir kūrorts, kuru mūsu tūristi pagaidām ir maz iepazinuši. Tas it kā apvieno vairākas apdzīvotās vietas Sīnāja pussalas austrumos – Arābijas līča krastā, 90 km attālumā no Šarm eš Šeihas un 150 km attālumā no Elatas. 
Dehaba, arābu valodā "zelta pilsēta", ir zemūdens niršanas un vējdēļa cienītāju paradīze. Šeit piedāvā arī neaizmirstamus ceļojumus pa civilizācijas neskartajiem Sīnāja pussalas smiltājiem un kalnienēm. Dehaba stiepjas vairākus kilometrus gar pašu jūras krastu, kur mājīgi iekārtojušies daudzi veikaliņi un beduīnu bodītes. 

Nuveiba

Nuveiba
 

Taba

Taba
                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

ĪSUMĀ PAR ĒĢIPTES ARĀBU REPUBLIKU:

Iedzīvotāji:
Ēģiptē dzīvo aptuveni 70-72 mlj. iedzīvotāju (precīzs skaits nav zināms, tāpēc dažādi avoti sniedz ļoti atšķirīgus datus). Vairāk nekā puse Ēģiptes iedzīvotāju dzīvo pie Nīlas (aptuveni 40 000 kv. km teritorijā) un Suecas kanāla. Sahāras tuksnesī, kas aizņem lielu valsts daļu, iedzīvotāju ir ļoti maz. 

Valoda:
Arābu valoda pieder semītu valodu grupai. To lieto arābu valstīs (aptuveni 22 valstīs). Šajā valodā runā 177-225 miljoni cilvēku, un tā ieņem 4. vietu pasaulē pēc valodā runājošo skaita. 
Arābu valoda iedalās literārajā un sarunvalodā. Literārā arābu valoda izveidojās VII gs. no pirmsislāma poēzijas un Korāna dialekta. Pašreizējā arābu sarunvaloda sadalījusies daudzos dialektos – tajos runājošie cilvēki dažreiz grūti saprotas savā starpā. Valodā ir 28 līdzskaņu un 6 patskaņu (garās un īsās) fonēmas, 3 locījumi, 3 cipari, sarežģīta darbības vārdu sistēma, attīstīta iekšējā fleksija, bagātīgs vārdu krājums. 
Tiek izdalītas piecas dialektu pamatgrupas: Arābijas pussalas, Ēģiptes-Sudānas, Sīrijas, Mezopotāmijas (Austrumirākas), Ziemeļāfrikas (Magribas). 
No arābu valodas ir cēlušies daudzi starptautiski lietojami termini (piemēram: algebra, alkohols, almanahs, azimuts, kālijs, kampars, karāts, tarifs). 

Hieroglifi:
Hieroglifu raksts Ēģiptē tika izmantots aptuveni 3500 gadu: no 3100. g. p.m.ē. līdz 400. g. m.ē. Ēģiptiešu rakstu zīmes par hieroglifiem (šis vārds nozīmē – svētie attēli) nosauca senie grieķi. Ēģiptē šīs rakstu zīmes atrodamas visur: ar hieroglifiem ir izraibinātas tempļu sienas, kapi, statujas, apbedīšanas piederumi. Viss, kas „svēts”, Ēģiptē ir „ar paskaidrojumiem”, t.i. hieroglifiem. Hieroglifu rakstu 1822. gadā atšifrēja franču zinātnieks Šampolions (Champollion), kuru uz Ēģipti bija aizsūtījis Napoleons.   

Ģeogrāfija:
Valsts platība pārsniedz miljonu kvadrātkilometru, taču līdz pat 90 % ēģiptiešu dzīvo šaurā auglīgas zemes joslā Nīlas upes ielejā. Uz rietumiem no Nīlas ielejas stiepjas Austrumu (Arābijas) tuksnesis – neauglīga zemes, ko ieskauj kalnu grēda, kuras augstums sasniedz vairāk kā 2 km, bet garums – vairāk kā 800 km. Uz rietumiem no Nīlas ielejas atrodas Rietumu (Lībijas) tuksnesis, kas aizņem 2/3 Ēģiptes platības. Rietumu tuksnesis stiepjas līdz pat Ziemeļāfrikas krastam un ir pazīstams kā Sahāras tuksnesis. Lai gan tuksnesī ir ļoti augsta temperatūra, neauglīga zeme, tomēr vētras un zemais gaisa spiediens rada labvēlīgus apstākļus auglīgu oāžu pastāvēšanai. Tāpēc tuksnesī sastopama arī kāda dzīva dvēsele.

 

Vēlam Jums gūt daudz neatkārtojamu iespaidu no atpūtas Ēģiptē, piepildīt savas brīvdienas ar sauli, jūru un reibinošo atklāsmju sajūtu!

 

Ceļojuma programma :

No219
-0001 11 30 citi datumi
Lidojums iekļauts

Par Ēģipti

Datumi un cenas

Izvēlies ceļotaju skaitu un datumu

Ceļojuma cenā ir iekļauts

Pasūtīt ceļojumu

No
219

visiem:219 lidojums iekļauts
Cenā iekļauts

Līdzīgi ceļojumi

Iepazīšanās ar Indiju un atpūta Goā
5 Indija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Grand Mehiko
39 Meksika
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

8 naktis Puketā + 6 naktis Krabi provincē
1584 Taizeme
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Aviotūre uz Vjetnamu ar atpūtu kūrortā Ņačana. Ekonom tūre. (14 dienas)
1568 Vjetnama
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.